Orai

Ar per karantiną jūsų išlaidos sumažėjo?

Dienos anekdotas

Autobuse:
- Jūsų bilietas?
- Nėra, o jūsų?
- Šiaip tai aš kontrolierius.
- O aš elektrikas. Tai ką man dabar, gal už elektrą nemokėt?

Komentaras

Tekle:„siulyciau prie kulturos centro per garsiakalbius transliuot kaimo kapelu muzika , tikrai klausytoju netruktu , o kai susils oras tai bus galima ir pasisokt , apie tai daznai suaugesni zmones tarp saves pasisnekam ,direktoriai siuo klausimu rimtai reiktu uzsiimt , pagyvetu miesto centras , daug vyru ateitu ten , o ne trauktu i aludes."

Skaityti komentarus (2)
Paaiškėjo, jog SPA „Vilnius Anykščiai“ yra asmens sveikatos priežiūros įstaiga.

Šią savaitę nuo Covid -19 skiepyti „slaugoje“ gulintys ligoniai bei socialiniai darbuotojai. Vienas pirmųjų Anykščiuose paskiepytas SPA „Vilnius Anykščiai“ kolektyvas.

Šis pramogų kompleksas, kurio veikla per karantiną uždrausta, priskirtas sveikatos priežiūros įstaigų kategorijai, todėl neveikiančio SPA kolektyvo nariai paskiepyti anksčiau nei vėžininkai ir senukai.

Dura lex, sed lex?

 

Sausio 13-ąją, trečiadienį, paskiepyti 59 SPA „Vilnius Anykščiai“ kolektyvo nariai arba visi darbuotojai, kurie pageidavo skiepo, neskirstant, kokį jie darbą dirba. SPA „Vilnius Anykščiai“ yra 125 darbuotojai. Iš jų 25 dirba ne Anykščiuose. Iš 100 likusių dalis jau persirgę Covid -19, dalis yra vaiko auginimo atostogose, dalis skiepo atsisakė. Anykščių rajono vadovai - meras Sigutis Obelevičius ir jo pavaduotojas Dainius Žiogelis - tvirtina, jog SPA „Vilnius Anykščiai“ kolektyvą anksčiau nei rizikos grupėje esančius asmenis ar rizikingą darbą dirbančius žmones buvo privaloma vakcinuoti, nes toks Sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio įsakymas. Mat SPA „Vilnius Anykščiai“ priskiriamas ... sveikatos priežiūros įstaigų kategorijai.

 

SPA „Vilnius Anykščiai“ - pramogų kompleksas, kuriame restoranas, viešbutis, baseinai ir kt. Per karantiną tokių įstaigų veikla yra draudžiama. SPA „Vilnius Anykščiai“ darbuotojai taip pat dabar yra prastovose. „SPA „Vilnius Anykščiai“ turi sveikatos priežiūros įstaigos licenciją. O ką sako sveikas protas? Sveiku protu nelabai išeina vadovautis. Vadovaudamasis sveiku protu, skiepyčiau ne 85 metų močiutę, kuri neišeina iš namų, o pardavėjus ir policininkus“, - „Anykštai“ sakė meras S.Obelevičius. „Jie turi licenciją. Nėra skandalo. Skandalas būtų, jeigu nebūtume SPA „Vilnius Anykščiai“ kolektyvo skiepiję“,- tvirtino Anykščių rajono vicemeras, Ekstremaliųjų situacijų valdymo komisijos Operacijų vadovas D.Žiogelis. Pasak jo, kokių įstaigų darbuotojus, vadovaujantis Sveikatos apsaugos ministro įsakymu, pirmiausia reikia skiepyti, surašė savivaldybės gydytoja Vaiva Daugelavičienė.

V.Daugelavičienė „Anykštai“ dėstė, kad įstaigų prioritetinis sąrašas apskritai neegzistuoja, nes Anykščiai yra mažas miestelis. „Paprasčiausiai skambinau į įstaigas, kurios patenka į prioritetinį sąrašą, ir informavau, jog jos pateiktų darbuotojų, kurie pageidauja skiepytis, sąrašus. Anykščiai - mažas miestelis, nedaug įstaigų, patenkančių į tą sąrašą“, - tvirtino savivaldybės gydytoja V.Daugelavičienė.

