Ar ruošdamiesi antrajai koronaviruso bangai kaupiate maisto atsargas?/

Dienos anekdotas

Koks yra tikras mandagumas?
Tai toks mandagumas, kai užlipęs ant skruzdėlyno, atsiprašai kiekvienos skruzdėlės!

Komentaras

Miestietis:„Gal miesto žmonėms gyventi lengviau? Bet apie juos visi tyli. O ūkininkai dėmesio centre. Pakanka jiems visokių lengvatų, išmokų, kompensacijų. Niekas nepersidirba, išgyvena, tvarkosi. Tik dejuotii moka. Jei taip sunku žemės ūkyje, tai ko ten lindot? Niekas jėga neprivertė tapti ūkininkais."

Skaityti komentarus (3)

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas (BFK) trečiadienį aiškinsis, kaip savivaldybės naudoja joms šiemet skirtus 10 mln. eurų verslo sąlygoms gerinti.Pranešama, kad šioms reikmėms skirtų lėšų Anykščių rajono savivaldybė nepanaudojo.

 

Kaip BNS sakė komiteto vadovas „valstietis“ Valius Ąžuolas, preliminariai išanalizavus lėšų panaudojimo pirmąjį pusmetį situaciją, tapo aišku, kad savivalda skirtingai įsivaizduoja vietos verslo rėmimą.   

„Po peržiūros pamatėme, kad vaizdas labai skirtingas. Ukmergė visus gautus pinigus panaudotojo gatvės išasfaltavimui. Klausiam, kaip paskatintas verslas tuo, kad gatvė išasfaltuota. Aiškina, kad prie tos gatvės – kelios parduotuvės. Dviem parduotuvėms gyvenimas pagerintas, o kokia nauda kitam verslui? Kitas pavyzdys – už visus pinigus planuojamas pirkti žemės sklypas“, – BNS kalbėjo V. Ąžuolas.    

Visas gautas lėšas – po maždaug 100 tūkst. eurų – panaudojo tik Prienų ir Šalčininkų rajonai. 97 proc. pinigų verslui skyrė Šiaulių, apie 74 proc. – Tauragės ir Kėdainių rajonai. Palangos miesto, Telšių, Kaišiadorių, Akmenės,  Rietavo, Druskininkų, Elektrėnų savivaldybės paskirstė ne mažiau kaip pusę lėšų.

Nė euro nepanaudojo Anykščių savivaldybė, kuriai numatyta 112 tūkst. eurų, Jonavos – 123 tūkst. eurų, Jurbarko – 400 tūkst. eurų, Kelmės – 115 tūkst. eurų, Pakruojo – 139 tūkst. eurų, Raseinių – 144 tūkst. eurų, Širvintų – 129 tūkst. eurų.   

BFK surinkti duomenys rodo, kad iš 10 mln. eurų  kol kas  panaudota vos 2,8 mln. eurų, mažiau negu trečdalis lėšų.

V. Ąžuolas sako, kad šie duomenys atspindi ne visų savivaldybių duomenis.

„Klausimas, ar bus 40 proc. panaudota“, – sakė komiteto pirmininkas.

V. Ąžuolo teigimu, 10 mln. eurų verslo plėtrai buvo numatyta norint „išgryninti tas savivaldybes,  kurios turi daugiausia problemų dėl vietos verslo skatinimo“.

Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktorė Ligita Kuliešaitė, "Anykštai" komentuodama situaciją, atkreipė dėmesį, kad savivaldybėms papildomos lėšos nėra skirtos - kiek jos susirenka lėšų, kaip gyventojų pajamų mokestį (GPM), tiek jų ir turi.

"GPM lėšos "įdėtos" į atskirą eilutę, savivaldybės įpareigotos išleisti jas kaip paramą verslui. Šiemet mes verslo paramai skirsime tikrai daugiau, nei 120 tūkst. eurų. Gal net apie 200 tūkst. eurų", - kalbėjo direktorė.

Pasak L.Kuliešaitės, prie paramos verslui bus galima priskirti miesto reklamos įrenginių tvarkymą, investicinio gido parengimo išlaidas, projektinių veiklų finansavimą, prisidėjimą prie Tilto gatvės projekto ir t.t. 

 

BNS; Anykšta

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • jo jo

  Nuoroda

  labai silpna valdžia pas mus.Ne botanikas,ne veterinorius ir ne blondinės išgelbės rajoną

  Prieš savaitę
 • teisigai

  atsakymas į: jo jo Nuoroda

  nusenęs mentas iš Gorkio kgb-milicijos mokyklos, be jokio tremtinio šleifo karjeroje, buvo superins, pritariu 100 proc.

  Prieš savaitę
 • Jo

  Nuoroda

  Kokia įmonė ten tilto gatvei???????Bedarbystė o šneka apie investavimą saviems vos ne..Visiškai nieko nedarymas

  Prieš savaitę
 • nebesuprantu

  atsakymas į: Jo Nuoroda

  rėkia, kad bedarbystė, o žmonių darbams, kad ir elementariausiems, rasti negalima. Čia žalių valstiečių mokami papirkimai prieš rinkimus, vaidinant parama nukentėjusiems nuo viruso, galutinai nustūmė ilgamečius bedarbius nuo bet kokio noro dirbti.

  Prieš savaitę
 • Nerijus

  Nuoroda

  Grinas melas versui tik saviems duodate arba visokiom adukaciniom programom .kur lengva išplauti pinigus..

  Prieš savaitę
 • Tiesiog

  Nuoroda

  Gėda mūsū nusmuktakelniams ,ir blondinėms .kad tokie” vadovauja “rajonui.

  Prieš savaitę
 • Geriausia

  Nuoroda

  visiems verslinykams padalinti po lygiai. Ale visada būna lygesnių.

  Prieš savaitę
 • įdomu

  atsakymas į: Geriausia Nuoroda

  nuo katro pradėt, bo paskutiniams nelieka

  Prieš savaitę
 • butinai

  Nuoroda

  kiek jie zalos pridare ir daro o atsakomybes jokios

  Prieš savaitę
 • Nu

  Nuoroda

  Valdžiazmogiams centre kartuvės pastatyti ??

  Prieš savaitę
Įkelti daugiau