Kurį tekstą pirmiausiai perskaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje?

Dienos anekdotas

Mokytoja sako:
- Mokiniai, tikiuosi, šiandien nepamatysiu, kaip nusirašinėjate kontrolinį darbą?
- Taip, mokytoja, mes irgi tikimės...

Komentaras

vairuotojas:„o gal galima kazkaip padaryt tvarka su 'Mieganciais " automobiliais salia daugiabuciu? stovi jau 3 men apsnigti ir trukdo dirrbancoims masinoms statyt.gal kur i aikstele tokias transporto priemones reit statyt"poilsiui".

Skaityti komentarus (1)
Kavarsko eglė

Prieš Kalėdas eglutes miesteliuose papuošė ir Anykščių rajono seniūnijos.

Pasak Viešintų seniūno Ramūno Blazarėno, seniūnijos ir miestelių bendruomenės stengiasi nepasiduoti niūrioms koronaviruso nuotaikoms puošdami miestelių aikštes ir gatves. „Kad ir kaip pandemija griauna planus, šventės bus“, - kalbėjo seniūnas.
Naujienų portale anyksta.lt kviečiame skaitytojus pasidžiaugti seniūnijų žaliaskarėmis bei balsuoti už gražiausiai pasipuošusį rajono miestelį - APKLAUSOJE.

 

 ,,Anykšta“ kalbėjosi su visų rajono seniūnijų darbuotojais apie tai, kaip miesteliai puošiasi didžiausioms metų šventėms. 

Koronaviruso pandemija pakoregavo seniūnijų eglučių įžiebimo šventes. Andrioniškyje eglutė sušvito be bendruomenės susibūrimų, tik seniūnijos balkone įžiebta Anykščių urėdijos dovanota eglutė, bendruomenė irgi pasipuošė savo pastatą.
Troškūnuose neįvyko planuota teatralizuota eglutės įžiebimo šventė, kurią turėjo ruošti Anykščių kultūros centro Troškūnų teatro studija „Mes“. Pagrindinėje miestelio aikštėje papuošta Troškūnų girininko Audriaus Kustos dovanota eglė. „Anykštai“ pakalbinus seniūnijos darbuotoją, sulaukėme išsamaus puošimo proceso aprašymo: Troškūnų eglutę puošė jaunieji savanoriai, seniūnas Rimantas Sereičikas, Troškūnų bendruomenės atstovai ir jų vadovė Jolanta Pupkienė. Žaisliukus ir girliandas troškūniečiai pirko už bendruomenės projekto„Kalėdų žvaigždė“ lėšas.
Kurklių seniūnijoje yra dvi kalėdinės eglutės – girliandomis ir žaisliukais papuošta bendruomenės eglutė prie mokyklos bei senosios seniūnijos kieme auganti eglė. Šviečiančiomis girliandomis papuoštos ir seniūnijos patalpos. Kurklių seniūno pavaduoptojas Vytautas Peleckas sakė, kad seniūnija nepirko naujų papuošimų. Girliandos ir žaislai yra seni.
Kavarske papuošta Nijolės Jakeliūnienės iš Piktagalio padovanota šešių metrų eglė. Bendruomenė pakabinti papuošimus pasitelkė komunalininkus, nes eglės viršutinių šakų be bokštelio neįmanoma pasiekti. Kavarsko seniūnė Šarūnė Kalibataitė ,,Anykštai“ džiaugėsi, kad papuošimus eglutei padovanojo Kavarsko bendruomenė.
Skiemonių seniūnas Stasys Steponėnas sakė, kad Skiemonyse eglutė įžiebta taip pat kukliai, be žiūrovų. Miestelyje šiemet, po daugelio metų pertraukos, papuošta ne karkasinė eglutė, o gyva žaliaskarė, kurią prieš penkerius metus padovanojo vietos verslininkas. Ši eglutė auga prie bažnyčios. „Eglė jau pasiekė tą lygį, kai galima puošti“, - juokavo Skiemonių seniūnas Stasys Steponėnas. Miestelio gyventojai taip pat prisidėjo prie šventinės nuotaikos kūrimo puošdami gatves.
Traupiečiai niekados nepuošia vienos eglės. Šventinė nuotaika jaučiama visame miestelyje, nes, kaip sakė seniūnė Daiva Tolušytė, „Facebook“ grupėje buvo organizuota miestelėnų iniciatyva papuošti kuo daugiau namų: girliandos kabo ant seniūnijos pastato, kultūros centro, mokyklos. „Miestelis šviečia“, - džiaugėsi seniūnė.
Levaniškių bendruomenė miestelį papuošė eglučių parku.
Svėdasuose papuošta didžiulė eglė. „Į medį užvariau ūkvedį“,- juokavo seniūnas Saulius Rasalas. „Kultūros centras sufantazavo šviečiantį „asmenukių langą“, bibliotekos darbuotojai ant pastato stogo „prisodino eglučių“, - toliau dėstė seniūnas. Svėdasų bendruomenė atnaujino pernai pagamintą metų ženklą. Įėjimą į seniūnijos pastatą papuošė nauja 100 m girlianda, kurią seniūnui pavyko įsigyti Anykščių parduotuvėje. „Nors planų buvo nusipirkti ir girliandų, ir naujų žaisliukų, bet nieko rasti nepavyko“, - apgailestaaudamas, kad Svėdasai atrodo kukliau nei norėjosi, kalbėjo seniūnas.
Viešintose eglutės - viena prie seniūnijos, kita - prie bendruomenės namų.
O Debeikių seniūnija eglutės nusprendė nepuošti. Seniūnas Alvydas Simonavičius sakė, kad Debeikiuose eglutės puošti neplanuoja. ,,Dėl karantino apribojimų“, - aiškino seniūnas.
Leliūnų bendruomenė eglutę pasipuošė prie miestelio kultūros centro.

 

- ANYKŠTA

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Ona

  Nuoroda

  Svėdasų eglė ir linkėjimų langas

  Prieš 2 savaičių
 • Pavėlavusi

  Nuoroda

  Važinėjau po Kavarsko seniūniją. Ačiū už labai gražią miesto eglę, Šovenių, Janušavos ir Šerių kaimų gyventojams už gyvenamų namų , kartu ir kaimo papuošimą. Nuostabu, kai kuriamas grožis visiems ir tiems,kurie praeina gatve.

  Prieš 2 savaičių
 • Miglė

  Nuoroda

  Žinoma, Levaniškių!

  Prieš 2 savaičių
 • Algimantas

  Nuoroda

  Svėdasai.

  Prieš 2 savaičių
 • Danutė

  Nuoroda

  Levaniškio eglučių parkas.

  Prieš 2 savaičių
 • margarita

  Nuoroda

  Traupio seniunija saunuoliai.

  Prieš 2 savaičių
 • Svedasai

  Nuoroda

  AISKU ,tk SVEDASU

  Prieš 2 savaičių
 • Rita

  Nuoroda

  Svėdasų eglė ir linkėjimų langas

  Prieš 2 savaičių
 • Justina

  Nuoroda

  Levaniškių Bendruomenė

  Prieš 2 savaičių
 • Tomas

  Nuoroda

  Levaniškių eglučių parkas

  Prieš 2 savaičių
Įkelti daugiau