Orai

Ar per karantiną jūsų išlaidos sumažėjo?

Dienos anekdotas

Autobuse:
- Jūsų bilietas?
- Nėra, o jūsų?
- Šiaip tai aš kontrolierius.
- O aš elektrikas. Tai ką man dabar, gal už elektrą nemokėt?

Komentaras

Tekle:„siulyciau prie kulturos centro per garsiakalbius transliuot kaimo kapelu muzika , tikrai klausytoju netruktu , o kai susils oras tai bus galima ir pasisokt , apie tai daznai suaugesni zmones tarp saves pasisnekam ,direktoriai siuo klausimu rimtai reiktu uzsiimt , pagyvetu miesto centras , daug vyru ateitu ten , o ne trauktu i aludes."

Skaityti komentarus (2)
Aldona Grupas, lietuvių išeivė Didžiojoje Britanijoje, parašiusi knygą Vakarų Midlandsas Ho!

Vakarų Midlandsas Ho! yra įtikinamas darbas vietos istorijoje, orientuotas į tam tikrą Anglijos kampelį audringų tarptautinių įvykių fone.

 

Knygoje lietuvių autorė Aldona Grupas atskleidžia asmeninius lietuvių migrantų, po Antrojo pasaulinio karo persikėlusių į Didžiąją Britaniją, pasakojimus. Negalėdami grįžti į tėvynę dėl sovietų okupacijos, nuo 1947 m. keli tūkstančiai pabėgėlių pakeitė sąjungininkų okupuotos Vokietijos pabėgėlių stovyklas į bazinį apgyvendinimą Didžiojoje Britanijoje kartu su darbu vietos gamyklose ir žemės ūkio srityse. Per kelis dešimtmečius jie suleido šaknis Didžiojoje Britanijoje, tačiau kartu išlaikydami savo lietuvišką tapatybę.

Interviu serijoje Grupas erzina penkių šios migrantų bendruomenės vakarų Midlenduose narių asmeninę patirtį. Knyga prasideda Lietuvos istorijos apžvalga, atsižvelgiant į Antrojo pasaulinio karo ir pokario sovietinį laikotarpį. Remdamasis esama literatūra, Grupas paaiškina, kodėl pokariu Vokietijoje įstrigo tiek daug lietuvių, o vėliau jiems buvo pasiūlytas naujas gyvenimas Didžiojoje Britanijoje pagal tokias perkėlimo programas kaip "Balt Cygnet" ir "Westward Ho"! Pagrindinę knygos dalį sudaro penki pokalbiai su Lietuvos migrantų bendruomenės nariais Vulverhamptono mieste, kur apklaustieji praleido didžiąją savo gyvenimo dalį. Visi penki pasakoja apie tai, kaip buvo sunku bendrauti su artimaisiais Lietuvoje šaltojo karo laikotarpiu, ir apie pokyčius, kurie įvyko po Nepriklausomybės. Knyga baigiama pagrindinių veiksnių, dėl kurių pokario migrantai susivienijo, santrauka, sukuriant stiprią ir dinamišką bendruomenę, kuri, nepaisant visų sunkumų, formavo jų tapatybę.

Knyga buvo išleista kaip dalis Knygų serija (EKG) Hertfordshire Press (Jungtinė Karalystė), kuris yra svarbus indėlis į darbą migracijos Europoje po Antrojo pasaulinio karo. Knygoje daugiausia dėmesio skiriama asmeniniams interviu, kuriuose fiksuojami didelių istorinių įvykių sūkuryje bendruomenės aukštumos ir žemumos, iššūkiai ir triumfai.

Knygos "West Midlands Ho!" pristatymas vyks 2021 m. gegužės 27–30 d. Londone kaip OEBF festivalio dalis.

APIE AUTORĘ

Aldona Grupas – Didžiojoje Britanijoje gyvenanti ir dirbanti lietuvių autorė. Ji išleido keletą knygų, įskaitant „Slaugytoja“ , „Piliulė Mirčiai“, autobiografiją apie savo migraciją į Didžiąją Britaniją 2005 m. ir savo, kaip slaugytojos, kuri specializuojasi pagyvenusių žmonių priežiūroje, patirtį. Dar vienoje jos knygoje „Vkarų Midlendai Ho!“ pasakojama po Antrojo pasaulinio karo Didžiojoje Britanijoje apsigyvenusių lietuvių pabėgėlių istorija, įskaitant jų pastangas per kelis dešimtmečius išsaugoti savo tautinę tapatybę. Aldona gyvena Vulverhamptone, Anglijoje, kur aktyviai organizuoja ir reklamuoja bendruomenės renginius.

Galite užsisakyti ir nusipirkti knygą pirmiausia "Amazon"

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta