Ar jau nusprendėt kaip balsuosite Seimo rinkimuose?

Dienos anekdotas

Restorane:
- Sakykite, o kaip jūs ruošiate viščiukus?
- Paprastai, sakome jiems: "Dabar mirsite"...

Komentaras

Piatra:„Galetu rodyt mumy, stovinčius Darbą Biržej. Pvz. va Piatra - mokantis tų i tų. I paroda mana atvaizdu keip aš dirbu kų nors. A vdrug aidamus koks darbdavys staiga susidamės manimi i duos darba. Tadu butu PLANAS B."

Komentuoti

Ant devyniasdešimto gyvenimo metų slenksčio, prieš pat dar vieną mokslo metų pradžią žymintį rugsėjį mirė mokytoja, ilgametė Žaliosios aštuonmetės mokyklos direktorė Marijona Šablevičienė (1931 - 2020). Kilusi iš Siesikų apylinkių Ukmergės krašte, baigusi vidurinę mokyklą ėmė dirbti mokytoja Repšėnų, o vėliau Dabužių mokyklose. Paskyrimas į Žaliosios aštuonmetę mokyklą direktore 1965 m. buvo lemtingas - šiame jaukiame, reto grožio mūsų krašto kampelyje prabėgo visas gyvenimas.


Neakivaizdiniu būdu baigė Šiaulių pedagoginį institutą - tapo diplomuota geografijos ir gamtos mokslų mokytoja. Sumaniai vadovavo mokyklai, rūpinosi diegti aukštos dorovės, materialistinę pasaulėžiūra, tvarka mokykloje buvo griežta, dalyvavo visuomeninėje veikloje, vadovavo mokinių šokių rateliams, o jaunųjų turistų būrelis buvo vienas geriausių respublikoje.
Gyveno su polėkiu, didžia energija, patyrė ir didžių džiaugsmų ir nusivylimų, likimo smūgių, gilioje senatvėje kelis metus glaudėsi globos namuose "Senevita" prie Nemenčinės. Šiemet nedideliu tiražu buvo išleista jos eiliavimų knyga "Gyvenimo eilės".
"...Išmoksim mes pralenkti laiką/ Ir saulę pasigaut delnais/ Apglėbus nerimą širdim kaip vaiką/ Įamžint žmogų po dangaus skliautais..." - mintijo eilėraštyje "Mokytojas".
Jinai buvo ir mano mokytoja. Žinau, kad ir man ir visiems apylinkių išdykėliams bei geruliams norėjo tik gero, dėl mūsų stengėsi.
Atsisveikinimas su velione rugpjūčio 12 d. trečiadienį Svėdasų bendruomenės namuose. Rytojaus dieną 11 valandą pasimeldus bažnyčioje - laidotuvės Svėdasų kapinėse.

 

Raimondas GUOBIS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Dalia

  Nuoroda

  Jeigu tik būčiau žinojusi.... Dėkoju likimui, kad pažinau Jus. Buvote didis, nuoširdus, nuostabus žmogus. Kadangi buvau Jums pažadėjusi surasti ir uždegti žvakes ant Jūsų tėvų kapų ir atvežti nuotrauką, vakar, tuo pačiu metu kai vyko Jūsų laidotuvės, mano vaikai Deltuvos kapinaitėse ieškojo Jūsų tėvelių kapo. Ir kas galėjo žinoti, kad Jūsų jau nebėra. Skausmas veria širdį. Labai dėkoju Jums už padovanotą knygą, už nuostabius pokalbius, už tą akimirką kai kartu sėdėjome prie Gėlos ežero ir kūrėme ateities planus kaip aplankysime Jūsų tėviškę ir už tai, kad buvote mano gyvenime. Jaučiuosi praradusi kažką labai brangaus. Ilsėkitės ramybėje, močiute Marijona.

  Prieš mėnesį
 • Emilija

  Nuoroda

  Ilsėkis ramybėje močiute.

  Prieš mėnesį
 • Jurgis

  Nuoroda

  Gerai pažinojome visi šią nuostabią mokytoją. Gaila dėl jos mirties.

  Prieš mėnesį
 • R. S.

  Nuoroda

  Ilsėkis ramybėje, brangi Mokytoja

  Prieš mėnesį