Orai

Džiaugiuosi - dalinuosi

Tado NORKAUS nuotr. - 8.6%
Rūtos VILKIENĖS nuotr. - 2.9%
Eglės TAU nuotr. - 2.9%
Vlado BANIO nuotr. - 57.1%
Linos DAPKIENĖS nuotr. - 25.7%
Karolinos ROMARAITĖS nuotr. - 2.9%

Viso balsų: 35
Balsavimas baigtas. Aktyvus: Balandis 16, 2021

Dienos anekdotas

Vyras įlekia pro duris ir šaukia:
– Žmooonaaa! Greičiau į lovą!
Žmona metė puodus, greitai nusirengė ir lovon. Vyras plumpt į lovą, abiem ant galvų antklodę užmetė ir sako:
– Žiūrėk, kokį laikrodį nusipirkau – tamsoje šviečia!..

Komentaras

Gėda:„skaityti tokius pasiteisinimus, kad kvėpavimo aparatams nėra lėšų. Tai ko iš viso važiuoti į gaisrą, jeigu ugniagesiai neaprūpinti reikiama įranga? Reikia spausti rajono valdžią, tarybos narius, kad biudžete tokiems svarbiems dalykams atsirastų pinigų. Budriuose tai ugniagesiai galėjo privažiuoti prie ežero vandens. O kaip būtų kitose kaimo vietovėse? Priešgaisrinių tvenkinių nuo kolūkmečio nebelikę, visokių balų ir tvenkinių prikasiota, bet jie aptverti tvoromis, be privažiavimų, kai kur net nėra vandens. Kodėl apie tai niekas negalvokja?"

Skaityti komentarus (5)

"Obuolinių" programą Anykščių savivaldybė spausdins tiražą meluojančiame ir prenumeratorių skaičių slepiančiame "Šilelyje". Visą dieną šiandien su valdininkais aiškinausi, kodėl jie pasirinko ne keliagubai didesnę "Anykštą" ar ne abu laikraščius. Man aiškino, kad tokios informacijos viešinimo sutartys. Tiesa, patys kalbinti rajono vadovai tų sutačių nebuvo skaitę, bet jiems "kažkas apie tai sakė".

 Bent vienas protingas žmogus rajono valdžioje yra (pavardės neminėsiu, nes durnesnieji iš pavydo jam akis iškabins). Bandė tas žmogus sutartis skaityti. Bet protingam durnus raštus suprasti sudėtinga... Man regis, tas už tai jų ir nesuprato.

"Šilelyje" savivaldybė pagal šią vasarą sudarytą sutartį spausdina užuojautas, sveikinimus, informaciją apie projektus ir "kitus aktualius gyventojams pranešimus" (sutarties vertė 2000 eurų). "Anykštoje" - informaciją apie Tarybos posėdžius, atsakymus į gyventojų paklausimus ir skelbimus (sutarties vertė 3000 eurų).

Savivaldybės administracijos direktorė Ligita Kuliešaitė paklausta, kurį punktą šventės programai pritaikė, nurodė, kad tai yra "gyventojams aktuali informacija". "Kodėl ne skelbimas?" - paklausiau. Direktorė atsakė mandagiai, gražiu sakiniu, bet esmė buvo trumpa "todėl". Ji pripažino, kad juridinių apibrėžimų, kas yra skelbimas, kas aktuali informacija kaip ir nėra. Logika sako, kad ir būt negali... Nes šiaip jau bet koks valdiškas skelbimas spausdinamas spaudoje už viešuosius pinigus privalo būti aktuali informacija. Jeigu ji niekam nereikalinga - tai lėšų švaistymas.

Dar gera dalis, kad po viešosios informacijos pirkimo konkurso L.Kuliešaitė "Anykštos" paklausta, kodėl vienam iš konkursų sudarė tokias sąlygas, kad jame kriterijus tik kaina, todėl buvo akivaizdu, kad tą konkursą laimės "Šilelis"(puslitris ir šimtgramis brendžio neišvengiamai skirtingai kainuoja), atsakė, kad "Šilelyje" spausdins tik gyventojams "neaktualią informaciją". Sklerozė jaunajai direktorei. Pagal sutartį ten spausdins "aktualią informaciją", o pagal pokalbį su Šmigelsku "beleką"... Obuolinių programa - L.Kuliešaitės logika - yra visiškas niekalas. Matyt ir "Obuolinės" taip pat...  

Bet tęsti rašymą korektišku stiliumi nebeturiu kantrybės. Jaučiu, kad jau seniai šneku su pusglušiais arba labai klastingais asmenimis. Nors greičiausiai ir viena, ir kita.

Nesąžiningumas ir teisinis nihilizmas - šios valdžios kredo, ,,vizitkė" (čia, kad jiems būtų suprantama). Labai norisi, anot Lino Kunigėlio, pasakyti: užsikruškit  jūs su savo viešųjų pirkimų konkursais. Užsikruškit meluodami ir trindami. Užsikruškit vaidindami, kad siekiat teisingumo ir esat skaidrūs. Baikt apsimetinėt sąžiningais, jūs tokie patys, gal net blogseni už tuos, kuriuos nuolat kritikuojat.

