Orai

Ar esate gėręs raminamuosius vaistus?

Dienos anekdotas

Sėdi senelis ir kalbasi su žmogumi:
- Na tas jaunimas dabar ir rengiasi. Nesuprasi, kas šis vaikas, ar mergaitė, ar berniukas?
O tas žmogus ir atsako:
- Tai mano duktė!
- Aaa, nežinojau, kad jūs jos tėvas.
- Ne, aš jos motina.

Komentaras

Jeigu:„medicinoj ruošiamos pertvarkos, tai gal ramybėj bus paliktos mokyklos ir kultūros namai. Ar viskam jau ateis paskutinioji ir lemiamoji valanda? Gal Lietuvoj po migrantų krizės ir koronos pandemijos nebėra kuo daugiau užsiimti, tik viską reorganizuoti žmonių nelabui."

Komentuoti

Vakar, spalio 21 dienos vakarą, Anykščių L. ir S.Didžiulių viešojoje bibliotekoje muziejininkas, Anykščių krašto metraštininkas, „Anykštos“ bendradarbis, Teresės Mikeliūnaitės kultūros premijos laureatas, tikras Lietuvos patriotas, organizavęs daug įsimintinų žygių istorinėmis, partizanų kovas menančiomis vietomis, Raimondas Guobis pristatė net šešias pastaraisiais metais išleistas knygas, kurių naujausia  ir solidžiausia „Butėnai“ -  net trijų su puse šimto puslapių.


R. Guobio kūrybos pristatymo vakarą pradėjusi bibliotekos Krašto dokumentų ir kraštotyros skyriaus bibliotekininkė Judita Skačkauskienė pristatė autorių kaip labai produktyvų, godų gerąja žoddžio prasme, siekiantį surasti, žinoti, suprasti  ir pasidalinti surastais lobiais su kitais. R. Guobis paaiškino, kad spalio 21- a diena knygų pristatymui pasirinkta neatsitiktionai. „Tai man ypatinga šventė - šv. Uršulės diena, - pastebėjo jis. – Tai mano močiutės vardo diena nuo kurios, galima sakyti viskas prasidėjo. Vaikystėje man tai buvo Dievo dovana, nulėmusi tolimesnį mano  gyvenimo kelią. Tą dieną jos ateidavo pasveikinti kaimynai ir buvo pasakojamos įvairiausios, man, dar vaikui, įdomios istorijos. Močiutė paskatino norą domėtis senovės istorijomis, krašto praeitimi.
R. Guobis pristatė per paskutiniuosius dvejis metus savo išleistas knygas; „Kur giria žaliuoja“, „Žemė žuvų ženkle“, „Svajonių Lietuvos ženklai“, „Jaunosios Lietuvos keliu“, „Stoties viršininko istorijos“ ir pačią solidžiausią net pusketvirto šimto puslapių, gausiai iliustruotą savo gimtojo kaimo istoriją „Butėnai“. Autorius pažėrė tikrų, niekam negirdėtų perliukų iš šios knygos, kurią su pertraukomis rašė ne vienerius metus.
Autorius apgailestavo, kad kadais net keturis šimtus gyventojų turėjęs kaimas šiuo metu nepriskaičiuoja nė šimto, tačiau šio kaimo patriarchas R. Guobis nepraranda vilties dėl kaimo ateities.
Knygų autorių sveikino ir sėkmės linkęjo Anykščių krašte įsikūręs aukščiausias pasaulio kalnų viršūnes įveikęs alpinistas Vladas Vitkauskas, istorikas, leidėjas, Anykščių krašto Garbės ambasadorius Virginijus Strolia, Anykščių Teresės Mikeliūnaitės kraštotyros draugijos valdybos pirmininkas Tautvydas Kontrimavičius, Svėdasų seniūnas Saulius Rasalas, pastebėjės, kad jo keliai su R. Guobiu vis susikerta – tai Andrioniškyje, tai siauruke, o dabar Svėdasuose, muziejininkai ir vakaro dalyviai. Savo kūrybos gerbėjams knygų autorius nešykštėjo autografų ir gerų žodžių.

 

Plačiau „Anykštoje“.

Jonas JUNEVIČIUS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Butėnai

  Nuoroda

  Pagarba krašto patriotui.

  Prieš 9 mėnesių
 • Dabar

  Nuoroda

  Kas netingi tas rašo, apie visokius niekus, ar tai įdomu pvz kuris ten negyveno

  Prieš 9 mėnesių
 • I

  atsakymas į: Dabar Nuoroda

  Neskaityk...

  Prieš 9 mėnesių
 • ULBA

  Nuoroda

  Truko pagarbos,sveikinimų ir linkėjimų iš valdžios astovų.Meras Sigutis nusipirko knygą,ji pafotkino Junevičius ir dingo.Jovaiša taip pat buvo atėjęs pasifotkinti ir dingo viešame susitikime nedalivavo.O juk galėjo nors gėlyte padavanoti,bet čia tur but ne ta kompanija.

  Prieš 9 mėnesių
 • Vytautas Janulis

  Nuoroda

  Sveikinu.
  Linkiu
  Sėkmės
  Ateityje.

  Prieš 9 mėnesių
 • Vėjai galvoje

  Nuoroda

  11 gramatinių klaidų, sakiniai, sakiniai...
  O Raimondui sveikinimai

  Prieš 9 mėnesių