Ar jau nusprendėt kaip balsuosite Seimo rinkimuose?

Dienos anekdotas

Restorane:
- Sakykite, o kaip jūs ruošiate viščiukus?
- Paprastai, sakome jiems: "Dabar mirsite"...

Komentaras

Piatra:„Galetu rodyt mumy, stovinčius Darbą Biržej. Pvz. va Piatra - mokantis tų i tų. I paroda mana atvaizdu keip aš dirbu kų nors. A vdrug aidamus koks darbdavys staiga susidamės manimi i duos darba. Tadu butu PLANAS B."

Komentuoti

Artimiausiomis savaitėmis anykštėnus džiugins naujas reginys - Šventosios upėje makrodumblius pjaunanti mašina. Ant pontonų sumontuotą, sraigtais varomą įrenginį, matyt, derėtų vadinti laivu.

Dumblius pjaunantį plaukiantį agregatą sukonstravo Lietuvos įmonė UAB,,Baltic Environment“. Šis įrenginys yra didžiulio tarptautinio projekto dalis.

 

Trečiadienį, rugpjūčio 12-ąją, Anykščiuose vyko didžiulio tarptautinio projekto ,,Dumbliai - ekonomiškai pagrįstų vandens ekosistemų paslaugų dalis“ pristatymas. Į renginį atvyko būrys šalies mokslininkų bei aplinkosaugininkų.

Po Anykščių Menų inkubatoriuje vykusių paskaitų, renginio dalyviai vyko prie Šventosios upės, kur ties Gaisrininkų sala, upės senvagėje, UAB,,Baltic Environment“ atstovai demonstravo savo techniką.

Lietuvos ir Lenkijos mokslininkų atliekamas projektas apima ir interaktyvaus ,,žaliuojančių“ vandens telkinių žemėlapio sudarymą, dumblių surinkimo agregatų kūrimą ir dumblių naudojimą. Mikrodumbliai gali būti naudojami dažų ir kosmetikos gamyboje, makrodumbliai, kaip ekologinės trąšos bei žaliava, biodujų gamybai.

Į Šventosios upę įleistas agregtas sveria 2,5 tonos, gali pasiekti 10 km/h greitį. Jame įmontuoti du elektriniai ir vienas biodyzelinu varomas variklis. Laive yra ir talpa, į kurią jis gali susikimšti iki pusės tonos makrodumblių.

 

Plačiau - "Anykštoje"

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • havkins

  Nuoroda

  tai buvo prototipo pristatymas, sudėtingas kūrinys.

  Prieš 4 savaičių
 • Galvoju,

  Nuoroda

  Skaitau straipsnį, bet niekur nematau, kad savivaldybė nupirko šį mokslinį tvarinį, skirtą tyrimams. O kiek postringavimo komentaruose, bet, daugelis, net nepaskaitė esmės.

  Prieš mėnesį
 • vieno dalgio per mažai

  Nuoroda

  su dviem dalgiais spartesnis šienavimas ? Kodel negalėjo pirkti keturių šienapjovių - juk didžiulės nuolaidos dabar mužikams daromos .. : "Tris perki - ketvirta gauni dovanų.."

  Prieš mėnesį
 • Ne juozas

  Nuoroda

  Prie šio, Anykščių ir dabartinės valdžios reklamuojamo straipsnio labai trūksta visuomenininko Juozo aštresnio komentaro. Man atrodo, kad jis visų paklaustų- o kokia miestui nauda iš šio renginio ir iš to, kad upe ir jos turtais pasinaudojo projekto vykdytojo atstovai.

  Prieš mėnesį
 • Vidas

  Nuoroda

  Durniu laivas su dumbliais

  Prieš mėnesį
 • o kodel ?

  atsakymas į: Vidas Nuoroda

  Japonai net sušius iš ju gamina :-)

  Prieš mėnesį
 • jo jo

  Nuoroda

  jei lietuvių sukonstruotas, tai viskas aikšku... jie iki šiol tik taburėtę sugebėjo sukalti, ir tą klybančią.

  Prieš mėnesį
 • Užsisedėje

  Nuoroda

  Dumbliai valdžioje, mano nuomonę už pinigų be reikalingą švaistymą dumblių vieta kalėjime, bet gi pas mus laisvė demokratija ką norim tą darom norim plauna norim pjaunam

  Prieš mėnesį
 • Pritariu

  Nuoroda

  Amūrų prileiskit vietoj tų nesąmonių ir pinigų švaistymo .

  Prieš mėnesį
 • Amūras

  Nuoroda

  Prileiskit amūrų,upe bus švari! Patikrintas atvejis ir ne vienas ir ne du .o kad durnynas ir plauna pinigus tai aišku seniai ,o Veronikos pinigu plovimui .

  Prieš mėnesį
Įkelti daugiau