Man šiaušias plaukai, kai pagalvoju, ką šitie, dabartiniai, išdarinėja su tais, kas neturi laikraščio, kuris vis gi yra šiokia tokia gynybos priemonė. Ką išdarinėja ten, kur sukasi milijonai?

Yra valdžioje ir vienas kitas sąžiningas, bet ir jiems patogiau pastovėti už medžio. Normalu, lietuviška... Miegokit ramiai sąžingieji ir stenkitės išsimušti sau didesnį priedą prie algos.

P.S. Kai skelbsite naują viešinimo konkursą, padalinkit ir užuojautų skelbimą į kelias dalis -,, nabašnikams" su dviskiemenėmis pavardėmis užuojautos bus spausdinamos viena kaina, triskiemenėmis - kita. O kurių pavardėse keturi skiemenys - lai patys save užsijaučia.

P.P.S. ,,Bendra taisyklė numatyta, kad perkančioji organizacija negali sudaryti skirtingų sutarčių vienu metu dėl to paties perkamo objekto. Tačiau, būna išimtinių atvejų. Tai pati perkančioji organizacija gali pagrįsti tokias situacijas, kadangi jai geriausiai žinomos pirkimo aplinkybės, nustatytas poreikis ir tikslai. Pvz., kad tam tikra informacija pasiektų kuo daugiau miesto gyventojų, kadangi skirtinga žmonių auditorija skaito skirtingus laikraščius, žurnalus ar pan." - į "Anykštos" paklausimą, ar teisinga, jog tos pačios paslaugos pirkimas buvo suskaidytas į dvi dalis, atsakė Viešųjų pirkimų tarnybos atstovė Deimantė Kaminskaitė - Danilovienė.

Nereikia būti mokslų daktaru, jog suprastum, kad užuojautų skaitytojai nėra išimtinai "Šilelio" auditorija (nebent valdininkai turi susidarę sąrašą, ką per ateinantį pusmetį užjaus)... Redakcijos advokato nuomone, apskundę teismui savivaldybės sprendimą organizuoti du konkursus vienai paslaugai pirkti, bylą turėjome laimėti, tačiau pragmatiškas teisininkas patarė nesibylinėti, nes jo paslaugos gali kainuoti daugiau, nei laimėta kova dėl teorinių 2000 eurų. Atkreipsiu dėmesį, kad vien tik "Sodrai" mūsų redakcija kiekvieną mėnesį perveda didesnę pinigų sumą. Ne pinigų čia klausimas...

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anykšta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • na taip

  Nuoroda

  negražu savo marškinius skalbti viešai

  Prieš metus
 • nu

  atsakymas į: na taip Nuoroda

  bet skaitote kaip žvėrys, tekstas pagal skaitomumą jau Tubio teismus lenkia...

  Prieš metus
 • Elena

  Nuoroda

  Gerbiamieji žurnalistai, ištaisykite klaidas straipsnio pavadinime

  Prieš metus
 • taigi

  atsakymas į: Elena Nuoroda

  P.Elena, išsitaisykite savo suvokimą,kableliai čia niekuo dėti

  Prieš metus
 • robertas

  Nuoroda

  Kur norėsiu ten ir dėsiu skelbimus,atsirado mat nuskriaustieji.

  Prieš metus
 • Panašu į tiesą

  Nuoroda

  Eina anuomet Pakeltis į kiną ir sutinka Tubį. Šis sako:
  - Kur eini?
  - Į kiną, - atsako Pakeltis.
  - Veskis ir mane, - prašo Tubis.
  - Gerai, tik jei norėsi keiktis, vietoj keiksmažodžių vartok gėlių pavadinimus.
  Nueina Pakeltis su Tubiu į kiną. Žiūri Tubis, kad jo vietoj Šmigelskas sėdi. Tubis jam sako:
  - Ei, kiaule, tulpinkis iš čia, nes tuoj kai užrožinsiu, gvazdikais pražydėsi!
  Tai nuo to laiko jie abu kartu į kiną ir nebevaišto...

  Prieš metus
 • Anykščių Metfis

  atsakymas į: Panašu į tiesą Nuoroda

  Antroje klasėje buvo juokinga, paskui pasimatė, jog plokščia...

  Prieš metus
 • chi chi chi

  atsakymas į: Anykščių Metfis Nuoroda

  Panašu į nevykėlio levuko šutkes

  Prieš metus
 • BGK

  atsakymas į: chi chi chi Nuoroda

  baik, juzapėli, kaip jis drįstų

  Prieš metus
 • Skaitytoja

  Nuoroda

  Skaitau, kad čia reketas. Kodėl "anykšta" turi nurodinėti savivaldybei kur ką turi spausdinti? Skaitau, kad už reketą ne Tubis, o Šmigelskai turi sėdėti teisiamųjų suole.

  Prieš metus
Įkelti daugiau