• Kontaktai
  • Reklama
  • Apie mus
  • Prisijungti
  • Prenumerata
  • Privatumo politika
Pirmadienis, 14 liepos, 2025
No Result
View All Result
Anyksta.lt
  • Naujienos Anykščiuose
    • Politika
    • Bendruomenės
    • Verslas
    • Sveikata
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Teisėsauga
    • Sportas
    • Gamta
    • Žmonės
    • Lietuvos ir užsienio naujienos
  • Nusikalstamų įvykių apžvalga
  • Premium Anykšta
  • Aukštaitiškas formatas
  • Gyvieji Anykščiai
  • Vox Populi
    • Laiškai
    • Dienos sentencija
    • Komentaras
    • Balsavimo rezultatų archyvas
  • Anykšta TV
  • Laisvalaikis
    • Gamtos knyga
    • Konkursai
    • Veiklos Anykščiai
  • Skelbimai
  • Prenumerata
  • Renginiai
  • Archyvas
    • Naujienų archyvas
    • Laikraščio archyvas
    • Ženklai ir žmonės
  • Naujienos Anykščiuose
    • Politika
    • Bendruomenės
    • Verslas
    • Sveikata
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Teisėsauga
    • Sportas
    • Gamta
    • Žmonės
    • Lietuvos ir užsienio naujienos
  • Nusikalstamų įvykių apžvalga
  • Premium Anykšta
  • Aukštaitiškas formatas
  • Gyvieji Anykščiai
  • Vox Populi
    • Laiškai
    • Dienos sentencija
    • Komentaras
    • Balsavimo rezultatų archyvas
  • Anykšta TV
  • Laisvalaikis
    • Gamtos knyga
    • Konkursai
    • Veiklos Anykščiai
  • Skelbimai
  • Prenumerata
  • Renginiai
  • Archyvas
    • Naujienų archyvas
    • Laikraščio archyvas
    • Ženklai ir žmonės
No Result
View All Result
Anyksta.lt
No Result
View All Result

„Auskoje“ buvę rankų darbo kilimai, šviestuvai parduoti po eurą ir mažiau – Palangos meras

BNS
2021-05-26
Lietuvos ir užsienio naujienos
1
Dalintis FacebookDalintis Twitter

Dalis buvusiems sovietų nomenklatūros poilsio namams „Auska“ Palangoje priklausęs kilnojamasis turtas, kurio pasigesta perimant vilą iš nuomininkų, buvo parduotas už likutinę vertę, teigia Palangos savivaldybės vadovai.

„Parduota viskas yra už likutinę vertę. Noriu paminėti, kad tokie dalykai kaip rankų darbo kilimai – po vieną litą, 47 šviestuvai – po kelis centus ir daug kitų daiktų, įskaitant ir statulą lauke. Ji nėra dingusi, ji stovi, bet sąskaitose-faktūrose matome, kad buvęs nuomininkas ją yra įsigijęs“, – trečiadienį per Seimo Antikorupcijos komisijos posėdį sakė Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

Pasak jo, tarp parduoto turto yra ir paveikslų.

„Kalba eina ir apie visoje Lietuvoje žinomą pirtyje buvusį paveikslą „Trys mergelės“. Jis irgi parduotas už likutinę vertę“, – teigė Š. Vaitkus.

Anot jo, šiuo metu ne visi parduoti daiktai yra išvežti iš vilos, tačiau dalies turto ir pasigesta.

2011 metais Vyriausybės sprendimu prie pat Baltijos jūros esanti vila dešimčiai metų buvo išnuomota bendrovei „Ambra investicijos“.

Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė trečiadienį per Seimo komisijos posėdį teigė, kad praėjusių metų pabaigoje apžiūrint „Auską“ nuomininkas pareiškė, kad pagal sutartį dalį kilnojamųjų daiktų išsivežė, o likusieji viloje esantys kilnojami daiktai taip pat priklauso jam.

Šiuos daiktus „Ambra investicijos“ iš poilsio namų „Baltija“ nusipirko dar 2014 metais.

A. Kilijonienės duomenimis, 2011 metais kilnojamųjų daiktų buhalterinė vertė buvo 441 tūkst. litų (apie 127 tūkst. eurų). Remiantis sąskaitomis-faktūromis, „Ambra investicijos“ įsigijo daiktų už 40 tūkst. litų (apie 11 tūkst. eurų).

Palangos savivaldybės atstovai, prieš perimdami turtą, konstatavo, jog nerasta žalvarinių grotelių, vitražų, baldų (spintų, spintelių, lentynų, stalų, kėdžių, minkštų baldų), virtuvės įrangos (virtuvės kombaino, kepimo spintos, svarstyklių, dozatorių), įrenginių (lygintuvų, virdulių, televizorių, toršerų, kondicionierių, šviestuvų ir pan).

Be to, fiksuota, jog viduje panaikintas žiemos sodas, prie baseino buvusi patalpa išgriauta ir nesutvarkyta, viduje juntamas pelėsio kvapas ir t. t.

„Nerasta didžiosios dalies išnuomoto kilnojamojo turto“, – tvirtino savivaldybės administracijos direktorė.