Lotyniškas posakis: „dura lex, sed lex“ lietuviškai reiškia „griežtas įstatymas, bet įstatymas“, tačiau pirmąjį posakio žodį labiau norėtųsi versti iš rusų kalbos.

Vienas seimūnas baisisi, kitas nežino, kas yra SPA

„Šlykštu, kai kažkas užlenda be eilės“, - apie SPA kolektyvo skiepijimą „Anykštai“ sakė Seimo narys, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partijos atstovas Tomas Tomilinas, tikindamas, jog dar ketvirtadienį klausimą apie SPA kolektyvo skiepijimą užduosiantis Sveikatos apsaugos ministrui A. Dulkiui. „Nenormalu, kad Lietuvoje vyksta tokie dalykai, kad net ir per vakcinaciją veikia blatas“, kalbėjo T.Tomilinas.
Kitas anykštėnas, Seimo narys, konservatorius, valdančiajai daugumai priklausantis Sergejus Jovaiša, paprašytas „Anykštai“ komentaro apie prioritetinį prastovose esančio SPA kolektyvo skiepijimą, tikino nežinąs, kuo užsiima SPA „Vilnius Anykščiai“. „Jeigu ten vyksta gydomieji dalykai, masažai... Reikia žinoti, ar jie turi teisę (vieni pirmųjų skiepytis - aut. past.), ar neturi...“ - atsakymo stengėsi išvengti S.Jovaiša.

Skiepų pritaupė persirgę globotiniai

Anykščių rajonas šią savaitę gavo 600 vakcinų nuo Covid-19. Jas reikia panaudoti iki sekmadienio.
Anykščių rajono ligoninės ir Anykščių rajono pirminės sveikatos priežiūros centro darbuotojai vakcinas nuo Covid -19 gauna per Panevėžio respublikinę ligoninę.
Pagal Sveikatos apsaugos ministro A.Dulkio įsakymu patvirtintą prioritetinį sąrašą, pirmiausia turi būti paskiepyti asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai bei sunkiomis ligomis sergantys asmenys. Medikai, pagal jų darbo pobūdį, bei ligoniai, pagal ligas, taip išrikiuoti prioritetiškai. Žemiau prioritetiniame sąraše yra slaugos ligoninių pacientai, socialinių globos namų gyventojai, socialiniai darbuotojai. O SPA „Vilnius Anykščiai“ kolektyvas, prisitaikius ministro įsakymą, įrašytas tarp epidemiologų, tiriančių susirgimus Covid-19, ir vaistinių darbuotojų. Dar žemiau sąraše - seni žmonės, paskui - pedagogai, toliau - vėžininkai ir diabetikai...
Covid-19 persirgo bent 200 Anykščių rajono slaugos ligoninės pacientų ir socialinių globos namų globotinių (tik Aknystose ketvirtadienį jau buvo 142 asmenys, persirgę Covid-19). Covid-u persirgę, įgyja imunitetą šiai ligai, todėl jie neskiepijami, taigi, Aknystų gyventojai sutaupė skiepų.
Šią savaitę ketinta pradėti senų anykštėnų vakcinaciją. Pirmiausia bus skiepijami vyresni nei 80 metų žmonės.

Didžiausiu židiniu tapo Anykščių ligoninė

Sausio 15-ąją, penktadienį, koronavirusu Anykščių rajone sirgo 227 asmenys. Didžiausio židinio „titulą“ iš Aknystos socialinių globos namų tvirtai perėmė Anykščių rajono ligoninė. Ligoninės židinyje registruoti 53 susirgimų Covid-19 atvejai. Anykščių rajono ligoninės Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus Troškūnų filialo židinyje - 18 sergančių, Aknystos socialiniuose globos namuose - 12.
Anykščių rajone mirė 34 Covid -19 sirgę žmonės: 15 mirė tiesiogiai nuo Covid-19, o 19 sirgusiųjų mirė „dėl kitų priežasčių“.

