Orai

Ar esate gėręs raminamuosius vaistus?

Dienos anekdotas

Susitiko dvi artimos draugės.
- Kaip tavo vyras? - pasiteiravo viena.
- Lyg ir nieko... tačiau vakarais prisileidžia vonią vandens, pasiima meškerę, užsidaro duris ir meškerioja.
- Reikėtų tau jį vis dėlto parodyti psichiatrui, - susirūpina draugė.
- Reikėtų... - atsidūsta vyro žmona. - Bet gi taip norisi šviežios žuvies.

Komentaras

Kaimo diedas:„Kaipo čia suprast? Aną dieną politologai per TV skiedė, kad gyvenimas Lietuvoj labai pagerėjo ir dar gerėja, kad smarkiai sumažėjo skurstančių, o šitiek skirta lėšų maisto produktams dėl skurstančių įsigijimui? Tai gal Lietuva jau nebe gerovės valstybė, gal skurdžių vėl padaugėjo?"

Komentuoti

Pirmadienį, vasario 10-ąją, Utenos apylinkės teismo Molėtų rūmuose nagrinėjant buvusio Anykščių rajono mero Kęstučio Tubio bylą keturias valandas klausyta garso įrašų. Juose girdimi ir liberalo verslininko Luko Pakelčio bei Anykščių rajono rinkimų komisijos pirmininkės Janinos Kuliešienės balsai.

Teismui pateiktoje medžiagoje dominuoja verslininko Rimvydo Kugio pokalbių su jo šeimos nariais, draugais ir pačiu K.Tubiu įrašai.

 Filmavo ir Menų inkubatoriuje

Utenos apylinkės teismo Molėtų rūmai išklausė įrašus apie du iš trijų K.Tubio baudžiamosios bylos epizodus. Didžioji teismo posėdžio dalis buvo skirta vadinamajam R.Kugio epizodui, spėta perklausyti ir „Antrųjų Kurklių keliuko“ epizodo įrašus. Dalis medžiagos pateikta ir su vaizdo įrašais. Pateikti ir du vaizdo įrašai, kuriuose garso įrašas nedarytas. Nufilmuota K.Tubio visuomeninio rinkimų komiteto renginio pradžia bei pateiktas vaizdo įrašas, kuriame matyti Anykščių savivaldybės administracijos pastatas.

2019 metų sausio 11 dieną K.Tubis su R.Kugiu telefonu susitarė susitikti 15 val.55 min. Anykščių menų inkubatoriuje. 16 val. K.Tubio komitetas į inkubatorių rinkosi fotografuotis rinkimams. Matyt, šio įrašo tikslas – patvirtinimas, kad konkrečią dieną ir konkrečiu laiku K.Tubis su R.Kugiu buvo susitikęs.

Priminsime, jog pagal vadinamąjį R.Kugio epizodą K.Tubis kaltinamas gavęs kyšį mainais už pagalbą R.Kugiui, įsigyjant žemės sklypą Anykščiuose, Šaltupio g. 6A.

Teismui pateikti R.Kugio ir K.Tubio telefoninių pokalbių įrašai trumpi, dalykiški. „Rimvydai, skambinai?“ – 2018-ųjų pabaigoje R.Kugiui atskambinęs klausė K.Tubis. „Ar yra naujienų?“ - klausė R.Kugys. „Gali atlėkti, aš dar darbe“ - verslininką pakvietė meras.

Po to teisme antrą kartą parodytas vaizdo įrašas iš mero kabineto. (Pirmą kartą jis peržiūrėtas 2019-ųjų rudenį). Jame K.Tubis aiškina, kaip „tiek turto skyrius, tiek Architektūros skyrius skubos tvarka formuoja sklypą“. R.Kugys domisi, kiek laiko – „savaites ar mėnesius užtruks“ sklypo formavimas.  

„Nežinau. Visi stengiasi, visi rūpinasi“ - tikino K.Tubis ir pradėjo kalbėti, apie tuo laiku skandalingai iš darbo atleistą Anykščių verslo informacijos centro direktorę Renatą Gudonienę. „Šituos dalykus reikės per rinkimus pasakyti. Neįsivaizduoju, kaip toks gobšumas gali būti“ - pavardinęs skaičius, apie R.Gudonienę pašnekovui sakė K.Tubis. „Visų nagai į vieną pusę...“ - pritarė R.Kugys.

Po R.Gudonienės kritikos pašnekovai vėl grįžo prie žemės sklypo. R.Kugys žadėjo nelikti skolingas, o K.Tubis sakė, kad gauna 1062 eurų pensiją ir nėra vargšas. „Jei galėsi, paremk mūsų sąskaitą. Viešai viskas“ – apie galimybę paremti komitetą, susitikime su verslininku kalbėjo tuometinis rajono meras.

Ir kitą merą pagirs...

