Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Utenos departamento Anykščių skyrius informuoja, kad 2021-08-31 iš Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto gavo šerno, sumedžioto Troškūnų seniūnijos Grumbinų miške, tyrimų rezultatus apie nustatytą trichineliozę. Tai jau antras teigiamas trichineliozės atvejis per mėnesį. 2021-08-10 Skiemonių seniūnijos Jaujos miške sumedžioto šerno mėginyje taip pat buvo rasta trichinelių lervų. Iki 2017 metų Anykščių rajone kasmet buvo nustatoma iki aštuonių trichinelioze užkrėstų šernų per metus. Nuo 2018 metų iki šių metų rugpjūčio ši liga mūsų rajone nebuvo nustatyta.
Trichineliozė yra ūmi žmonių ir gyvūnų liga, kurią sukelia Trichinella genties apvaliosios kirmėlės. Žmonės šiais parazitais užsikrečia vartodami trichinelių lervomis užkrėstą ir netirtą naminių, ir laukinių gyvūnų mėsą.
Veterinarijos specialistų spėjimu, apie 30 % mūsų šalyje medžiojamų plėšriųjų gyvūnų (lapių, mangutų (usūrinių šunų), kiaunių ir kt.) gali būti užsikrėtę trichinelioze. Medžioklės sezono metu suaktyvinus šernų medžioklę, labai svarbu, jog visi medžiotojai laikytųsi patvirtintų reikalavimų.
Primename gyventojams, kad paskerdus savo reikmėms auginamas kiaules ar sumedžiojus šernus, jų mėsą būtina patikrinti dėl trichineliozės. Gyventojams vienintelis patikimas apsisaugojimo būdas – nevalgyti nepatikrintos, trichinelėmis užkrėstos mėsos.
Gyventojai, naudodami maistui sumedžiotų žvėrių ar namuose skerstų kiaulių mėsą, nepatikrintą veterinarijos gydytojo dėl trichineliozės užkrato, rizikuoja net tik savo sveikata, bet ir užsitraukia teisinę atsakomybę.
267431 744928There is noticeably a whole lot to know about this. I believe you created some good points in attributes also. 956285