Ar ruošdamiesi antrajai koronaviruso bangai kaupiate maisto atsargas?/

Dienos anekdotas

Koks yra tikras mandagumas?
Tai toks mandagumas, kai užlipęs ant skruzdėlyno, atsiprašai kiekvienos skruzdėlės!

Komentaras

Miestietis:„Gal miesto žmonėms gyventi lengviau? Bet apie juos visi tyli. O ūkininkai dėmesio centre. Pakanka jiems visokių lengvatų, išmokų, kompensacijų. Niekas nepersidirba, išgyvena, tvarkosi. Tik dejuotii moka. Jei taip sunku žemės ūkyje, tai ko ten lindot? Niekas jėga neprivertė tapti ūkininkais."

Skaityti komentarus (3)

Sveikatos apsaugos ministerija penktadienį planuoja pasirašyti sutartį su Lietuvos sveikatos mokslų universitetu (LSMU) dėl populiacijos tyrimo, skirto nustatyti, kokia gyventojų dalis galėjo persirgti koronavirusu to nežinodama.

„Dėl populiacijos tyrimo Sveikatos apsaugos ministerija sudarė sutartį su Lietuvos sveikatos mokslų universitetu, tačiau jos derinimas užtruko ir ji dar neįsigaliojo. Tačiau derinimas jau baigtas, visi formalumai iš ministerijos pusės yra atlikti – penktadienį universitetas turės galutinę sutartį ir galės ją pasirašyti“, – BNS sakė ministerijos atstovas Julijanas Gališanskis.

„Taip pat jau parengtas operacijų vadovo sprendimas skirti greitųjų teistų populiacijos tyrimui. Sprendimas bus pasirašytas ir paskelbtas, kai įsigalios minėta sutartis“, – pridūrė jis.

LSMU tyrimą atliks su Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centru.

Siekiant išsiaiškinti, kokia visuomenė dalis persirgo koronavirusu, bus atliekami serologiniai COVID-19 testai, kurie rodo organizme susidariusius antikūnus. Šių tyrimų metu analizuojamas žmogaus kraujas.

Iš viso planuojama ištirti apie 6,5 tūkst. žmonių.

LSMU profesorius, populiacijos tyrimo projekto vadovas Mindaugas Stankūnas BNS ketvirtadienį sakė kol kas paties tyrimo plačiau komentuoti nenorintis. Jis teigė dar negalintis pasakyti, kada bus pradėti testuoti pirmieji savanoriai.

„Iš mūsų pusės viskas yra padaryta. Kad tas tyrimas įvyktų, ministerija turi uždėti parašą, kol jo nėra, tol mes negalime komentuoti, nes pradėsiu pasakoti, aiškinti, o jis ims ir neįvyks. Todėl siūlau dar šiek tiek palaukti“, – teigė jis.

Lietuvos bioetikos komitetas mokslininkams leidimą vykdyti tokį tyrimą jau yra išdavęs.

„Leidimas išduotas liepos 8 dieną“, – BNS sakė komiteto vyriausioji specialistė Vilma Lukaševičienė.

Ketvirtadienio duomenimis, koronavirusu iš viso Lietuvoje užsikrėtė 1857 žmonės, tebeserga 203 asmenys, 1564 – pasveiko.

Nuo COVID-19 mirė 79 asmenys, dar 11 koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirė dėl kitų priežasčių.

BNS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta