
„Parke trūksta parko“ – taip komentatorius sureagavo į Anykšta kvietimą diskusijai „Ko trūksta miesto parke?”, – pastebėjo Anykščių miesto centro seniūnaitijos seniūnaitis Giedrius Šiukščius.
„Išardžius riedlenčių rampas, o vaikų žaidimo aikštelę aptvėrus tvoromis (beje meras žadėjo, kad gegužės mėn. aikštelė bus atnaujinta) parkas ištuštėjo kaip niekada. Naujų vėjų bendruomenės pakabintos lemputės – apgadintos, medinės skulptūros – aptrūnijusios, upelyje plūduriuoja šiukšlės, parko pakraščiai primena džiungles, suoliukų vos keletas, takai ištrupėję … Mineralinio vandens gręžinys „užkonservuotas”, biuvetės projektas – ?
Gaila, bet kultūros kurorto miesto įvaizdžiui biudžete pinigų neliko, o gal pritrūko politinės valios? Turint viziją, Anykščių miesto parkas gali tapti traukos centru ne tik gyventojams, bet atvykstantiems svečiams.
Keliaudami su šeima visada užsukame į miestų parkus ir sodus. Jie gyvi, pilni žmonių, tinkami lengvam pasivaikščiojimui, iškylai, poilsiui, edukacijoms ir įv. renginiams. Kiekvienas parkas yra skirtingas ir unikalus. Pavyzdžiui, Japonijoje upeliai yra šluojami šluotomis, o iš gėlynų spygliai išrenkami pincetais. Kyla klausimas kam viso to reikia, bet tai vieni gražiausių pasaulio parkų pritraukiantys milijonus lankytojų. Jungtinių Amerikos Valstijų parkuose gausu viešų kepsninių, pikniko stalų, sporto aikštynų, botanikos sodų, skulptūrų ir pramogų. Vilniaus Bernardinų sode puiki augalų kolekcija, yra kavinė, kur gali trumpam stabtelėti ir atsigerti kavos ar ko nors užkąsti. Čia galima surasti ir vaikų karuselę bei grojantį fontaną. Italijoje galima išsinuomuoti laivelį ir jį plukdyti tvenkinyje. Žalieji plotai miestuose ir miesteliuose – tai ne tik estetinė vertė ir poilsio vietos, bet ir atviros erdvės edukacijai, bendruomenės sutelkimui bei kultūriniam gyvenimui.
Deja, šių metų biudžete nepastebėjau parko tvarkymui skirtų lėšų. Parko priežiūra atspindi savivaldybės požiūrį į gyventojų gyvenimo kokybę, pagarbą gamtai, bendruomeniškumo skatinimą bei investiciją į miesto tapatybę. Kviečiu pasidalinti, kokie parkai Jums yra gražiausi”, – savo feisbuke dėstė G. Šiukščius.
Svarbiausia Anykščiuos yra interaktyvios lentos, stendai ir tuščias žvangėjimas, kaip čia faina.
Bet patinka tai tik tiems, kas šurmulį daro. Kitiems Anykščiai provincialus kaimas su susireikšminusiom bibliotekininkėm.
Parke trūksta krūmų kur galėčiau stovėti su ilgu odiniu ploščiu ir iššokęs iš krūmų džiuginti moteris savo visais 5 centimetrais. Pasodinkit krūmų – diskriminuojamos iškrypėlių teisės. Mes irgi žmonės.
Nu patarlė: ,,kiek liberalą bešertum vistiek iškirstan Gentvilo miškan žiūri”
Geresnė šita –
Tik per Kūčias įvyksta stebuklas, kai valstiečiai prakalba žmonių kalba
O aš galvojau,kad Giedrius ir kiti Anykščių liberalai pasakys,kad Anykščių miesto parke labai truksta ,,kietų narkotikų”.
Gėda tai o ne parkas. Kažkoks pabalys, kuriame nesmagu būti. Anykščių savivaldybei reikia nuvažiuoti į ekskursiją Kupiškin, Utenon, Molėtuos ir pažiūrėt kaip tvarkomi parkai.
Gerb.Giedriau,
Ačiū, kad pastebite, kad kovojate už gražesnius, įdomesnius Anykščius.
Stiprybės!!!
labai pasitvirtino smalckienes ideja parko daržai, tiesiog atspindėjo tvarkymosi dvasių ir kultūrų, kai saviv skyrė beveik 4 tukst aurų, o dar MAXe projektinių pridejo 8 k aurų,
taigi atnaujinkit bendrapartiečiai, dzirpkic nesapnavi apie pincetus ir Japonijų
i koks šaunus ir cekavas ji tėvas, ramiai ir tvarkingai visą gyvenimą dirbo, o ne kitus mokino dirbti. Kaip taip vaikai nueina į šoną
O ką? Ant mozolio užlipo?