
Viešojoje erdvėje pasigirsta nuomonių, kad Anykščių rajono garbės ;piliečio vardą reikėtų suteikti ne kiekvienais metais, nes esą rajone nėra daug tokio vardo nusipelniusių asmenybių.
Į tokius pastebėjimus garbės piliečio vardo suteikimo komisijos pirmininkas Tautvydas Kontrimavičius atsakė:
„Visiškai nepritarčiau kokiems nors apribojimams.Iš viso 19 garbės piliečių vardų yra suteikta per 15 metų ir realiai turime 11 gyvų garbės piliečių. Tiktai 11, kai net Tarybos narių yra 25. Tikrai jau tas vardas nėra visiems išdalintas į kairę ir į dešinę, daug dar žmonių laukiančių ir nusipelniusių.Kodėl turėtume šykštėti pagarbos žmonėms, kurie to yra verti?“.
Plačiau – laikraštyje „Anykšta“.
Galima Negalima
Kaip galima vadinti asmenis garbės piliečiais, jei jų žmonės nerinko?
ką dabartinės valdžios partija ir jos patvirtinti ”Apaštalai” paskyrė tą ir gerbti teks. Kokios čia dar kalbos apie rinkimus į garbės lentą. Niekada vietinės visuomenės rinkimų dėl to nebuvo ir nebus. Jeigu sugalvotų pagal Juozą rinkimus-tai visems ir vietos neužteks į „garbigųjų” eilę.
Nusimeskime kaukes
PONAI !!!Kad issiaiskinti kas tai Garbes, savoka, kas Anyksciu aukstajai kulturinei rasei atrodo savaime suprantama. Kaip ir kulturos savoka. Siulyciau visiems kitiems, kurie ne tokie kilmingi, sia savoka pasinagrineti Wikipedijoje. Ivairiomis kalbomis. Matysime kaip sia savoka suvokia anglakalbiu mentalitetas. Ir beveik visose kalbose nugrimsta i filosofinius svartymus garbes klausimais ir tautos filofovini istorini pavelda.
Na ir kaip visada ISSKYRUS. Kaip visada aukstosios Lietuviskos kulturos veikejus. Kuriu net Pasaulio Anykstenu bendrijos konsilijumas, visai net ne uzsieni gyvena, o reiskia nuomone viso pasaulio Anykstenu vardu. Ir kaip visada apie aukstaja kultura.
O stai Lietuviskos garbes savokos aiskinimas wikipedijoje: per pareigas, laipsnius, vardu suteikinejima. Taigi Lietuviska garbe suvokiama, per jos vardu suteikiamus asmeniui antpecius. Ir jei atkreiptume i tautos mastyma, tai net labai gyvas garbes suvokimo reiskinys. O visi kiti mes muzikai negarbingi, ka dabar daryti. Nepatingekite nuoroda paspraigyti kitomis kalbomis ir izvelgti skirtumus, nuo musu aukstosios kulturines rases mentaliteto. 🙂
lt.wikipedia.org/wiki/Garb%C4%97
Nusimeskime kaukes
PONAI !!!FILOSOFINI istorini pavelda.
Realybėje nežinau nei vieno Anykščiuose gyvo žmogaus su karališka garbe.
Garbė gali būti įvairi. Tad kokia gu garbė Anykščiuose suteikiama? ŠUNIŠKA!!!
Ponas Kontrimavičius galėtų atvesti į viešą apsikeitimą pozicijomis, nuomonėmis su manimi bet kurį šitą šuniškos garbės vardo savininką ir parodysiu tikrąją jame esančią garbę 🙂 Klounai Anykščių suteikinėja saviškiams šuniškos garbės titulus 🙂 Kas gali būti linksmiau? Vien paskaičius iniciatorius tampa linksma. Pasaulio anykštėnų bendruomenė – pasaulio valkatų ir bastūnų bendruomenė 🙂 Nieko keisto – valkataujanti šunauja yra įprastas reiškinys 🙂 Pasirašau kaip visada ne anonimiškai 🙂
Vargšas žmogus
Jau antras po Juozo R. turi keistą ir užgaulią nuomonę. Jei Juozas ir Vava galvoja vienodai, tai gal tikrai yra tokia tendencija?
Gyvenam Ir visi kazkuo prisidedam prie miesto gyvenimo ! Be musu nebutu nieko ! O atvykeliai daugiausia putojajas ir jiems niekas netinka Ir kabinejasi prie visko , o vietinius nustumia šonan. Kodel nustumtas I kampa paprastas darbininkas ? Kad Ir Koks batsiuvys, laikrodininkas ar siuveja kirpeja, med. sesele, gatves valytoja ? Kuo Jie blogesni ? Žmones, gyvenimas trumpas , mylekim vieni kitus Ir neskyrstikim kas turi gaut medali. Visi esam Anykstenaisir gerbt turim vieni kitus .Teip .
Labai teisingai!
Į Garbės piliečio rinkimą būtina įtraukti visuomenę. Rinkimų principas galėtų būti panašus į Eurovizijos – 50 proc. balsų užskaitoma balsuojančiųjų ir 50 proc. komisijos. Pagal dabartinę tvarką pats garbės piliečio statusas yra nuvertinamas, o paskirtuosius ( ne išrinktuosius) labiau tiktų vadinti valdžios ar savivaldybės garbės piliečiais.
Labai kvailas ir nekorektiškas pasiūlymas. Kiek reikėtų savęs negerbti, kad sutiktum dalyvauti tokiame pop žaidime?
tai ne pap-u glamonėjimų žaidimas, kaip pagal tamstą;
-tai pilietinės visuomenės įtraukimas į savo piliečių garbės nario suteikimo rinkimus.
Pilietinė visuomenė tuo ir skiriasi nuo nepilietinės, kad yra brandi ir pop žaidimus vertina kritiškai.
Pritariu Juozui R. Anykštėnai turi išsirinkti jų garbės vertą žmogų.
Ar nereikia tada garbės piliečio suteikti tam, kad rinkimuose surinko daugiausiai balsų? Gal galima padaryti perkamą titulą? Kas surinko daugiausia eurų tas ir laimėjotas.
Kiek pinigų išeikvota demokratijos ir pilietiškumo vystymui, o vis atsiranda pasiūlymų iš rimto reikalo padaryti Pop projektą ar anekdotų dešimtuko rinkimus. Agailėtina
Vienam davė,o realiame gyvenime ,tai siaubas .Kiek sugadinta likimų.Vienas žmogus daug nepadarys.Yra komanda.Kuri lieka nuošalyje.Dauguma atveju.Yra žmonių ,kurie tikrai verti pagarbos.
mano nuomone teikiamos rekomendacijos dėl apdovanojimų iš savųjų suinteresuotų asmenų grupių dėl asmenų, kurie kažkaip įpatigai nusipelnė rajono piliečio garbės tik už tai, kad dirbo savo darbą gerai. Čia gerbiančiųjų ir gerbiamųjų svartyklių išbalansavimas jaučiasi.
Apdovanojimų skyrimo kritėrijai ir jų vertintojų asmeninės nuomonės ne visada sutampa su piliečių nuomone, o tai reikėtų sukalibruoti įr galimai paruošti aukštenių vertinimo kriterijų rodiklius, bei vertintojų atrankos kriterijus.
Ačiū už dėmesį.