Seimo nariams rodytos virtuvės nuotraukos, kuri visiškai tuščia, be jokios įrangos, baldų.

„Kai kur nuimtos net rozetės, nematome nei televizorių, kurie buvo pagal nuomos sutartį, kai kur net kriauklių nėra“, – vardijo savivaldybės atstovė.

„2011 metais viešbutis turėjo penkių žvaigždučių viešbučio statusą“, – sakė meras.

„Ambra investicijų“ advokatas Andrius Chudenkovas per posėdį stebėjosi tokiu Š. Vaitkaus pareiškimu. Anot jo, Vyriausybė prieš dešimt metų „Auską“ išnuomojo dėl to, kad buvusi sovietmečio nomenklatūros vila jau buvo morališkai pasenusi ir nekonkurencinga rinkoje.

„Kad jis buvo stebuklingas penkių žvaigždučių viešbutis, sugebantis konkuruoti su kitais Palangos viešbučiais, yra visiška netiesa. (…) Ten buvo 12 moraliai nusidėvėjusių kambarių“, – sakė advokatas.

Anot jo, nuomininkas minėtas patalpas buvo priverstas pertvarkyti, svečiams gyventi sukurta 30 patalpų.

„Šiandien jis pritaikytas viešbučio veiklai“, – pabrėžė A. Chudenkovas.

Pasak jo, parduotas kilnojamasis turtas irgi buvo pasenęs, susidėvėjęs. Advokato teigimu, dalis to turto išvežta ir gali būti – utilizuotas, nes jis nebuvo tinkamas naudoti.

„Parduoti tarybiniai arbatinukai, kuriuos reikėtų geriau vadinti čainikais“, – sakė A. Chudenkovas.

Dėl dingusio turto Palangos miesto savivaldybė kreipėsi į Generalinę prokuratūrą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl didelės vertės turto pasisavinimo ir sugadinimo.

Pernai lapkritį Vyriausybė nusprendė vilą „Auska“ perduoti Palangos savivaldybei.

Turto banko duomenimis, kompleksą sudaro 4,5 tūkst. kv. metrų pagrindinis pastatas ir kiti statiniai: teniso kortai, sargo namelis, kelios pavėsinės. Kompleksui priklauso beveik 22 ha žemės.

„Auskoje“ poilsiaudavo prezidentai Algirdas Brazauskas, Valdas Adamkus, lankydavosi Rolandas Paksas.

1973 metais pastatyta vila sovietmečiu vadinta Brežnevo vila, nes ji turėjo būti Sovietų Sąjungos lyderio Leonido Brežnevo poilsio rezidencija. Vila taip pat garsi pirmuoju šalyje ir vieninteliu Lietuvos formos baseinu su šildomu jūros vandeniu.

Komentarai 1

  1. https://www.kentreporter.com/reviews/phenq-reviews-urgent-side-effects-warning-honest-customer-truth/ says:
    2 metai ago

    192910 350294Wanted posting. Loads of outstanding writing here. I wish I saw it identified the website sooner. Congrats! 169983

Kitas įrašas

Dėl ankstesnio antro „AstraZeneca“ skiepo laiko reikia tartis individualiai – A. Dulkys

Panašūs straipsniai

BNS nuotr.

Baltijos šalyse pastarąją savaitę brango dyzelinas

2025-07-11
1

Per pastarąją savaitę Baltijos valstybėse pabrango dyzelinas, o benzino kainos mažmeninėje rinkoje pasikeitė tik Estijoje – sumažėjo, rodo agentūros BNS...

Rusijos prekių eksportas sausį-gegužę menko 6,2 proc., importas augo 1,7 proc.

2025-07-11
2

Rusijos prekių eksportas sausio-gegužės mėnesiais, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, verte JAV doleriais sumenko 6,2 proc. iki 162,1 mlrd....

Ministerija siūlo švelninti reikalavimus kurorto statusui

2025-07-11
1

Ekonomikos ir inovacijų ministerija siūlo lankstesnius reikalavimus kurorto statuso siekiantiems miestams ar vietovėms, penktadienį pranešė ministerija.

Pasak ministro Luko Savicko, turizmo...

Baigtas tyrimas dėl mirtino incidento Utenos ralyje

2025-07-11
0

Panevėžio apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą ir į teismą perdavė bylą, kurioje dviem Utenos ralio organizatoriams ir automobilių sporto klubui...

