Ar planuojate atostogas?

Dienos anekdotas

Uzbekijos mokslininkai jau tris savaites bando sukurti vakciną nuo koronaviruso, bet rezultate jiems vis išeina plovas...

Komentaras

Simonas Gudelis:„Neskubėkim, rinkimai artėja. Tuoj į Anykščius žvelgs besišypsantys, aukštos raiškos, kandidatų veidai ir plūstels rinkiminės lėšos TVC iždan. Po to galėsim išjungti monitorių iki sekančių rinkimų arba naudoti Baltą Kanalą aikštei apsišviesti."

Komentuoti

Suvargusį kunigą Anykščių miesto herbe keisčiau į nepalyginamai stuomeningesnį Leoną Alesionką. Ir ne dėl to, kad L.Alesionka man gražus (o jis gražus - neslėpsiu), bet dėl jo veiklos absoliutui (ar ,,Absoliutui“) prilygstančio dvilypumo, asmenybės susidvejinimo etalono.

Anykščių rajono mero rinkimų antrojo turo rezultatų nėra prasmės nei analizuoti, nei vertinti. Sigučio Obelevičiaus grįžimas į valdžią buvo neišvengiamas kaip pavasaris. Pavasariai būna ankstyvesni, vėlyvesni, šiltesni, šaltesni... Bet jie visuomet būna. Žiūrint į balsavimo rezultatus atskirose balsavimo apylinkėse matyti, kad S.Obelevičiui antrajame ture nuoširdžiai padėjo ir liberalai, ir socialdemokratai, ir ,,valstiečiai“. Tačiau būsimieji koalicijos partneriai neturėjo alternatyvų - partijų parama K.Tubiui būtų keistai ,,neskaniai“ atrodžiusi, kita vertus, S.Obelevičius šiuos mero rinkimus būtų laimėjęs, net jei prieš antrąjį turą būtų numiręs.

 

Antrojo turo rinkiminės kampanijos metu mane erzino S.Obelevičiaus laikysena. Atrodė, kad Daliui Vaiginui ar Lukui Pakelčiui S.Obelevičiaus pergalės reikia labiau nei pačiam kandidatui. Bet ,,nugalėtojų niekas neteis“... Kai išrinktasis meras rinkimus laimi rezultatu 65-35, belieka prieš jį nulenkti savo žilą galvą (šiaip jau galva mano nėra žila, bet negi sakysi: lenkiu savo žilą barzdą).

Prie 6 S.Obelevičiaus konservatorių mandatų pridėjus 13 koalicijos partnerių mandatų, išeina 19-os iš 25 deputatų dauguma. Tokios galingos valdančiosios koalicijos Anykščiuose dar nėra buvę. Ir tai dar ne galas. Darbo partijos Ričardą Sargūną taip pat galima pliusuoti prie daugumos, taip pat ir dar 2 arba 3 byrančio K.Tubio komiteto žmones. Žodžiu, vicemeru renkant socialdemokratą Dainių Žiogelį už jį balsuos 22, gal 25 Tarybos nariai. Gal net ir 27 deputatai (du iš kito rajono atvažiuos, kad tik mūsų tvarią valdžią palaikytų).

Gerio triumfas prieš blogį? Fanfaros, šampanas, ikrai? Nė velnio! Taip gerai, kad visiškai blogai. Koalicijai iš pat pradžių pavyko sutarti tik dėl to, kad vicemeru bus socialdemokratas, o socialdemokratai sutarė, kad į vicemerus deleguos partijos skyriaus pirmininką D.Žiogelį. Paskui prasidėjo ,,bardakas“. Per tūkstantmetę savivaldos istoriją susiklostė tradicijos, kad vadovo pavaduotoju gali būti bet kas (ar kas žinot karaliaus Mindaugo pavaduotoją, kurį jis neabejotinai turėjo), todėl personalija negali būti ginčo objektu. Vicemerui kriterijus tik toks: ,,na išsėdės gal kaip nors“. Dėl mero patarėjų dar paprasčiau, juk pastarąjį dešimtmetį jiems buvo keliamas vienintelis reikalavimas - ateiti į darbą. Bent kartais...

Problema dėl administracijos vadovų - arba direktorius, arba bent pavaduotojas neišvengiamai turės realios veiklos. Ir čia viskas! Siena! Sekluma! Batai! Tuo, kuriuo pasitiki svetimi, - nepasitiki savi. Kuris saviems reikalingas, to bijo svetimi, o kuriuo pasitiki ir savi, ir svetimi - tas nepasitiki pats savimi... Pergalė tokia didelė, tokia riebi kaip rekordinis ,,bankuchenas“, kad net neaišku, iš kurios pusės ją virškinti, neapsitrupinus šliūbinio kaklaraiščio.           

