Koks Jūsų požiūris į draudimo sutartis?

Dienos anekdotas

Blondinė iš bankomato nori nusiimti pinigų. Už jos stovinti kita blondinė sako:
- Haha, aš mačiau tavo PIN kodą - jis yra keturios žvaigždutės!
Pirmoji atšauna:
- Klysti, jis yra 1566!

Komentaras

Kažin:„ar A.Baurai, kad palydėjo ir paglobojo nebeištikimą LVŽS-ai V.Pranskietį per "Vaižgantines", nebus parodyta R.Karbauskio geltona kortelė?"

Skaityti komentarus (4)
Didžiulių muziejuje Griežionėlėse susitiko dviejų giminės šakų atstovai (iš kairės): dvarelio šeimininkų proanūkis A. Štarkas su žmona Liudmila iš Izraelio ir proanūkė R. M. Urbonavičienė iš Panevėžio. T. Kontrimavičiaus nuotrauka.

Penktadienį, rugpjūčio 16-ąją, Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių sodybą-muziejų aplankė ir legumina, muziejininkės Jūratės Pačinskienės pagaminta pagal senąjį šių namų šeimininkės receptą, vaišinosi šviesuolių Didžiulių proanūkis Aleksanderis Štarkas su žmona Liudmila, nuo 1987-ųjų gyvenantys Izraelyje.

Vasaros atostogoms šiemet jiedu pasirinko Lietuvą – Birštoną bei Vilnių, kur prabėgo jų jaunystė, kur gimė dukterys. Tačiau vieną dieną svečiai skyrė laiko įkvėpti ir Griežionėlių oro, kad muziejaus lankytojų knygoje galėtų įrašyti: „malonu ir gera sugrįžti į prosenelių sodybą, jauku ir gražu“.
Muzikos mokytojos sūnus, nuo šešerių smuiku griežiantis dabar jau 65 metų A. Štarkas kone pusę savo gyvenimo yra Izraelio filharmonijos simfoninio orkestro smuikininkas. Jis ypač daug laiko praleidžia muzikinėse kelionėse po visą pasaulį. Pailsėjęs Lietuvoje, su visu šimto muzikantų orkestru jis netrukus leisis į gastroles per 13 Europos šalių, kur tris savaites koncertuos keliolikoje miestų. Su žmona, kilusia iš Lvovo (Ukraina), įsikūręs Rišon Lezione, ten jis užaugino dvi dukteris Viktoriją ir Dianą, sulaukė trijų anūkų: 5 metų Elijos, 4 metų Alin ir 2 metų Lyono. Ten pat dabar gyvena ir jo vyresniojo brolio Eduardo šeima.
Didžiulių giminės palikuonis didžiuojasi savo kilme, prisimindamas savo senelę – Didžiulių dukterį Michaliną Ševeliovienę, iki Antrojo pasaulinio karo dirbusią Anykščiuose dantų gydytoja, o paskui senatvę praleidusią Vilniuje. Aleksanderis iki šiol puikiai kalba ir rašo lietuviškai, nepraleisdamas progos, kur tik įmanoma, naudotis šia kalba – net ir orkestre, kur nuolat būdavo keletas iš Lietuvos kilusių muzikantų.
Šios viešnagės metu Didžiulių šeimos atmintį saugančiame muziejuje susitiko dviejų giminės šakų proanūkiai. Pasimatyti su seniai matytu giminaičiu – antrosios eilės pusbroliu – iš Panevėžio atvyko ir Rūta Marija Urbonavičienė, Antano Didžiulio anūkė. Po ilgesnės pertraukos muziejuje atnaujintas gyvas bendravimas vėliau bus tęsiamas elektroninėmis ryšio priemonėmis.
Kaip dovaną Muziejui tris paveikslus, kabojusius šeimos namuose Vilniuje ir išvežtus į Izraelį, atgal į Lietuvą atgabenęs A. Štarkas praturtino ir muziejininkų žinias apie šią Didžiulių giminės šaką, savo ateitį dabar kuriančią Artimuosiuose Rytuose.

 

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus informacija

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Žinovas

  Nuoroda

  Žydas gali but . bet kuo- Didžiuliu, Basanavičium kuo tik reikia,šposininkai ir makaronu kabintojai

  Prieš mėnesį
 • a tai sunku parodyt

  Nuoroda

  tuos paveikslus žmonem ?

  Prieš mėnesį
 • Ura

  atsakymas į: a tai sunku parodyt Nuoroda

  Vis tiek.prie ruso buvo geriau

  Prieš mėnesį