Kurį tekstą pirmiausiai perskaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje?

Dienos anekdotas

– Tėti, aš daugiau neisiu su tavimi rogutėmis važinėtis…
– Tu mažiau zysk ir davai tempk tik!

Komentaras

balsas:„Mielieji, nepykite ir nesipykite. Bent mažumėle pabūkime šventiškai nusiteikę. Nenorėčiau kad šitokia graži eglė ir visos miesto puošmenos būtų išardytos būtent dabar, kai tiek daug sniego, kai negalime susitikinėti vieni su kitais, kai tikrai belikę mažai džiuginančių dalykų. O čia - tokia daili miesto karalienė. Tegul pabūna. Nepykit. Juk viskas dėl mūsų, anykštėnų."

Skaityti komentarus (2)

Lietuvoje nuo liepos 1 dienos pradeda galioti automobilių taršos mokestis – jį reikės mokėti už kiekvieną aplinką teršiantį Lietuvoje įregistruojamą arba perregistruojamą automobilį. Mokesčio nereikės mokėti tik senovinių automobilių valdytojams ir keičiantis transporto priemonės savininko pavardei ar pavadinimui.

 Mokestis svyruoja nuo 13,5 iki 540 eurų, priklausomai nuo automobilio rūšies ir nuo anglies dioksido (CO2) emisijos, jei ji viršija 130 gramų CO2 kilometrui.

Jei emisija sieks 131-140 gramų, mokestis dyzelinu varomiems automobiliams bus 30–540 eurų, benzinu – 15–270 eurų, dujomis – 13,5–243 eurai. CO2 emisijai viršijus 301 gramą, mokestis sieks atitinkamai 540 eurų (dyzelis), 270 eurų (benzinas) ir 243 eurus (dujos).

Už mažiausiai taršius automobilius reikės mokėti atitinkamai 30, 15 ir 13,5 euro.

Dėl šio mokesčio Seime buvo apsispręsta dar 2019-ųjų gruodį, priėmus į Motorinių transporto priemonių registracijos mokesčio įstatymą. Iš pradžių buvo planuota, kad jis įsigalios 2020-ųjų sausį, vėliau jo data nukelta iki liepos 1-osios, siekiant suteikti daugiau laiko pasiruošimui administruoti mokestį.

BNS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • 123

  Nuoroda

  Koncervatoriai sukūrė PVM mokestį, Socdemai-privaloma sveikatos mokestį, valstiečiai automobilių taršos mokestį-visi jie kartu dar sukūrė šiukšlių, vandens, duju mokesčius....!!! Ateities valdžios sukurs:Kaminų, šulinių, langų mokesčius...!!! Kai valstybės pajamos iš mokesčiu-gerovę bus tik Santvarkos luzerems-visiems kitiems-emigracija arba kapai....!!!

  Prieš 6 mėnesių
 • Jei sumokėsi mokestį, tavo automobilis gamtos neterš?

  Prieš 6 mėnesių
 • Jonas

  Nuoroda

  Šaunuolei grabai dings ...

  Prieš 6 mėnesių
 • teisetas

  Nuoroda

  reketas iki ko dasigyvenom

  Prieš 6 mėnesių
 • Nu

  Nuoroda

  Avinų tauta vėl apkrove duoklę ??

  Prieš 6 mėnesių