Orai

Ar per karantiną jūsų išlaidos sumažėjo?

Dienos anekdotas

Autobuse:
- Jūsų bilietas?
- Nėra, o jūsų?
- Šiaip tai aš kontrolierius.
- O aš elektrikas. Tai ką man dabar, gal už elektrą nemokėt?

Komentaras

Tekle:„siulyciau prie kulturos centro per garsiakalbius transliuot kaimo kapelu muzika , tikrai klausytoju netruktu , o kai susils oras tai bus galima ir pasisokt , apie tai daznai suaugesni zmones tarp saves pasisnekam ,direktoriai siuo klausimu rimtai reiktu uzsiimt , pagyvetu miesto centras , daug vyru ateitu ten , o ne trauktu i aludes."

Skaityti komentarus (2)

Sausio pradžioje nustačius pirmą Lietuvos istorijoje paukščių gripo atvejį privačiame ūkyje, Maisto ir veterinarijos tarnyba perspėja, kad ligos pavojus išlieka ne tik paukščių migracijos metu, bet ir žiemą.

 „Rizika, ką parodė ir protrūkis paukščių laikymo vietoje, yra labai didelė, o artėjant pavasariui rizikos lygis jau bus aukščiausias“, – BNS teigė tarnybos Skubios veiklos skyriaus patarėjas Paulius Bušauskas.

Jo teigimu, pastaruoju metu naujų atvejų tiek gamtoje, tiek ūkiuose nenustatoma, tačiau žmonės raginami pranešti apie pastebėtus nugaišusius paukščius.

„Dabar ypač daug žmonių lankosi prie vandens telkinių, pastebimos ir gulbės, prašoma kad praneštų žmonės tą situaciją, nes pagrindinis šaltinis tai yra laukiniai vandens paukščiai, su kurias liga gali patekti, bet šiai dienai kai spustelėjęs šaltukas, didžioji dalis paukščių laikytojų yra užsidarę paukščius į savo tvartus“, – sakė P. Bušauskas.

Jis pabrėžia, kad siekiant apsaugoti paukščius, jie privalo būti laikomi uždarose patalpose ir nepatekti prie vandens telkinio.

„Kauno protrūkio atveju laikytojas buvo pasidaręs šėryklą, buvo šalia vandens tvenkiniai ir ta šėrykla buvo laisvai pasiekiama tiek laukiniams paukščiams, tiek ir jo ūkyje laikomiems paukščiams“, – sakė tarnybos atstovas.

Sausio pradžioje didelio patogeniškumo paukščių gripas patvirtintas naminių paukščių ūkyje, kur laikyti 27 paukščiai. Tai pirmas Lietuvos istorijoje atvejis, kai gripas nustatytas naminių paukščių ūkyje.

Be to, Klaipėdos ir Raseinių rajonuose rastos nugaišusios keturios gulbės nebylės, užsikrėtusios paukščių gripu. Anksčiau laukinėms gulbėms virusas buvo nustatytas 2017 metais.

Pernai dėl Europoje plintančio paukščių gripo viruso, pasireiškusio tiek laukiniams paukščiams, tiek ir naminių paukščių ūkiuose, teko nugaišinti beveik 9 mln. naminių paukščių. Pernai gripas nustatytas 16 Europos šalių, daugiausiai protrūkių kilo Vengrijoje.

BNS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Taigi

  Nuoroda

  Geriausia nepranešti, tada nesužlugdys ūkio.

  Prieš mėnesį
 • senjorė

  Nuoroda

  baikit žmones gąsdinti, tai paukščių gripu tai korona, bijo žmonės į gatvę išeiti, turėkit sąžinės

  Prieš mėnesį
 • Baisu

  Nuoroda

  Potencialus zidinys patiltej

  Prieš mėnesį
 • Andrius

  Nuoroda

  Anyksciu raj.nera ukininku ,kurie kurie uzsiimtu paukstininkyste ,tai gripas negresia .

  Prieš mėnesį