
Informacija apie tai, kad Anykščių rajono gyventojai gali siūlyti kandidatus Teresės Mikeliūnaitės kultūros premijai ar Antano Baranausko literatūrinei premijai,šiemet buvo paskelbta tik Anykščių rajono savivaldybės interneto svetainėje. Svarbios žinios apie neįgaliesiems pradėtas teikti naujas paslaugas, nemokamo transporto per lapkričio šventes grafikai taip pat viešinami tik žinybiniame tinklapyje.
Iš kokių šaltinių Jus pasiekia tokia ir panaši informacija? Ar, Jūsų manymu, pakanka tokias žinias paskleisti tik žinybiniame tinklapyje? Kokių savivaldos žinių pasigendate laikraščių, žurnalų, portalų puslapiuose?
Alvydas JANICKAS:
– Skaitau vietinius laikraščius, informacijos ieškau ir naujienų portaluose. Turiu prisipažinti, kad Anykščių rajono savivaldybės internetinę svetainę atsiverčiu, tačiau tai darau gerokai rečiau.
Reikia pripažinti, kad naujienų bei aktualijų iš Anykščių rajono savivaldybės galėtų būti daugiau laikraščiuose bei internetiniuose portaluose. Tarkim, žmonėms aktualūs kieto kuro kompesnacijų klausimai. Kodėl tokios informacijos neplatinti kaimo gyventojams, kompensacijų gavėjams? Tai tik vienas iš pavyzdžių, kokių žinių reikėtų iš savivaldybės pusės.
Anksčiau būta kalbų, kad svarbią gyventojams informaciją būtų galima skelbti prekybos centruose įrengtose skelbimų lentose. Tai svarstytina idėja.
Beje, šalia Anykščių kultūros centro įrengtas lauko ekranas bent ja man didelės įtakos naujienų gavimui nepadarė. Tai labai brangi idėja ir formatas. Kiek tos naudos gyventojams iš lauko ekrano, abejoju. Pats porą kartų į tą ekraną pasižiūrėjau ir viskas tuo baigėsi.
Žinoma, informacijos platinimas žiniasklaidos priemonėse kainuoja, bet kito kelio – žmonių nežinojimas dažnai kainuoja brangiau.Žmonės nesupyks jei gaus informaciją, nors ja paskelbti savivaldybei ir kainuos. Tai kur kas geresnis sprendimas, nei pirkti abejotinos vertės visokias amfibijas ir kitus „šedevrus”.