Kurį tekstą pirmiausiai perskaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje?

Dienos anekdotas

Į darbą atėjo naujas skyriaus vadovas. Apžiūrėjo savo naująjį kabinetą ir pasikvietė savo pavaduotojus kartu parūkyti. Rūkomajame vadovas skėlė anekdotą. Visi juokiasi išskyrus vieną.
- Ei, visiems juokinga, o kodėl tau ne?
- Aš ne iš jūsų skyriaus.

Komentaras

Barbora:„Tikrai būtų įdomu išgirsti, kokią Anykščių biudžeto dalį dengia SPA.
ir dar..., vis dėlto, keli Anykštėnai ten gydėsi? Reikalausime reabilitologų, kad rašytų siuntimus į šią Sveikatos priežiūros įstaigą."

Skaityti komentarus (7)

Nuo šio rudens Anykščių rajone sugautų  beglobių ir bešeimininkių gyvūnų laikinąja globa bei karantinavimu rūpinsis Utenos rajono gyvūnų mylėtojų draugija. Anykščių rajono savivaldybė  rugsėjo pabaigoje su Utenos rajono gyvūnų mylėtojų draugija pasirašė metų trukmės 3 tūkst. Eur vertės paslaugų teikimo sutartį. Iki šiol tokią paslaugą savivaldybei teikė Panevėžio gyvūnų globos draugija.
„Anykšta“ pašnekovų teiravosi, kaip, jų akimis, atrodo beglobių gyvūnų situacija Anykščių rajone.

 Jolanta GUOBAITĖ,Utenos rajono gyvūnų mylėtojų draugijos pirmininkė:

- Anykščių rajono savivaldybė nupirko paslaugą 30-čiai beglobių gyvūnų per metus.Čia kaip anekdotas - paimkime tris kates su penkiais kačiukais - ir baigiasi tas paslaugos pirkimas. Tokią paslaugą minimum 300 beglobių gyvūnų reikėtų pirkti. Problema su beglobiais gyvūnais visur yra didžiulė. Aišku, mes 300 beglobių gyvūnų tikrai negalėtume pasirūpinti. Niekur apskrityje nėra gyvūnų globos namų.
Mes 13 metų Utenoje dirbame daugiau nei galime, nes tai darome iš idėjos ir didžiulio noro padaryti gera tiek gyvūnui, tiek ir žmogui.
Pastebėjau, kad auga kita karta. Jei tik pastebi kokį vargstantį gyvūną, iš karto ir kreipiasi į gyvūnų globos namus. Bėda tik, kad nėra kur kreiptis, nėra tiek vietos, kur tuos gyvūnus  dėti.
Pagrindinis dalykas - beglobių gyvūnų sterilizacija - turėtų būti daroma masiškai, bet negali sterilizuoti gyvūno ir vėl jį atgal paleisti į gatvę. Reikia ir toliau juo rūpintis. Tai didelė problema.
Pastebėję beglobius gyvūnus, žmonės dažnai neieško pagalbos  seniūnijoje, nesikreipia į savivaldybę, o pirmiausia kreipiasi į gyvūnų globa užsiimančias organizacijas. Jei dėl kiekvieno beglobio gyvūno jie rašytų savivaldybei prašymus, savivaldybės jais būtų užverstos, mažiausiai kiekvieną dieną gautų po 10 prašymų pasirūpinti beglobiais gyvūnais.Tai ilgas biurokratinis kelias, o jei dar iš valdininkų žmogus išgirsta, kad pasirūpinti beglobiais gyvūnais nėra pinigų, jis ir baigia telefoninį pokalbį ir skambina mums. Čia toks uždaras ir labai sudėtingas ratas.

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Cha

  Nuoroda

  Eilini karta musu valdzia nustuma problema.Tai nera naujiena.Atranda kur pinigus geriau isisavinti:DDo gyvunai tai cia neproblema sprendziama kaip visad tik del akiu.Bet paskaicius istatytmus savivaldybe atsakinga uz beglobius gyvunus ir turetu pasirupinti.Vat ir pasimato kaip kiekviena savivaldybe sprendzia problemas.Vieni steigia gyvunu globos namus o kiti skiria desimtadali pinigu ir tikisi praslysti numesdami savo pareiga kitai savivaldybei....

  Prieš mėnesį
 • Cha

  Nuoroda

  Gyvūnai dar gali ir iš gamtos pramist, nors ir beglobiai. O kas labiau svarbesni katinai, šunys ar mūsų senolė? Kodėl nesirūpina jeis?

  Prieš mėnesį
 • Nesupratau,

  Nuoroda

  Kų, pagrindinį Utenos katinu irgi globon paėmė, įdomu, kokia šito katinioko globos kainela metams, jaučiu, pobrungis butėtu būt.

  Prieš mėnesį
 • oho

  Nuoroda

  3000 evru metams uz 30 gyvunu, neblogas bizviukas uz penkias kates

  Prieš mėnesį
 • Vytenis

  Nuoroda

  Gausite pradėti migdyti... Trūksta vyriausybės nutarimo? Inicijuokite! Gaila gyvūnėlio? O tūkstančiais užmigdomų audinių negaila?

  Prieš mėnesį
 • Pagal pavardi

  Nuoroda

  ana da netekėjus

  Prieš mėnesį