Ar esate dalyvavęs teismo posėdyje?

Dienos anekdotas

Du policininkai važiuoja patruliuoti, vairuotojas antram sako:
- Išlįsk pro langą ir pažiūrėk, ar švyturėliai veikia.
Šis išlenda ir sako:
- Veikia... neveikia... veikia... neveikia...

Komentaras

Aš:„Siūlau rengti lenktynės nuo senųjų kapinių iki naujųjų. Kryptis priklauso nuo pasirinkimo, kur nori būti palaidotas."

Komentuoti

Lietuvos girios – Šimonių, Punios, Labanoro, Žalioji ir kitos - kviečia Jus visus spalio 25 dieną jungtis į teatralizuotą procesiją Gedimino prospektu. Artėjant Vėlinėms, kuomet prisimename savo protėvius ir mirusius artimuosius, Vilniaus centre spiesis miško žvėrys, medžiai, mitiniai gyventojai  (barstukai, laumės, puškaičiai) ir net išnykusių gyvybės rūšių šmėklos, priminti, kad mūsų sengirės taip pat jau išėjo nebūtin ir be veiksmingos valstybės apsaugos po pjūklais krenta dar išlikę didieji Lietuvos miškai.

 Todėl spalio 25 dieną, 12 valandą pasipuošę žvėrių ir kitų miško būtybių kaukėmis, nešini žvakėmis, renkamės prie LR Seimo. Nuo ten gedulinga iškirstų miškų eisena pajudės Gedimino prospektu iki Vyriausybės.

Lietuvos girių atstovai, kultūros bei meno žmonės, gamtosauginės organizacijos ir piliečių grupės susivienijo norėdami atkreipti dėmesį į bręstančią katastrofą – jei niekas nesikeis, greitai  iš mūsų miškų, gynusių mūsų protėvius  nuo  kryžiuočių, slėpusių caro laikų sukilėlius ir  laisvės kovų dalyvius,  liks tik „kalnai kelmuoti, pakalnės nuplikę“. Sunaikinus  mūsų didžiuosius miškus namų netektų miško gyvūnai  ir augalai, o mes prarastume savo savastį.  Mes, visuomenė,  nesusitaikysime su mūsų girių niokojimu.

Reikalaujame, jog  visa mūsų gamta būtų tausojama, o  Lietuvos saugomose teritorijose gamtos apsauga  taptų svarbiausiu prioritetu planuojant bet kokią veiklą. O kol tokia apsauga bus užtikrinta, reikalaujame kirtimų stabdymo saugomuose miškuose.

Mes nenurimsime, kol  nepasieksime savo tikslo, nes mes neturime kito pasirinkimo. Gyvename pasaulinės  ekologinės krizės laikotarpiu, kai  žmonija sparčiai naikina gamtą, nuo kurios priklauso jos pačios išlikimas. Žemė  šeštą kartą per visą planetos istoriją išgyvena masinio nykimo etapą. Kasdien pasaulis negrįžtamai praranda apie 200 gyvybės rūšių. Jungtinių Tautų  Organizacijos suburti mokslininkai skatina žmoniją  iš esmės keisti savo  gyvenseną,  miškininkystę, žemdirbystę,  pramonę ir kitą veiklą, kurios kelia pavojų gamtai ir mūsų civilizacijai.

Keistis privalome. Gamta yra vertybė savaime, tačiau rūpindamiesi  ja, mes saugome  ir savo vaikų ateitį. Labiau nei medienos ir BVP augimo mes norime, kad mūsų vaikai užaugę galėtų grožėtis Lietuvos  miškais ir paukščių čiulbėjimu, kvėpuoti grynu oru ir gerti tyrą vandenį.

Lietuvos miškai yra turtingesni  gyvybės  rūšimis nei daugelis Vakarų Europos valstybių. Jie reikšmingai prisideda prie klimato kaitos švelninimo. Tačiau daugiau nei 90 procentų Lietuvos miškų pastaraisiais metais sparčiai kertami.  Dabartiniai saugomų teritorijų miškai Lietuvoje mažai kuo skiriasi nuo ūkinių, ir mūsų miškininkystė šiuo metu  yra orientuota į medienos gavybą.