Anykšta TV:

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

Naujienos

Muziejus atsisakė grynųjų pinigų
Siūlo žmonėms pagarbos nešykštėti
Viešose erdvėse bujoja česnakai, o gyventojai gėlynus slepia už tvorų
„Fotografijose – mano gyvenimas, fotografijose – mano meilė“
Nevėžis per parą pakilo 35 centimetrais
Prie paminklo Laisvei ištikimybę Lietuvai prisiekė dešimtys šaulių

Apskrities nusikalstamų įvykių apžvalga

Liepos 12 dienos Utenos apskrities įvykių apžvalga
Liepos 10 dienos Utenos apskrities įvykių apžvalga
Liepos 10 dienos apskrities įvykių apžvalga
Liepos 9 dienos apskrities įvykių apžvalga
Liepos 8 dienos apskrities įvykių apžvalga
Liepos 7 dienos apskrities įvykių apžvalga

Lietuvos ir užsienio naujienos

Baltijos šalyse pastarąją savaitę brango dyzelinas
Rusijos prekių eksportas sausį-gegužę menko 6,2 proc., importas augo 1,7 proc.
Ministerija siūlo švelninti reikalavimus kurorto statusui
Baigtas tyrimas dėl mirtino incidento Utenos ralyje
Daugėja griežtai neigiamai vertinančių Vyriausybę gyventojų skaičius
„Via Lietuva“: magistralės Vilnius–Utena rekonstravimas įsibėgėjo – atskirose atkarpose jau paklotas asfalto pagrindo sluoksnis

Laikraštis

Svarsto, kaip padėkoti dėkotojams (Nr. 33, 2022-04-30)
Saulės jėgainių parką savivaldybė statys aerodromo teritorijoje (Nr.31, 2022-04-23)
Anykščių kultūra išpopuliarėjo Indonezijoje (Nr.30, 2022-04-16)
Kario paminklas Kurkliuose nudažytas Ukrainos vėliavos spalvomis (Nr.29, 2022-04-12)
Jei ne švietimas – Anykščių rajonas muštų indekso dugną (Nr.28, 2022-04-09)
Iš Tarybos darbotvarkės išbrauktas 21 klausimas (Nr.26, 2022-04-02)
Restoraną ant Šventosios kranto numatyta nuomoti už kuklią kainą (Nr.25. 2022-03-29)
Anykščiuose ukrainiečius šokiravo atlyginimo dydis (Nr. 24, 2022-03-26)

Vietovės ir žmonės

Mačionių kaimas patrauklus verslui ir poilsiui
Mikieriai ir nuostabusis Leika
Skiemonyse tuščių sodybų beveik nelikę
Nuo melioracijos išsigelbėjo pakišdamas revoliucionierių
„Nebėr Jurgiškio…“
Žiogų kaime Žiogai negyvena
Levaniškiuose užpuolė šunys
Vaikystės pievose prezidentas gano aubrakus

skelbimas žiūrėk

skelbimas žiūrėk

Apklausa

Ką pirmiausiai skaitėte naujame žurnalo „Aukštaitiškas formatas“ numeryje?

Rezultatai

  • Balsavimų archyvas

PRENUMERATA

PRENUMERATA

Jaros prekyba

Jaros prekyba

Anyksciu baldai

Anyksciu baldai

PIANISTAI_800x800

PIANISTAI_800x800

Anyksciu kredito unija 300×250@2x

Anyksciu kredito unija 300×250@2x

anyksta 300×250

anyksta 300×250

Husquarna atsinaujinkite

Husquarna atsinaujinkite

800x800_AGROBITE_LT

800x800_AGROBITE_LT

AKC BANERIS

AKC BANERIS

AMC baneris

AMC baneris

Anyksciu vandenys_ logotipas

Anyksciu vandenys_ logotipas

baseino bangenis stovykla

baseino bangenis stovykla

Anyksciu siluma 300×250@2x

Anyksciu siluma 300×250@2x

Anyksciu kvarcas 300×250@2x

Anyksciu kvarcas 300×250@2x

Anyksciu komunalinis ukis 300×250@2x

Anyksciu komunalinis ukis 300×250@2x

akksc.lt

akksc.lt

Anyksciu ismanioji tv 300×250@2x

Anyksciu ismanioji tv 300×250@2x

Projektą „Legenda: gyvieji Anykščiai – 2025“

10 000 Eur iš dalies finansuoja

Medijų rėmimo fondas.

anykta.lt logo
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Apie mus
  • Prisijungti
  • Prenumerata
  • Privatumo politika

© Anykšta, tel/faksas (8 381) 5 94 58, reklamos skyrius +370 686 33036, el. paštas anyksta@anyksta.lt
Portalas www.anyksta.lt talpinamas UAB „Interneto vizija“ serveryje

No Result
View All Result
  • Naujienos Anykščiuose
    • Politika
    • Bendruomenės
    • Verslas
    • Sveikata
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Teisėsauga
    • Sportas
    • Gamta
    • Žmonės
    • Lietuvos ir užsienio naujienos
  • Nusikalstamų įvykių apžvalga
  • Premium Anykšta
  • Aukštaitiškas formatas
  • Gyvieji Anykščiai
  • Vox Populi
    • Laiškai
    • Dienos sentencija
    • Komentaras
    • Balsavimo rezultatų archyvas
  • Anykšta TV
  • Laisvalaikis
    • Gamtos knyga
    • Konkursai
    • Veiklos Anykščiai
  • Skelbimai
  • Prenumerata
  • Renginiai
  • Archyvas
    • Naujienų archyvas
    • Laikraščio archyvas
    • Ženklai ir žmonės

© Anykšta, tel/faksas (8 381) 5 94 58, reklamos skyrius +370 686 33036, el. paštas anyksta@anyksta.lt
Portalas www.anyksta.lt talpinamas UAB „Interneto vizija“ serveryje

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In