Kurį tekstą pirmiausiai perskaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje?

Dienos anekdotas

Parduotuvėje:
– Kokia čia dešra „Paršelio džiaugsmas“?
– Labai gera kalakutienos dešra! – atsako pardavėjas.
– Tai kodėl toks pavadinimas?
– Todėl, kad paršelis džiaugėsi, jog ne jį papjovė.

Komentaras

M.Fergizienė:„Covid 19 nepikta liga, tik labai gyventojai įbauginti. Serga tūkstančiai, o miršta mažai. Anykščiuose per 2020 m. mirė 543 asmenys, iš jų nuo Corona -19 tik 12, tai yra vienas per mėnesį. Palyginimui reikia pažymėti, kad per 2020 m gimė 123 būsimi rajono gyventojai."

Skaityti komentarus (8)
Anykščių turizmo ir verslo informacijos centro nuotrauka

2012 metų liepos 19 dieną Anykščių šv.Mato bažnyčioje, dešiniajame 79 m aukščio bokšte, oficialiai atidaryta apžvalgos aikštelė.

Prieš šešerius metus „Anykšta“ rašė, kad bažnyčios apžvalgos aikštelės atidarymas vyko merkiant lietui. Aikštelę pašventino tuometinis Panevėžio vyksupijos vyskupas Jonas Kauneckas. Aikštelės atidarymo proga į dangų buvo paleisti balti balandžiai.
Apžvalgos aikštelę galima pasiekti įveikus 186 metalinius laiptelius.Stabtelėti ir atsikvėpti yra galimybė dviejose tarpinėse poilsio aikštelėse.Jose rengiamos bažnytinio meno ekspozicijos.
Apžvalgos aikštelėje pro bažnyčios navas  atsiveria Anykščių apylinkių vaizdai iš 33 m aukščio, lankytojai atsiduria po trimis bažnyčios varpais. Vasarą apžvalgos aikštelėje yra pastatomas monoklis, leidžiantis pasigrožėti tolimesniais vaizdais.
Šiuo metu apžvalgos aikštelę administruoja Anykščių menų centras.Kopti į aikštelę galima ištisus metus. Ši pramoga yra mokama – bilietas vienam asmeniui kainuoja eurą.
Anykščių menų centro duomenimis, 2017 metais Anykščių šv.Mato bažnyčios apžvalgos aikštelę aplankė 31 701 lankytojas. Didžioji dalis lankytojų į apžvalgos aikštelę kilo šiltuoju metų laiku - gegužės–spalio mėnesiais.
Apžvalgos aikštelė Anykščių šv.Mato bažnyčioje atidaryta 2012 metais, kuriais Anykščiai buvo paskelbti Lietuvos kultūros sostine.

 

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Valė

  Nuoroda

  Už kieno pinigus įrengta apžvalgos aikštelė?

  Prieš 2 metų
 • parapijietis

  atsakymas į: Valė Nuoroda

  už ES paramą ir savivaldybės biudžeto.

  Prieš 2 metų
 • Rimti

  Nuoroda

  už spaudos radijo ir televizijos rėmimo fondo lėšas reklaminis-informacinis Ankščių turizmo IC ataskaitinis straipsnelis. Akivaizdu, "Anykšta" suprato kas yra "Anykščių krašto labui" ir pakeitė žaidimo taktiką.

  Prieš 2 metų
 • tame

  Nuoroda

  bokšte nebuvau nuo katekizmo mokymosi laiko.Skaitymai vykdavo tame bokstše prie varou tampymo virviu.Gal kada nors dar karta pabuvosiu.

  Prieš 2 metų