Kurį tekstą pirmiausiai perskaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje?

Dienos anekdotas

Parduotuvėje:
– Kokia čia dešra „Paršelio džiaugsmas“?
– Labai gera kalakutienos dešra! – atsako pardavėjas.
– Tai kodėl toks pavadinimas?
– Todėl, kad paršelis džiaugėsi, jog ne jį papjovė.

Komentaras

M.Fergizienė:„Covid 19 nepikta liga, tik labai gyventojai įbauginti. Serga tūkstančiai, o miršta mažai. Anykščiuose per 2020 m. mirė 543 asmenys, iš jų nuo Corona -19 tik 12, tai yra vienas per mėnesį. Palyginimui reikia pažymėti, kad per 2020 m gimė 123 būsimi rajono gyventojai."

Skaityti komentarus (4)
Menininkas Žilvinas Pranas Smalskas sakė, kad šalia Gatvės meno galerijos įrengtoje planšetėje šiuo metu galima pasiklausyti 10 anykštietiškų kūrinių.

Per karantiną draudžiami renginiai, tačiau kultūrinis gyvenimas Anykščiuose visiškai nesustojo ir prisitaiko prie naujų sąlygų.

 

Anykščių menų inkubatorius-menų studija  nuo lapkričio 16 dienos kviečia aplankyti parodą.Vilniuje gyvenančio iliustratoriaus ir muzikanto Žilvino Jagėlos, kuriančio plakatus, albumų viršelius, animaciją ir visokias kitas grožybes. Paroda eksponuojama didžiosios Anykščių menų inkubatoriaus-menų studijos, įsikūrusios šalia Anykštos upelės, salės languose.
Anykščių menų inkubatoriaus - menų studijos direktorė Daiva Perevičienė „Anykštai“ sakė, kad tokiu formatu parodą surengti sumanė įstaigos darbuotojai.
„Jeigu žmonės su kaukėmis gali vaikščioti lauke, manau, toks parodos eksponavimas su karantino taisyklėmis neprasilenkia“, - sakė D.Perevičienė.
Saugiai gryname ore parodą apžiūrėti galima bet kuriuo metu - nuo saulėtekio iki saulėlydžio.
Tokio formato parodą Anykščių menų inkubatorius-menų studija yra surengusi ir anksčiau - tuomet pro įstaigos langus žvelgė keramikų darbai.
Karantinas - ne kliūtis ir menininkui, Teresės Mikeliūnaitės kultūros premijos laureatui Žilvinui Pranui Smalskui. Anykščiuose, šalia „buitinio“ sienos jo įrengta gatvės meno galerija šiomis dienomis atsinaujino. Tiesiog po atviru dangumi galima pavartyti albumą su Anykščių krašto kūrėjų poezijos posmais. Albumas pagamintas iš neperšlampamos medžiagos, todėl albumą galima vartyti net pliaupiant lietui.
Gatvės galerijos kampe taip pat įrengta planšetė, kurioje įrašyta dešimt anykštietiškų muzikos kūrinių. Jų taip pat galima klausytis po atviru dangumi. Garso kolonėlė įrengta už galerijos stiklo, kad jai nepakenktų permainingos oro sąlygos.
Ž.P.Smalskas sakė, kad tiek poezijos knyga, tiek planšetės fonoteka šalia Gatvės meno galerijos bus nuolat pildoma. Beje, fonoteką planuojama išplėsti net anykštėnų metalo grupės „Dissimulation” kūriniais.
Anykščių menininkų asociacijos, kurios pirmininkas yra Ž.P.Smalskas, projektą remia Lietuvos kultūros taryba ir Anykščių rajono savivaldybė. Paklaustas apie kūrybiniams sumanymams įgyvendinti skirtas lėšas, menininkas sakė, kad projektas yra „neįkainojamas“...

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Mykolas

  Nuoroda

  Tas Żilvinas koks jis menininkas ar architektas ka jis yra suproektaves ir kokia meno ruśi jis propaguoja apsiśaukelis jis pats to net nežino menininkas architektas be jokio meno śedevro ir jokio architekturinio projekto o velnias sukaltas prie eżero tai staleravimas skirkit ....... nuo pirśti

  Prieš mėnesį
 • Puiki

  Nuoroda

  paroda! Nuostabu! Šiuo niūrių laiku ypač vietoje????????????

  Prieš mėnesį
 • gerbėjas

  Nuoroda

  O kaip del grupės KELY dainų, ar yra fonotekoj

  Prieš mėnesį
 • Jurachas

  atsakymas į: gerbėjas Nuoroda

  Gerbėjui Kelininkų, kada grupė KELY išmoks groti, tikrai Žilvinas į planšetę įkels ir jų kūrybos. O kolkas, "kelininkams", linkiu ilgų bei vaisingų repeticijų. Bei, išmesti tą mergą

  Prieš mėnesį
 • Jurachas

  atsakymas į: gerbėjas Nuoroda

  Asile Juza. Vienintėlė Anykštėnų grupė žinoma pasaulyje, ir yra Dissimulation

  Prieš mėnesį
 • Jūza fon Krakatūza

  Nuoroda

  O ta Anykščių metalo grupėб nemuiluota lysdama į subonę anglosaksams su nelietuvišku pavadinimu „Dissimulation” jau surenka pilnas arenas Niujorke, Vankuveryje, Čikagoje, Londone ar Glazge? Atrodo ne. Ten negerbia subinlaižių!

  Prieš mėnesį
 • Sunkiai sivokiama "Karantino" sąvoka

  Nuoroda

  kai " Anykščių menų inkubatorius-menų studija  kviečia aplankyti parodas..." tuo skątindama užsikrėtimus virusu Covid-19. Nejau įmonė liks nenubausta ? Ar rajono savivaldybė suvokia, ką reiškia žodis "KARANTINAS" ?

  Prieš mėnesį
 • Koks skirtumas žiūrėt į šaltieną prekybcentry ir paveikslą parodoj?

  Prieš mėnesį
 • tamsta perskaitykite tris kart straipsni, tada komentuokite. Juk lauke galima sebeti ir nebutinai sulipus ar uzlipus viens ant kito

  Prieš mėnesį
 • ar bent suvoki ką reiškia

  atsakymas į: tai va Nuoroda

  žodis "Karantinas" ?

  Prieš mėnesį
Įkelti daugiau