Ar jau nusprendėt kaip balsuosite Seimo rinkimuose?

Dienos anekdotas

Ūkinis muilas vien tik savo išvaizda užmuša bakterijas.

Komentaras

Jurgis Ladiga:„Šimtu procentų už! Kiekvieną kartą, matydamas tą vietą, kur Albinas žvejodavo, prisimenu šį nuostabų žmogų."

Komentuoti
Fotomenininkas Algimantas Žižiūnas ir jo vizijų moterys... Nuotr. Jono JUNEVIČIAUS

Pirmadienio vakarą Anykščių koplyčioje – Pasaulio anykštėnų kūrybos centre atidaryta 76-erių fotomenininko Algimanto Žižiūno paroda „Mano vizijų moterys“. Šiemet tai jau antroji A. Žižiūno paroda Anykščiuose – prieš tai buvo eksponuojama garsusis jo fotografijų ciklas „Veidai ir mintys“.

 

Į Anykščius parodą atlydėjo ir pats autorius, nors išgyventa sunki liga, neleido jam žodžiais kreiptis į anykštėnus – už jį kalbėjo fotografijos, bei jo parodų iniciatorė, kuratorė bei gyvenimo moteris Regina Liubertaitė-Žižiūnienė.

„Parodą reikia žiūrėti, o šnekėti apie ją – kuo mažiau... Menines nuotraukas Algimantas darė tik turėdamas laiko arba pagautas įkvėpimo, o šiaip jis buvo labai greitas, labai sumanus reporteris ir tos meninės dalies nuotraukose buvo mažiau. Daugiausiai darbo įdėta į ciklą „Veidai ir mintys“ – tai buvo kruvinas darbas, susitikimai su žmonėmis, jų portretų darymas, paskui parašų rinkimas – sunku net įsivaizduoti, kiek reikėjo energijos ir užsispyrimo įgyvendinat tą projektą... – kalbėjo fotomenininko žmona.

A. Žižiūnas 1965 m. įstojęs į Vilniaus universitetą studijuoti žurnalistikos, pradėjo dirbti ir „Anykštos“ pirmtake „Kolektyviniame darbe“.

Būtent apie šį laikotarpį pasakojo ir parodos atidaryme dalyvavęs rašytojas Rimantas Vanagas. Apie A. Žižiūno nuotraukų ypatingą vertę kalbėjo ir anykštėnas fotografas Alfredas Motiejūnas, o alpinistas Vladas Vitkauskas prisiminė, kaip Vilniaus centre jį „pagavęs“ fotografas liepė fotografuotis čia ir dabar – ir nuotraukos, beje, išėjo labai geros...

Į renginį susirinkusius svečius žavėjo ir muzikos garsai – fleita grojo Eglė Juciūtė, fortepijonu – Laurynas Čekelis.

Plačiau apie renginį skaitykite šeštadienio „Anykštoje“. 

Daiva GOŠTAUTAITĖ
daiva.g@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Bliamba

  Nuoroda

  Prie ko čia tas Vanagas visur sukiojasi.
  Eik pas javaisa ar bandyk pakelti, ar su alfrydu kairį krantą šufliokit naktimis
  Vot - dirbt ir netingėk.
  Ale ne - arbatas su cūkrūm norysiiiiiiiiiiiii ? y fyfiernyka?

  Prieš 4 metų
 • Vytautas Janulis

  Nuoroda

  Algimantai.
  Buvai ŽAVUS.
  Ir Tavostos jėga te lydi mus (kas supranta).
  Pagarbiaii

  Prieš 4 metų