Teismui pateikti keli R.Kugio telefoninių pokalbiu su mama – Anykščių A.Baranausko pagrindinės mokyklos direktore - Dalia Kugiene įrašai. Viename iš įrašų R.Kugys klausinėja motinos, ar K.Tubis rinkimų komisijai jau įteikė kandidatų sąrašą. Fone girdisi Anykščių rinkimų komisijos pirmininkės, A.Baranausko pagrindinės mokyklos darbuotojos J.Kuliešienės balsas, kuri dėsto, kad K.Tubio kandidatų sąrašas dar nėra registruotas. „Žodžiu, dar ne, „biškį“ palaukit. Gal išgirsim, kada priduos sąrašus. Tada...“ - D.Kugienė pataria sūnui. „Aktyvūs žvalgybiniai veiksmai“ - klausydamas šio įrašo, teisme pusbalsiu replikavo K.Tubis.

Kitame įraše D.Kugienė R.Kugiui aiškina, kaip jis galėtų už K.Tubio sąrašą pasirašyti elektroniniu būdu, o R.Kugys klausia mamos, ar tas elektroninis parašas nebus viešas, t.y. ar kas nors sužinos, kad jis pasirašė už K.Tubį, ar nesužinos. Mama ramino, kad rėmėjus matys tik komitetas, o visuomenė, kas už ką pasirašė, nematys.

Dar viename telefoninių įrašų D.Kugienė prašo, kad sūnus jai padiktuotų savo ir savo žmonos telefonus, elektroninių paštų adresus – sako gavusi iš K.Tubio nurodymą surinkti 35 jį remiančių asmenų duomenis.

„Šiandien buvau gal pusę valandos individualiam pokalbiui. Suokiau, suokiau. Sakiau, padėsiu, kuo galėsiu. /.../Sakiau, nėra už ką daugiau balsuoti, tik už dabartinį. Tai patenkintas./.../Bus kitas, kitam giedosi, kaip viskas gerai“ - apie susitikimą su tuometiniu meru K.Tubiu sūnui perpasakojo A.Baranausko pagrindinės mokyklos direktorė D.Kugienė.

Visas tekstas - antradienio „Anykštoje" 

 

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Gyventoja

  Nuoroda

  Tik duok lietuviui pakalbėt prikurs butą ir nebuta

  Prieš metus
 • Algimantas

  Nuoroda

  Tai ar pateikti įrodymai kuo kaltas Tubis?
  Ne, bet teikiami įrodymai kas ketina duoti kyšius,,, tuos ir teikite... ????

  Prieš metus
 • Robertas

  Nuoroda

  Jus komentatorei ,,,,,vergsnei.....čia sulinde visokes temas liečiate norite buti isgirsti...pasislepe uz anonimo...lojate ko po tikras veidais nerasote ...bijote nes esate menkos vertes zmones ..pavydas jus nužudis.....Reiktu sukurti langa feisbuke ir tuos komentatorius pagal ip adresus tikrus vardus ir pavardes sudeti...gal tikrai feisbuke langa sukuryi ir sudeti.

  Prieš metus
 • Direktorei

  Nuoroda

  "Mokausi neklausyti blogų žodžių, nes dauguma jų pasakyti ne iš žinojimo, tačiau iš pykčio ir vidinės nelaimės. Dažnai jie pasakyti ne mums ir ne apie mus, bet apie tuos, kurie jais kalba." Benas Lyris

  Prieš metus
 • Nenusibodo dar ?

  Nuoroda

  Kiek galima viena ir ta pati ,ar nebera rimtesniu dalyku mieste ka turetu rašyt ?

  Prieš metus
 • Supuvusi

  Nuoroda

  Mokykla is vidaus.Patys prasčiausi mokytojai, mokiniai visame mieste.Išorę grąžinti gali bet kuris direktorius, bet suvaldyti chuliganus mokinius, pasiekti geresnių mokymosi rezultatų, tureti savigarbos, kai mokiniai siunčia direktorę toli, reikia jau sugebėjimų.Lengviausia į viską numoti ranka ir nieko nematyti. Nė viena mokykla taip nesikreipia į policiją dėl nevaldomų mokinių.

  Prieš metus
 • Ar tik nereikėtų pradėti nuo savęs

  atsakymas į: Supuvusi Nuoroda

  Ar tik ne Jūsų auklėjimo rezultatas, kuris siuntinėja mokytojus ar direktorę?Geriau pasižiūrėkite į save ir skirkite laiko savo vaikams ar savęs tobulinimui. Neužsiimkite reitingavimu nei mokytojų, nei mokinių ,nei mokyklų.Gyvenkite savo gyvenimą. Geriems mokiniams, protingiems tėvams mokytojai visi geri ir visos mokyklos geros. O tokiems kaip Jūs, visur bus negerai.Neprieštaraukite sau : "numoti ranka ir nieko nematyti".Po to rašote" dažnai kreipiasi į policiją". Tai čia ir yra darymas tokiems kaip Jūs ar Jūsų atžalos-kitokie metodai neveikia;

  Prieš metus
 • To ar tik nereiketų pradeti nuo savęs

  atsakymas į: Ar tik nereikėtų pradėti nuo savęs Nuoroda

  Nei jūs žinote kas aš, nei žinote kas mano vaikai ir kaip auklejami.Apsirinkate.

  Prieš metus
 • Išgražinti mokyklą nepakanka

  Nuoroda

  Čia panašiai kaip snukį išgražino.

  Prieš metus
 • Išgražinti mokyklą nepakanka

  Nuoroda

  Reikua, jad tas išgražinimas būtų bent jau skoningas.

  Prieš metus
Įkelti daugiau