Ar jūsų aplinkoje yra sergančių koronavirusu?

Dienos anekdotas

Petriukas zooparduotuvėje:
- Sakykit, ar jūs turite papūgą, kuri moka kalbėti angliškai?
- Ne, bet užtat mes turime genį, kuris moka morzės abėcėlę!

Komentaras

Tik jau neapsiverkit visi:„Kalėdos, vestuvės būdavo ir vaikai gimdavo ir per karus, ir per marus. Tik jau nenusividuriuokit iš noro viską matyti tik juodai, susirgsit depresija, kuri pavojingesnė už koronas ar gropus."

Komentuoti

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Verygą augant naujų koronaviruso atvejų skaičiui prieš ilgąjį Vėlinių savaitgalį prašo atidėti artimųjų kapų lankymą, o kapinėse ir kitur būtinai dėvėti kaukes, vengti kontaktų.

 „Yra prašymas dėl Vėlinių ir Visų šventųjų dienų, artėjančio ilgojo savaitgalio, tai yra laikas, kai įprastai keliaudavom į tėviškes, lankydavom artimųjų kapus, prašymas būtų šiemet pergalvoti būtinybę ten vykti, jei yra tokia galimybė, kelionę atidėti“, – per spaudos konferenciją penktadienį sakė A. Veryga.

Ministras pažymėjo, kad epidemiologinė šalies situacija negerėja ir „neabejotinai Lietuva bus raudonų šalių sąraše pagal savo viruso plitimo rodiklius“.

 A. Veryga ragino gyventojus dėvėti kaukes, nepriklausomai nuo to ar savivaldybėje, kurioje lankomasi, paskelbtas karantinas ar ne.

„Jei bus vykstama, nepriklausomai nuo to, ar savivaldybėj yra paskelbtas karantinas, ar ne, venkite artimo kontakto su asmenimis, su kuriais kartu nedirbate, negyvenate, kas tai bebūtų – ar giminaičiai, ar kiti asmenys, su kuriais susitikite. Visą laiką būnant lauke ir lankantis kapinėse reikėtų dėvėti kaukę ir saugotis nepriklausomai nuo to, paskelbtas ar nepaskelbtas savivaldybėj karantinas. Tai neturėtų sukelti ypatingų sunkumų, bet leistų sumažinti galimas rizikas“, – kalbėjo A. Veryga.

Sveikatos apsaugos ministerija prieš ilgąjį Vėlinių savaitgalį išplatino rekomendacijas: siūloma atidėti keliones į savivaldybes, kuriose paskelbtas karantinas, esant galimybei į vietą rekomenduojama vykti asmeniniu automobiliu, vengti kelionių troleibusu, autobusu ar traukiniu.

Pažymima, kad žmonėms, esantiems izoliacijoje arba turintiems ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), draudžiama vykti lankyti artimųjų kapus, privaloma likti namuose.

Teritorijose, kuriose paskelbtas karantinas, kapinėse, kaip ir kitose viešose erdvėse, negalima būriuotis didesnėmis nei penkių žmonių grupėmis, išskyrus šeimos narius. Privaloma laikytis ne mažesnio kaip dviejų metrų atstumo tarp žmonių ar žmonių grupių, vengti tiesioginio fizinio kontakto (rankų paspaudimo sveikinantis, apsikabinimų), laikytis asmens higienos reikalavimų.

Aplankius kapus nerekomenduojama vykti į organizuotus giminių susitikimus uždarose patalpose. Rekomenduojama visur laikytis SAM rekomenduojamų prevencijos priemonių: vyresniems nei šešerių metų žmonėms viešose vietose dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones – medicininę ar tekstilinę veido kaukę, išskyrus taikomas išimtis dėl veido apsaugos priemonių negalią turintiems žmonėms.

BNS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Mtysim

  Nuoroda

  Ką dabar lesbijiečių ir višgaidžiu valdžia prikurs, aprūpins laisvai narkotikais dar mažai įšprotėje daužo panelės prievartauja plėšia žūdo, tai kai laisvai priris visai nukvaks gaidžiai su vištaigaidžiais kaposis

  Prieš mėnesį
 • va

  Nuoroda

  Kokią teisę vyriausybė turi iš žmonių lupti baudas už tai, kad nesilaiko jos neteisėtų reikalavimų — nesėdi namų arešte ir nenešioja kaukių? Lietuvos vyriausybė pasižymėjo ypatingu žiaurumu — pavyzdžiui, Vokietijoje baudos už kaukių nedėvėjimą 50 eurų, o Lietuvoje 250 ir 500 eurų, nors Vokietijoje žmonių pajamos daugiau kaip 5 kartus didesnės nei pas mus. Kadangi Lietuvos vyriausybė dalyvauja apiplėšime kodiniu pavadinimo COVID-19, tai ir mūsų šalyje socialinė atskirtis tik didės — turtuoliai labai praturtės, o visi kiti nuskurs

  Prieš mėnesį
 • Nuoroda

  Noriu paklausti ar tarp jūsų pažįstamų rato kai bendrauja daug kas dėvi kaukės ir ar daug serga ir mirė, aš asmeniškai gyvenu kaime kaukės tyk dėviu kai einu į parduotuvių o taip normaliai bendraujame su žmonėmis niekas šitų prievartos kaukių niekur bendruomenė nedėvi, kas tą testą sugalvojo ir ką jis ten rodo velnias tik žyno

  Prieš mėnesį
 • Jo

  atsakymas į: Nuoroda

  Testas rodo kad serga ,bet žmogus neserga ,išvadą klaunada Briuselio??

  Prieš mėnesį
 • Kai

  Nuoroda

  draudė, buvo labai blogai, kai prašo irgi labai blogai. Tai ko reikia?

  Prieš mėnesį
 • Normalus prašymas, bet žmonėms bizuno reik, kitaip nesupras... Baisu, koks suvokimas...

  Prieš mėnesį
 • Paukšteliui sparneliai apkarpyti ?

  Nuoroda

  Prieš rinkimus - draudžiu, negalima, privaloma, neleisiu,...
  Po rinkimų - prašau, gal galite, rekomenduoju, venkite,...

  Prieš mėnesį
 • Ei slunkiau!

  atsakymas į: Paukšteliui sparneliai apkarpyti ? Nuoroda

  Ar durnesnio ,komentaro negalėjai sugalvoti?

  Prieš mėnesį
 • Jo

  Nuoroda

  Jau šiandien nuo ryto maliarijos laksto iš miesto.Butu mano valia iškart karantinas..Lietuvio prašyti negalima ,nes jis nesupranta

  Prieš mėnesį
 • Tuo metu

  Nuoroda

  Susisiekimo ministras skyrė dar beveik 80 tūkst. eurų premjero Sauliaus Skvernelio gyvenamai Upės gatvei asfaltuoti

  Prieš mėnesį
Įkelti daugiau