Žinant šių dienų gamtosaugos iššūkius, taip tęstis negali.  Medienos naudojimas negali būti svarbesnis už Lietuvos vertybių apsaugą.  Tam, kad būtų išsaugotos gamtos vertybės, neužtenka  kirtavietėse  sodinti ir auginti  naują mišką. Saugomose teritorijose ūkinė veikla turi būti nutraukta (ar griežtai apribojama),  jų teritorijos turi būti plečiamos ir veiksmingai saugomos. Ūkiniuose miškuose taip pat turi būti sudaromos bent minimalios sąlygos retoms ir nykstančioms rūšims egzistuoti.  Gyvybe trykštantys miškai yra mūsų ateities pamatas.

Girių spiečius:
Šimonių girios iniciatyvinė grupė
Baltijos aplinkos forumas
Labanoro klubas
Fridays for Future Vilnius
Miško festivalis
Aplinkosaugos koalicija
Lietuvos kultūros bei meno žmonės

Pranešimas spaudai

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Vytautas Janulis

  Nuoroda

  Labas Jums.
  Esu patyręs nedideliam miško plote.
  Parašykite autorių - tą su kuo galiuo padiskutuoi ir pasiguosti - (el. p. a. - janulisvyt@gmail.com.
  Sėkmės.

  Prieš 7 mėnesių
 • Tai va kaip...

  atsakymas į: Vytautas Janulis Nuoroda

  Tūuri krūmelį ir sekso jame patirtį? Nori dalintis?

  Prieš 7 mėnesių
 • Aha, tiksliai!

  Nuoroda

  O jums tai neprimena spalvotų revoliucijų, arabų pavasarių, maidanų, geltonųjų liemenių ir kitokio užsienio žvalgybų finansuojamo šūdo ?

  Prieš 7 mėnesių
 • Apie Gyvo miško puslapį

  atsakymas į: Aha, tiksliai! Nuoroda

  Žinant, kad jie šlovina Lukošenką, nesipyktina Sibiro gaisrais ir dėvi marškinėlius su Čigivara, tai jie Kremliaus patchalujai.

  Prieš 7 mėnesių
 • Girinis

  atsakymas į: Aha, tiksliai! Nuoroda

  Man tu primeni putino finansuojamą kremliaus trolį.

  Prieš 7 mėnesių
 • Tikrai?

  atsakymas į: Girinis Nuoroda

  Putinas ir alkoholis yra ne mano - tavo broliai! :) :) :)

  Prieš 7 mėnesių
 • Ach och o jo joi !

  Nuoroda

  Kiek daug pavadinimų! Ir kokių pompastiškų... Net du angliški žodžiai įrašyti. Tu juos, skaitytojau, girdėjai kjada nors? Aš ne. Kai plynai iškirto virš1,5 tūkstančio ha Pabradės miškų, poligono NATO mokymams išplėtimui, visi jie tylėjo. Dabar atgijo. Kas finansuoja jų veiklą? Iš savo algų. iš pensijų juk nei pamitinguosi, nei pavažinėsi, nei kaukių su žvėrių rūnais nusipirksi. Iš kur šitiems cirkams ateina pinigai?

  Prieš 7 mėnesių
 • Vike

  atsakymas į: Ach och o jo joi ! Nuoroda

  Labiausiai tikėtina, kad finansuoja miškuose nekilnojamo turto turintys asmenys. Turi sodybėles, o vat miško ne !!! Iškirs plynai, kris kaina turto. Kas tada į tas sodybas norės atvažiuot poilsiaut ir pinigus tiems šeimininkams mokėt, kai pro langą miško nebus matyt?

  Prieš 7 mėnesių
 • Taip ir yra

  atsakymas į: Vike Nuoroda

  Jiems niekas nerūpi, tik sava piniginė.

  Prieš 7 mėnesių
 • Nu

  Nuoroda

  Girios nesvarbu mums. Mums svarbu amerikonai su tankais ,kad atvaziava ...Maz padangus uzgesins

  Prieš 7 mėnesių