Lyg ir gerai, kad dalis,,tubininkų“ ketina palaikyti laimėjusius. Jų principas kaip tikrojo futbolo sirgaliaus - ,,Kurie mūsiškiai? Kurie laimės - tie ir mūsiškiai!“. Bet ne. Tai yra blogai. Jeigu ,,valstiečiai“ ir liberalai ilgai galvos, ko jie nori, paaiškės, kad labiausiai jie norėjo, jog administracijos direktoriumi taptų Audronius Gališanka.  

Visi koziriai S.Obelevičiaus rankose. Šiaip kozirius galima neapdairiai išsimėtyti ir likti su svetima devynake. Na, bet neturi S.Obelevičius devinakės, tik kozirius. Bet ir tai blogai - kuriems galams jam sukti galvą - sprendimas pats pas išrinktąjį merą ateis. Neišvengiamai.  

Kuo čia dėtas L.Alesionka? Cituoju jo tekstą ,,Nykščiuose“: ,,Anykščiuose rinkimai įvyko, tačiau „karai ir pasidraskymai“ iš inercijos tebevyksta. Ypač aršūs „Anykštoje“, anoniminiuose komentaruose. Mūšis baigėsi, o kumščiais dar tebemojuojama.“ Redakcija mato komentatorių IP kodus. L.Alesionka rinkimų laikotarpiu buvo mūsų redakcijos vertybė, savo komentarų kiekiu pranokęs partijų ,,trolius“. Taigi žmogus, viename portale užsiimantis savo neprieteliaus Dalio Vaigino ,,trolinimu“, kitame portale smerkia ano portalo anoniminius komentatorius, t.y. pats save.

P.S. Sakot, reikia duoti durniui kelią? Bandėm. Neina...

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Leonas Alesionka

  Nuoroda

  Oi kiek dėmesio mano kukliai personai! :) Antrą kartą sujaudintai ačiū. :) O juk pagrindiniai straipsnio personažai tai K.Tubis su S.Obelevičiumi. Net nepatogu, kad užgožiau. Pasitaisysiu, jaunas dar... Juk net dviem metais už JAV prezidentą D.Trampą jaunesnis...:)

  Prieš metus
 • Lokatorius

  Nuoroda

  Gal dar kas matėte stebuklinga apsireiškima - Alesionka virš Anykščių skraidantį angelu ar tai dronu pavirtusį? (apsireiškima jis pats apsirašė kitame i portale, čia ne iš Mikaldos pranašysčiu !) Ir tai akivaizdus paliudijimas pasekmiu, kai laiku nepatenka pas daktarus. Taip ir pilnėja Rokiškio, N. Vilnios ligoninės, o jose - vis gausėja napoleonu, einšteinu, karaliu, pagaliaun- ir angelu/dronu...(dvimotoriu, tikėtina!?) Deja, čia jau nebe Mėnulio pilnatis kalta.

  Prieš metus
 • REKLAMA

  atsakymas į: Lokatorius Nuoroda

  Reklamuoji "Anykštos" konkurento portalą? Juk tas "angelas" skraido "Nykščiuose". Ai jai jai...

  Prieš metus
 • Be be be...

  atsakymas į: Lokatorius Nuoroda

  Taip, tau jau tikrai Rokiškyje palata parengta ir lova paklota. Sutriko jumoras ar rimčiau? :)

  Prieš metus
 • Nu kva kva kva

  atsakymas į: Be be be... Nuoroda

  Anykščiuose tuzinais Auros skraido ir nieko. O čia nespėjo vienas Angelas pakilti virš miesto ir ajajai kiek dėmesio... :)

  Prieš metus
 • Taip faras

  Nuoroda

  iškilęs an tariamųt prostitučių nusirito į patį dugną

  Prieš metus
 • Kada

  Nuoroda

  Kada nutils žemos kultūros plunksnaskrebys? Kas per psihas ,gal gustas padetu?

  Prieš metus
 • Geltona

  atsakymas į: Kada Nuoroda

  Panevėžio rajone yra kitas Gustas

  Prieš metus
 • info

  Nuoroda

  LEONAS ALESIONKA
  Apygarda: Anykščių - Kupiškio (Nr.49)
  Iškėlė: Respublikonų partija
  Iškėlė: Respublikonų partija
  numeris sąraše: 8

  Prieš metus
 • Taigi aha !

  atsakymas į: info Nuoroda

  Ir ačiū jai. Iškėlė ir pati išnyko... :)

  Prieš metus
Įkelti daugiau