Orai

Ar per karantiną buvote išvažiavęs iš savo savivaldybės teritorijos?

Dienos anekdotas

Turguje prie pardavėjo prieina žmogus ir sako:
- Prašom pasakyti, kas šis gražuolis: katytė ar katinėlis?
- Tai ką, jūs iš ausų neskiriate?
- Ne, neskiriu...
- Čia juk triušis!

Komentaras

123:„Tai kiauliu maras, tai pauksciu gripas, tai korono virusas stpresnis nei kiturt.Pasiziuriu kaip baltarusijoj, jokiu maru, kiaules augina visada istisi kaimai, pauksciu gripo nera, o karantinas, po parduotuves vaiksto su kaukem, bet visos parduotuves, istaigos dirba.Kuo mes cia taip opesni?"

Komentuoti

Jau antra savaitė, kaip Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centras dirba karantino režimu. Įstaigos koridoriuose galima sutikti vos vieną kitą medicininę veido kaukę dėvintį mediką ar pacientą. Tai, kad darbas vyksta visu pajėgumu, išduoda tik be paliovos šeimos gydytojų kabinetuose skambantys telefonai – Lietuvoje ir toliau plintant koronavirusui, medikai pacientus daugiausia konsultuoja nuotoliniu būdu.

 Nuotoliniu būdu su pacientais bendrauti sudėtingiau

17 metų Anykščiuose mediku dirbantis Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus pavaduotojas Kęstutis Jacunskas pasakojo, kad tiek jam, tiek ir kolegoms kardinaliai pasikeitusi rutina iki šiol kelia įvairiausių minčių.
„Pirmą kartą su tokia situacija susidūrėme darbe ir su kolegomis tarpusavyje viliamės, kad daugiau panašių situacijų neteks gyvenime patirti. Labai keista ir sudėtinga. Medicinoje būtinas tiesioginis bendravimas su pacientu, o dabar visa tai reikia atlikti bendraujant su žmogumi tik telefonu", - kalbėjo K.Jacunskas.
Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus pavaduotojas K.Jacunskas pastebėjo, kad nuotoliniu būdu bendrauti su pacientais yra gerokai sudėtingiau, tai apsunkina medikų darbą.
„Telefonas darbe nenutyla, dirbti dabar labai sunku. Anksčiau už durų laukdavo ilga pacientų eilė, tačiau viskas vykdavo ramiai: užeina vienas pacientas į kabinetą, po to - kitas. O dabar, pasikalbėjus telefonu su pacientu, būtina reikalingus duomenis suvesti į kompiuterį. O čia vėl skamba telefonas, pertraukia mintis, jau kitas žmogus apie savo problemas pasakoja, grįžti prie ankstesnio paciento bėdų, tęsi rašymą. Privelti klaidų labai paprasta", - pastebėjo K.Jacunskas.

Pacientai ne visada aiškiai nusako sveikatos problemas

Nuotoliniu būdu, anot K.Jacunsko, taip pat sudėtinga nustatyti ir realią paciento būklę.
„Vienas žmogus kūju traumavosi pirštą. Sako - užsigavau pirštą. Kalbantis telefonu, galima suprasti, kad užsigavo į stalo kampą. Ir tik ilgai aiškinantis paaiškėja, kad į pirštą trenkė kūju. Padarius rentgeno nuotraukas paaiškėja, kad pirštas lūžęs. O telefonu žmogus sako - tik užsigavau... Telefonu labai sunku tuos dalykus išsiaiškinti", - pasakojo K.Jacunskas.

Pacientai ne visada elgiasi
sąžiningai

Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro medikai šiuo laikotarpiu sulaukia gana daug telefoninių skambučių dėl nedarbingumo pažymėjimų skyrimo.
„Nedarbingumo pažymėjimų išrašymas yra pakankamai rimta problema. Telefonu neįmanoma nustatyti, ar žmogus iš tikrųjų serga, ar piktnaudžiauja. Kalbamės su medikais, ,,Sodros" specialistais ir konstatuojame, kad šioje vietoje pitnaudžiavimo atvejų bus", - sakė K.Jacunskas.
Tiesa, gydytojai nėra tie žmonės, kuriuos būtų labai paprasta apgauti.
„Žmogus turi lėtinę ligą, pavyzdžiui, stuburo išvaržą. Žino simptomus. Paūmėja skausmas ir jis gali pasakoti apie simptomus. O  medikas negali apžiūrėti tos vietos ir turi žmogumi patikėti. Pavyksta demaskuoti apsimetėlius. Jei gydytojui kyla neaiškumų,  ir karantino metu jis turi teisę išsikviesti pacientą. Kai pasakai pacientui, kad teks pasirodyti, tuomet jis ir nebeateina. Baigiasi negalavimai", - šypsojosi Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus pavaduotojas K.Jacunskas.

