Ant Kalitos kalno jau veikia rogučių trasa.

Orai

Kas turėtų tapti populiariausia 2021-ųjų metų Anykščių slaugytoja?

Dienos anekdotas

Vyras įlekia pro duris ir šaukia:
– Žmooonaaa! Greičiau į lovą!
Žmona metė puodus, greitai nusirengė ir lovon. Vyras plumpt į lovą, abiem ant galvų antklodę užmetė ir sako:
– Žiūrėk, kokį laikrodį nusipirkau – tamsoje šviečia!..

Komentaras

Gėda:„skaityti tokius pasiteisinimus, kad kvėpavimo aparatams nėra lėšų. Tai ko iš viso važiuoti į gaisrą, jeigu ugniagesiai neaprūpinti reikiama įranga? Reikia spausti rajono valdžią, tarybos narius, kad biudžete tokiems svarbiems dalykams atsirastų pinigų. Budriuose tai ugniagesiai galėjo privažiuoti prie ežero vandens. O kaip būtų kitose kaimo vietovėse? Priešgaisrinių tvenkinių nuo kolūkmečio nebelikę, visokių balų ir tvenkinių prikasiota, bet jie aptverti tvoromis, be privažiavimų, kai kur net nėra vandens. Kodėl apie tai niekas negalvokja?"

Skaityti komentarus (6)

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus parengė ir išleido vieno iš buvusių Anykščių rajono vadovų, daug metų organizavusio žemės ūkio veiklą, Algimanto Dačiulio minčių ir prisiminimų knygą „Skalsios duonos linkėdamas“.


Ką tik 85-mečio sulaukęs buvęs Anykščių rajono žemės ūkio skyriaus vadovas bei buvęs vienintelis Anykščių rajono valdytojas A. Dačiulis prisiminimus rašė ar interviu dalijo beveik dvidešimt metų. Jo rankraščiai, perduoti Muziejui, saugomi kaip vertingas autentiškas savojo laiko liudijimas.
Kilme kupiškėnas, bet nuo 1961-ųjų iki šiol jau šešis dešimtmečius Anykščiuose gyvenantis A. Dačiulis į XX a. antrosios pusės istoriją žvelgia per savo asmeninę patirtį, sukauptą dirbant mūsų krašte. Jo prisiminimuose atsiskleidžia įvairių sprendimų priežastys ir pasekmės, matoma, kaip keitėsi ne tik Anykščių kraštovaizdis, bet ir čia gyvenantys žmonės.
Į šį prisiminimų rinkinį gulė ir A. Dačiulio užrašai apie visus paskutiniojo laikotarpio Anykščių krašto kolūkius, jų veiklos rezultatus lėmusius žmones. Rimtą ir tikslų pasakojimą kartais pertraukia šmaikštus įvykis, kuris, atmenamas ir po kelių dešimtmečių, dabar jau pretenduoja tapti anykštėniškos tautosakos fragmentu.
Pasak Muziejaus direktoriaus Antano Verbicko, ši prisiminimų knyga nuo šiol bus pirmasis toks šaltinis, kuriuo remiantis bus galima pasakoti apie Anykščių rajono ūkio istoriją, padėti ją suprasti ir tiems, kas gimė ir užaugo vėliau, sovietmečio tvarkos nepažindami.
Knygą iliustruoja ir prisiminimų autoriaus asmeniniame archyve, ir Muziejaus fonduose saugomos nuotraukos, publikuojama nemažai žinomo anykštėno fotografo Izidoriaus Girčio kadrų. Didžiąją dalį knygos spausdinimo išlaidų pasidalijo privatūs rėmėjai – anykštėnai, dėkingi A. Dačiuliui už savo laiku ištartą gerą žodį ar padarytą lemtingą sprendimą.

 

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus informacija

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Faktas

  Nuoroda

  tikrai ypatingas žmogus, taurus, išlaikytas, sukauptas, teisingas.

  Prieš mėnesį
 • buvusi pavaldinė

  atsakymas į: Faktas Nuoroda

  tokią nuomonę turėjo daug buvusių pavaldinių

  Prieš mėnesį
 • TK

  Nuoroda

  Visas tiražas iš spaustuvės į Muziejų atkeliaus iki kovo 10 d., tad kai tik iš karantino išbrisim - maloniai kviečiam į svečius Muziejaus lankyti ir knygos ieškoti!..

  Prieš mėnesį
 • Kristina

  atsakymas į: TK Nuoroda

  Nuosirdus aciu Muziejui, uz grazu reiksmingo istorinio leidinio pristatyma, visa leidybos rupesti. Lauksime atsidarymo ir galimybes isigyti knyga!

  Prieš mėnesį
 • taip

  atsakymas į: TK Nuoroda

  Ačiū už informaciją.

  Prieš mėnesį
 • Algis

  Nuoroda

  o kur ja galima isigyt ?

  Prieš mėnesį