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Nuomonė

  Nuoroda

  Čia ne žurnalistika, o kažkokie asmeniškumai. Manau, jeigu spa būtų nupirkę reklamos anykštoje už kelis tūkstančius, niekam nebūtų užkliuvę, nes pati girdėjau, kaip ministras pasakė, kad įstatymai pažeisti nebuvo. Jei nebuvo, tai kas čia blogai? Anksčiau ar vėliau paskiepys visus norinčius.

  Prieš mėnesį
 • Danutė

  Nuoroda

  Dabar galės reabilituoti Covid19 persirgusius pacientus!

  Prieš mėnesį
 • Ei slunkiai!

  Nuoroda

  Vietoje to, kad šūdą malate kabinėdamiesi prie pasiskiepijusių, pajudinkite subine ir smegenis, atsivežkite vakcinos ir paskiepykite visus Anykščių rajono žmones! Vakcinos nėra pakankamai Eurosojūze - štai kur problema !!!

  Prieš mėnesį
 • mes lyderiai

  atsakymas į: Ei slunkiai! Nuoroda

  Duomenys ( vieši )NUORODA
  Anykščiuose Paskiepyta gyventojų proc. 3.22
  Molėtai Paskiepyta gyventojų proc. 2,19
  Ukmergė Paskiepyta gyventojų proc. 1,56
  Utena Paskiepyta gyventojų proc. 2,07
  Tik Rokiškis Paskiepyta gyventojų proc. 4,02
  Įdomus faktas, kad Anykščiuose iš viso paskiepyta moterų 541
  sudaro 4,45%

  Prieš mėnesį
 • Juozas

  Nuoroda

  Apgailėtino žurnalistinio neišprūsimo straipsnis... Antraštė žeidžianti onkologiniis ligonius... Aiškinantis įvykio aplinkybes būtina išklausyti visų pozicijų, o SPA centro pozicijos nematyti. Kodėl? Nusisamdykite naujų žurnalistų, arba išsiųskite į mokymus esamus... Nes gal pirmą kursą praleido... Liūdna, kad neturime stiprios vietinės žiniasklaidos (tokialą nuomonę susidarau ne vien iš šio straipsnio)...

  Prieš mėnesį
 • Dunduk,

  atsakymas į: Juozas Nuoroda

  Donce, eik benamiais rūpintis

  Prieš mėnesį
 • Afadsa

  atsakymas į: Juozas Nuoroda

  Ar ne Juozas R. apsijuokusį šioje situacijoje Tomą T. rėmė?

  Prieš mėnesį
 • #Anykštėnas

  atsakymas į: Juozas Nuoroda

  Gal Tamsta iš pušies iškritai kartu su sniegu? Čia asmeninis portalas, kuriame kaip norima taip iršreiškuama rašančiojo nuomonė, o kas pageidaujate žurnalistinio tyrimo, kreipkitės į reklamos skyrių dėl paslaugos įkainių suderinimo. Būkite per saugų atstumą ir nečiaudėkite neprisidengę. Nesirkite ! :)

  Prieš mėnesį
 • as

  Nuoroda

  Tomilinas man jis po Karbauskio antroj vietoj. Ir klausimas ar jis ėjo pas sveikatos ministra ???????? Garantuotai liepė apsisukt ir eiti ten iš kur atėjo. O straipsnio žurnalistui tai tikrai burna reik isšiplauti. Susipykes biški su protu.

  Prieš mėnesį
 • Šio

  Nuoroda

  straipsnio žurnalistui siūlyčiau pirmiausia,tai pirmiausia eit išsiplaut burną,dar tik parašius pavadinimą. Nėra švelnesnio,mandagesnio,ne kolūkietiško žodžio apie sergančiuosius išsireiškimo? Yra toks žodis-onkologiniai ligoniai. Tiesiog net karštis išmuša perskaičius straipsnio pavadinimą. Du kontrastai: SPA ir sunki liga.

  Prieš mėnesį
Įkelti daugiau