Išaugo išduotų nedarbingumo pažymėjimų skaičius

Lietuvoje paskelbus karantiną, iki kovo 24 dienos, kuomet kalbėjomės su K.Jacunsku, Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro gydytojai pacientams yra išrašę apie 700 nedarbingumo pažymėjimų, daug jų išrašo elektroninių būdu. Šiuos skaičius išaugino ir tokie atvejai, kaip asmenų, grįžusių iš užsienio, saviizoliacija, nedarbingumo pažymėjimai vaikų priežiūrai ir kita.

Tarp pacientų tvyro nerimas

Lietuvoje kiekvieną dieną skelbiant vis apie naujus užsikrėtusiųjų koronavirusu atvejus, Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus pavaduotojas K.Jacunskas pastebėjo, kad tarp žmonių tvyro nerimas ir baimė.
„Dabar daugiau vyrauja peršalimo ligos, o žmonės yra prigąsdinti, todėl iš karto įtaria, kad jiems koronavirusas. Tuomet su pacientais bandome išsiaiškinti, ar jis yra grįžęs iš užsienio kelionės, ar jam teko bendrauti Lietuvoje su užsieniečiu. Dabar darbe daug psichologijos, pacientus tiesiog reikia nuraminti", - kalbėjo K.Jacunskas.

Įstaigoje – griežta tvarka

Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro pacientai, anot K.Jacunsko, jau priprato prie pasikeitusios aptarnavimo tvarkos.
„Pirmomis karantino dienomis dar ateidavo daugiau pacientų, laukdavo už durų. Dabar visi informuoti, kad gali atvykti tik tuomet, kai pasikonsultavo telefonu, gydytojo sprendimu", - sakė K.Jacunskas.
Prie Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro įėjimo nuo V.Kudirkos gatvės dabar yra įrengtas skambutis. Paskambinę juo, pacientai privalo pasakyti telefonu užregistruoto vizito laiką, vardą ir tuomet yra įleidžiami į vidų. Įėjus būtina dezinfekuotis rankas, visiems pamatuojama kūno temperatūra. Apsisaugojimo priemones dėvi ir medikai.

Gripas ne mažiau pavojingas už koronavirusą

Apie kol kas sunkiai sustabdomą koronavirusą Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus pavaduotojas K.Jacunskas turėjo savo nuomonę.
,,Žvelgiant į statistiką, galima remtis dažniausiu pavyzdžiu apie gripą. Skaičiuokime, kiek žmonių miršta nuo gripo ir kiek nuo koronaviruso - nėra ką lyginti. Mokslininkai nusprendė, kad koronavirusas pavojingesnis - klausykime jų", - kalbėjo K.Jacunskas.

Pacientų humoras priblėso

Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus pavaduotojas K.Jacunskas pripažino, kad dėl plintančio koronaviruso neramu ne tik pacientams, bet ir patiems medikams.
„Tarp medikų nerimo yra, garsiai apie tai nekalbame, bet esame didžiausioje rizikos grupėje dėl kontaktų su galimai užsikrėtusiais asmenimis. Įtampa yra. Visi suprantame, kuo rizikuojame", - sakė K.Jacunskas.
Beje, medikai pastebėjo, kad iš pradžių, kai koronaviruso atvejų pasaulyje buvo fiksuojama nedaug, anykštėnai šia tema mėgdavę ir pajuokauti.
„Pacientai pradžioje buvo linksmesni. Kai viskas prasidėjo, tik Europoje ir Lietuvoje dar nebuvo koronaviruso atvejų, žmonės visaip tą virusą pravardžiuodavo. Laikas bėga ir žiūriu - humoras dingo", - pastebėjo pašnekovas.

Ragina laikytis nustatytos tvarkos

Baigdamas pokalbį, K. Jacunskas anykštėnams linkėjo: „Būkime sąmoningi, pilietiški, laikykimės nurodymų ir karantiną sėkmingai išgyvensime. Mirčių neišvengsime, tačiau abejoju, ar sulauksime Italijos scenarijaus. Į gryną orą būtina išeiti, bet atstumų laikytis reikia, negalima būriuotis. Pabūkime atskirai, pasilinksminsime, kai pasibaigs karantinas. Prašome būti supratingus ir į polikliniką vykti tik gydytojo nurodymu."

