Ar savo noru nešiosite veido kaukę?

Dienos anekdotas

Labai jauna mergina klausia mamos:
- Mama, o galima aš su Jonu draugausiu?
- Galima, bet su prezervatyvu!

Komentaras

Nei jo, nei majo...:„Argi būtina Anykščiuose išterlioti dar ir tiltą?"

Komentuoti

    Anykščių kultūros centro Svėdasų skyriuje puoselėjama graži tradicija kiekvieną pavasarį organizuoti renginį, skirtą tarptautinei Teatro dienai. Tądien svėdasiškių scenoje pasirodo po keletą mėgėjų teatrų. Tos tradicijos Svėdasų skyriaus vadovai Rožė ir Vilius Lapieniai   nepažeidė  ir šiemet, nes pasikvietė į svečius net tris kolektyvus.

 

     Šį sekmadienį, kovo 30-ąją, į jaukius, neseniai renovuotus Svėdasų kultūros namus gausiai rinkosi vietiniai gyventojai ir svėdasiškių svečiai. Sveikinimo žodį tarusi svėdasiškė meno mylėtoja, dramos kolektyvo narė Ramunė Lapienytė, pabrėžusi teatro svarbą visuomenės gyvenime ir nelengvą, atsakingą aktoriaus darbą.

       Pirmieji pasirodė Aulelių vaikų globos namų teatro grupės „Spindulėlis“. Jaunieji artistai, vadovaujami Silvos Meištienės, parodė spalvingą, dainomis ir šokiais pripildytą spektaklį pagal visiems gerai žinomą pasaką „Jonukas ir Grytutė“. Vaikų globos namų auklėtiniai – nuolatiniai kultūrinių renginių Svėdasuose dalyviai, ne kartą jie koncertavo ir kitose rajono vietovėse. Visi žiūrovai, be abejo, pastebėjo kaip rūpestingai jaunuosius atlikėjus parengia jų vadovė, kokiais spalvingais drabužiais jie pasipuošia, kokios įspūdingos dekoracijos paruošiamos. Taip buvo ir šį kartą -  žiūrovams vaikai iš Aulelių padovanojo gražią pasaką su laiminga pabaiga...

       Anykščių kultūros centro Vaitkūnų skyriaus dramos kolektyvo nariai, vadovaujami renginių organizatorės Aldonos Bagdonienės, jau  nebe pirmi metai irgi dalyvauja teatrų šventėje Svėdasuose ir kasmet parodo vis po naują spektaklį. Ir šį sekmadienį vaitkūniečiai parodė naujutėlaitį savo kūrybinį darbą- vaidinimų sodžiui autoriaus kunigo Kazimiero Čiplio- Vijūno satyrinį vaizdelį „Tėvynės auka“. Išraiškingai atlikdami savo vaidmenis Rita Tranienė, Angelė Belaūsienė, Simona Bagdonaitė, Pranas Maišelis, Vidas Balaišis, Vytautas Dalinkevičius žiūrovus „perkėlė“ į tą skaudų Lietuvai ir lietuviams laikmetį, kai buvo draudžiama spauda lietuviškais raštmenimis. Lietuvišką spaudą slapta gabendavo knygnešiai, kuriuos uoliai gaudė ir baudė caro žandarai. Visa tai akivaizdžiai buvo atskleista ir šiame vaidinime. Ūkininkas Petras Žaliūnas (akt. Pranas Maišelis) iš knygnešio nusiperka laikraštį „Tėvynės Sargas“ ir elementorių savo dukrai Genutei, kurios vaidmenį atliko Simona Bagdonaitė. Rožei Žaliūnienei (akt. Rita Tranienė) kaimynė Dabulytė (akt. Angelė Belaūsienė) praneša apie galimą kratą. Sumanus samdinys Raulas Pluta (akt. Vytautas Dalinkevičius) pasiryžęs šeimininkams padėti. Jis net pasiryžo apsirengti moteriškais drabužiais, kad žandaras Ivanas nebeieškotų paslėptos lietuviškos spaudos. Kaip paaiškėjo spektaklyje „Tėvynės auka“, kartais  reiklus žandaras, susižavėjęs moterimi ir degtine, gali atsidurti labai komiškoje situacijoje...

       Anykščių kultūros centro Debeikių skyriaus dramos kolektyvas ( vadovė Esmeralda Juodelienė) į Svėdasus atvežė komediją pagal anykštėno Algirdo Gogelio pjesę „Bambalynė“. Nuotaikingame pasirodyme buvo atskleista pati didžiausia žmonių yda- girtavimas ir su juo susiję pasekmės. Įdomu pažymėti, kad scenoje  vykęs veiksmas turi konkretų adresą. Tai liūdnai pagarsėjusio Anykščiuose vyskupo, blaivybės sąjūdžio pradininko Motiejaus Valančiaus vardu pavadintoje gatvėje, netoli miesto parko esančio bendrabučio gyventojai. Skaudžią temą palietę aktoriai užbaigia vaidinimą optimistine gaida: alaus „bambalių“ mylėtojai liaujasi girtauti, pasirenka blaivų gyvenimo būdą, daugiau dėmesio skirdami šeimai, net susilaukia ir atžalų.

      Šiame spektaklyje vaidino ir pats pjesės autorius, buvęs režisierius Algirdas Gogelis, scenoje buvo galima matyti ir kitus žinomus anykštėnus: Algimantą Sudeikį, Ritą Tulušienę, rajono savivaldybės Tarybos narį Artūrą Šajevičių ir kt.

       Pasibaigus spektakliams, Anykščių kultūros centro Svėdasų skyriaus direktorė Rožė Lapienienė ir meno vadovas Vilius Lapienis, įteikdami suvenyrus, nuoširdžiai padėkojo artistams bei jų vadovamas, linkėjo naujų kūrybinių pasiekimų.

        Atsisveikinta iki kito pavasario, iki naujų susitikimų ant scenos rampos šviesoje...

Vytautas Bagdonas

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • ir vel

  Nuoroda

  o kur vietiniai koel nevaiiina ar nera aktoriu

  Prieš 6 metų
 • Juozas A.

  Nuoroda

  Sugrįžęs iš Vilniaus tėviškėn apsilankiau renginyje. Buvau be galo maloniai nustebintas spektakliais. Kokie jie visi įdomūs, gerai pastatyti. Norisi nuoširdžiai padėkoti tų kolektyvų vadovėms, kurios sugebėjo suburti žmones ir taip sumaniai surežisuoti spektaklius. Ačiū artistams, kurie taip prasmingai leidžia savo laisvalaikį, dovanoja kitiems malonias akimirkas.Gaila, kad už dyka pasižiūrėti puikių vaidinimų susirinko nepilna salė žmonių. Kas nebuvo šiame renginyje, tai daug ko neteko. Sėkmės visiems, kurie vaidina, režisuoja, organizuoja.

  Prieš 6 metų
 • Irma D.

  Nuoroda

  Svėdasiškių vardu dėkoju visiems šventės dalyviams. Labai ačiū už nepakartojamas akimirkas, puikia vaidybą ir nuostabų renginį. Gera, kad yra tokių žmonių, kurie laisvalaikį leidžia dovanodami džiaugsmą kitiems. Didelės sekmės Jums visiems gyvenime ir kūryboje.

  Prieš 6 metų