Ant Kalitos kalno jau veikia rogučių trasa.

Orai

Kas turėtų tapti populiariausia 2021-ųjų metų Anykščių slaugytoja?

Dienos anekdotas

Vyras įlekia pro duris ir šaukia:
– Žmooonaaa! Greičiau į lovą!
Žmona metė puodus, greitai nusirengė ir lovon. Vyras plumpt į lovą, abiem ant galvų antklodę užmetė ir sako:
– Žiūrėk, kokį laikrodį nusipirkau – tamsoje šviečia!..

Komentaras

Gėda:„skaityti tokius pasiteisinimus, kad kvėpavimo aparatams nėra lėšų. Tai ko iš viso važiuoti į gaisrą, jeigu ugniagesiai neaprūpinti reikiama įranga? Reikia spausti rajono valdžią, tarybos narius, kad biudžete tokiems svarbiems dalykams atsirastų pinigų. Budriuose tai ugniagesiai galėjo privažiuoti prie ežero vandens. O kaip būtų kitose kaimo vietovėse? Priešgaisrinių tvenkinių nuo kolūkmečio nebelikę, visokių balų ir tvenkinių prikasiota, bet jie aptverti tvoromis, be privažiavimų, kai kur net nėra vandens. Kodėl apie tai niekas negalvokja?"

Skaityti komentarus (6)

Pradėjus tirpti sniegui gatvėse, parkuose ir miškuose, pasimatė šeimininkų per žiemą nesurinktos augintinių išmatos, kurios ne tik dažnam bado akį, bet ir, pasak „Eurovaistinės“ vaistininkų, gali sukelti sveikatos problemas.

Gyvūnų išmatos gatvėse – ne tik estetinė problema, bet ir pavojus sveikatai. Būtent išmatose randama įvairias ligas platinančių mikrobų ir bakterijų, kurios gali sukelti viduriavimą, karščiavimą ar net virškinimo sutrikimus.
Vaistininkė Jovita Juodsnukytė sako, nors kai kurie išmatų pavojai yra nematomi, pirmiausia, kaip kiekvienas galime apsaugoti save, tai vengti tiesioginio sąlyčio. „Jeigu neturime tiesioginio sąlyčio su išmatomis, tai lauke jos mums šiuo metu nekelia didelio pavojaus, tačiau ypač atidūs turėtų būti tėveliai, nes vaikai pasaulį pažįsta per lytėjimą, be to dar ne visada žino, prie ko geriau nesilieti“, – didžiausią rizikos grupę įvardija vaistininkė J. Juodsnukytė.
Vis dėlto svarbu atkreipti dėmesį, kad užkratas gali plisti ne tik turėjus tiesioginį sąlytį su išmatomis. Pavojus kyla ir po žiemos lietaus vandeniui jas nuplovus į upes, ežerus. Taip įvairios infekcijos gali pasklisti ir po vandens telkinius, kuriuose vasarą mėgstama maudytis ar žvejoti.
Sugrįžus iš lauko patariama pasirūpinti ir batų švara. Ko gero, ne vienam po žiemos teko ir įminti į tokią paliktą „dovanėlę“, taip nutikus vaistininkai rekomenduoja gerai nuplauti batus, ypač, jeigu namuose yra mažų vaikų arba esate patalpoje, kurioje vaikštote su batais. Antraip, įvairios bakterijos ir mikrobai gali pasklisti po patalpas.
Vaistininkai pabrėžia, kad augintinių šeimininkų surinkti išmatas prašoma ne tik dėl estetikos ar siekiant išvengti baudos, bet visų pirma rūpinantis sveikata, nes šis neatsakingas elgesys gali sugrįžti bumerangu. Taip pat „Eurovaistinės“ vaistininkė J. Juodsnykytė akcentuoja, kad nors pandemija ir daugelį išmokė, tačiau naudinga dar kartą prisiminti, kad sugrįžus iš lauko svarbu nepamiršti nusiplauti rankas, o užkandžiaujant lauke pasirūpinti tinkama rankų higiena.

 

Pranešimas spaudai

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Oi oi oi

  Nuoroda

  Siaubas kas dedasi pušyne vien šunų krūvos, medžių šakos voliojasi ant šaligatvių, baisu. Negi nereikia valytojoms sutvarkyti. Kur žiūri atsakingi vadovai?

  Prieš mėnesį
 • Taigis

  Nuoroda

  Mužikai vedžiojasi veislinius ,bet šūdų nesugeba surinkti ,belieka tik fotografuoti ir dėti į laikrašti ir baudas dėti ,pav.200 € už paliktas išmatas ,greita visi susitvarkytų ,o šaligatviai bus švarūs.

  Prieš mėnesį
 • Taigi

  Nuoroda

  kur tik eini visur sunu sudai.....baisu.....

  Prieš mėnesį
 • klausimas

  Nuoroda

  o ka veikia sligatviu stebetojas ,pesciuju tako stebetojas ,kodel jie tyli

  Prieš mėnesį
 • kaimyne

  Nuoroda

  Daznai tenka rytais sutikti sunu vedziotojus.Pavadeliai grazus,sunys nepalaidi ,o per salcius daugumai apsiausteliai uzdeti.Taip ir turi buti.Vaikstyniu metu augintiniai ir,atlieka gamtos reikalus savininkams matant.Aptirpus sniegui -vaizdas is tiesu ziaurus.Ramybes mikrorajone palaidu -valkataujanciu-suneliu neteko matyti.Tad mieli gyvuneliu myletojai ir savininkai gal organizuokites i svarinimo talka.Prisijungsime .Negi lauksime tradicines balandzio talkos.

  Prieš mėnesį
 • Stase

  Nuoroda

  Blet uzsiknisau su bapkatu sudus veziot

  Prieš mėnesį
 • As

  Nuoroda

  Reikia baudomis bausti netikelius sunu vedziotojus. Kurie tik pasitaikius progai, sprunka nuo palikto gyvuno s... Slykstu ziureti kas darosi nuo tokiu palikinetoju s....
  O ir gyventojai, kurie neabejingi tam galetu iamzinti siuos niekadejus. Nufotkinti ir nusiusti i tam tikras instancijas. Kai gautu baudas, tada susirinktu s....

  Prieš mėnesį
 • taip

  Nuoroda

  Dar nesigirdėjo,kad kas galėtų išauklėti šunų šeimininkus. Anykščiuose tikrai yra kur pavedžioti šunelius,bet geriau prie namų tiesiog po langais. Bjauru išeiti ryte į lauką. Tikrai pradėsim fotografuoti ir viešinsim,bet galėtų ir policininkai perspėti,o ne pravažiuoti negi sunku.

  Prieš mėnesį
 • Jurate

  atsakymas į: taip Nuoroda

  policininkai dabar bus uzsieme rukaliais balkone ir ju akys dabar ziures aukstyn , o i sunis jau nekreips demesio.

  Prieš mėnesį
 • Ona

  Nuoroda

  kolektyviniam sode yra taip pat tinginėlių susirinkti savo gerybes. Svarbu ,kad toliau nuo savo namų, Labai gaila, kad nukenčia augalai.

  Prieš mėnesį
Įkelti daugiau