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Gydytojui

  Nuoroda

  O kaip pas mus? Pasak merės, situaciją blogina tai kad, Širvintose nėra plaučių vėdinimo aparatų ar kitos įrangos, jeigu ligonio sveikata pablogėtų, todėl skubi pagalba būtų suteikta lėčiau nei, pavyzdžiui, Vilniuje.
  Neleiskite, kad karčio klinika atsirastų prie PSPS. ligoninė turi didelį kiemą, daug ploto.

  Prieš 11 mėnesių
 • Nu šiaip tai

  atsakymas į: Gydytojui Nuoroda

  "karščio" klinika ar kaip Jūs ten vadinate ne gydys pacientų. Jos paskirtis visai kita.

  Prieš 11 mėnesių
 • Yra

  Nuoroda

  Gerina nesąmonė kam reikia tas dirbs juk karvės nepaliks nemelštas ir neėdusias bus badas ir tada prasidės tikras ligos reikia grįžti prie darbo kuo greičiau palikti šituos išmislus seni žmonės ir turi mirti juk šioi žemėj su saule visi nebusim

  Prieš 11 mėnesių
 • PONS JACUNSKAI,

  Nuoroda

  Sakai, kad pacientus aptarnauti nuotoliniu būdu – rimtas iššūkis medikams? Pacientams toks aptarnavimas - iššūkis dar rimtesnis. Neinkšk!

  Prieš 11 mėnesių
 • 123

  Nuoroda

  Daktare pasidomekit kiek Poliklinikos slaugytojų vyrų turi nedarbingumo pažymėjimus ir sėkmingai kelią žemės ūkį

  Prieš 11 mėnesių
 • Ja ja

  atsakymas į: 123 Nuoroda

  Tai vadinasi saviizoliacija.

  Prieš 11 mėnesių
 • anykštene

  Nuoroda

  Kaltinkime tuos kurie mums parveze si baisu virusa,-per juos negalime nei normalei pasigydyti,-ar ne gerai gyvenome ,o sakeme ,kad viskas blogai.Lašalines gavome,nes pavasariais kraujatakos ligos paumeja,o dabar kas mums sulašins,kai zmogus zmogaus pradejome bijoti,kad gali buti uzsikretes,-isivareme baime,nerima.Per klajoklius liksime ir be dantu,-ir jie mums patirtu skausmu nekompensuos.Buvo visiems blogai ir blogai,-dabar jei liksime gyvi,gal kitaip sakysime,-ismoksime vertinti ir gerbti gydytojus,seseles.

  Prieš 11 mėnesių
 • Taigi

  atsakymas į: anykštene Nuoroda

  Nemanau, kad išmoks vertinti visuomenei reikalingų profesijų žmones, ne vien tik gydytojus, bet ir kitus, jie ir toliau gaus mažus atlyginimus, palyginus su visokiais sportininkais, artistais, ir net mažesnius už visokius niekam nereikalingus patarėjus, kurių pilna, nes reikia savus aprūpinti gerai apmokamomis darbo vietomis, kuriose nereikia už nieką atsakyti, o tik sugebėti tarnauti tiems, nuo kurių tų darbo vietų gavimas priklauso.

  Prieš 11 mėnesių
 • Londonas

  Nuoroda

  Covid 19 epidemijos metu svariausi dalykai yra: apsaugos priemones, sveiki medicinos darbuotojai, testai, dirbtinio kvepavimo aparatu skaicius. Viska ka parsinesat i namus reikia dezinfekuoti, plauti iskaitant maisto produktus. Duona pasildyti orkaitej 5 min. 50 laipsniu.
  Video ligonines priimamasis Italijoj.
  https://www.youtube.com/watch?v=_J60fQr0GWo

  Prieš 11 mėnesių
 • Taigi

  atsakymas į: Londonas Nuoroda

  Mano draugas anksčiau dirbo ligoninėje, tai per savo darbą tiek prisižiūrėjo sunkių atvejų ir mirčių, kad tokie filmai jo nestebintų. Tai jūs tikriausiai pirmą kartą sužinojote, kad žmonės gali sunkiai sirgti ir net mirti.

  Prieš 11 mėnesių
Įkelti daugiau