Ketverius metus gyvuojantis ir apie 6 milijonus litų kainavęs Anykščių menų inkubatorius – menų studija vis dar neužsidirba pakankamai lėšų savo veiklai vykdyti. Anykščių rajono biudžeto pajamų dalis įstaigos pajamų struktūroje išlieka gana didelė, o įstaigos direktorė Daiva Perevičienė dalį savo tiesioginio darbo laiko skiria papildomam darbui Anykščių technologijos mokykloje.
Anykščių menų inkubatoriaus – menų studijos direktorė D.Perevičienė „Anykštai“ pasakojo, kad įstaigą didžiąja dalimi vis dar išlaiko mokesčių mokėtojai.
„2016 metais buvo 54 proc., tai 2017 metais suvedę rezultatus matome, kad tiktai 42 proc. biudžeto lėšų pajamų struktūroje. Manau, kad ateity mokesčių mokėtojų dalis, kuri skiriama menų inkubatoriui, mažės“, – prognozavo Anykščių menų inkubatoriaus – menų studijos direktorė D.Perevičienė.
Štai, pavyzdžiui, 2016 metais Anykščių menų inkubatoriaus – menų studijos išlaikymui iš Anykščių rajono biudžetoskirta 62 tūkst. eurų. 29 tūkst. eurų įstaiga uždirbo teikdama paslaugas, 21 tūkst. eurų projektinių lėšų skyrė Lietuvos kultūros taryba.
Prieš keletą metų Anykščių rajono savivaldybės auditoriai yra rekomendavę Anykščių menų inkubatorių – menų studiją reorganizuoti, jei įstaiga yra nepajėgi išsilaikyti pati. Įstaigos direktorė D.Perevičienė sakė, kad nereikia visko skaičiuoti pinigais.
„Reikia žiūrėti, kiek tai duoda ne tik ekonominės naudos, bet tikriausiai ir dvasinės, bei kiek tai leidžia menininkams toje aplinkoje gerai jaustis“, – kalbėjo D.Perevičienė.
Anykščių menų inkubatoriaus – menų studijos direktorė D.Perevičienė papildomai dirba Anykščių technologijos mokykloje, kur turi dvi savaitines pamokas. „Anykštą“ D.Perevičienė tikino, kad laiku suspėti atlikti darbus Anykščių menų inkubatoriuje – menų studijoje dėl to problemų nekyla.
„Kadangi menų inkubatoriuje darbas visiškai nesibaigia 17 valandą, darbo yra visoms 24 valandoms per parą, tai iš tikrųjų to laiko tikrai užtenka. Nesudaro jokių problemų“, – „Anykštai“ sakė D.Perevičienė.
Pasak D.Perevičienės, jos papildomas darbas Anykščių technologijos mokykloje yra naudingas Anykščių menų inkubatoriui.
„Susitikti su jaunais žmonėmis, dėstant ekonomiką, jiems padėti pasigilinti daugiau, tai, manau, yra tiktai pliusas ir pačiam inkubatoriui“, – aiškino D.Perevičienė.
Šiuo metu Anykščių menų inkubatoriuje dirba 6 specialistai, o reziduoja 16 menininkų. Teigiama, kad pasinaudoti menų inkubatoriaus paslaugomis yra norinčių ir daugiau, tačiau tam nebėra resursų.
„Menų inkubatoriuje galima reziduoti nuo vieno mėnesio iki penkerių metų, todėl tikrai pas mus užsibuvusių nėra“, – į portale anyksta.lt pasirodžiusius komentarus, kad kai kuriems menininkams galbūt jau būtų laikas menų inkubatoriuje vietą užleisti kitiems rezidentams, sakė D.Perevičienė.
O kokią gi ekonominę naudą Anykščių rajonui neša Anykščių menų inkubatoriuje – menų studijoje dirbantys menininkai?
„Anykščių menų inkubatoriuje įsikūrę žmonės neišeina iš jo, o pradeda tarpusavyje bendrauti, dalytis idėjomis ir tuo džiaugiasi. Didėja jų pajamos, tai, manau, jiems yra didelis pliusas šita parama ir pagalba. Iš menų inkubatoriuje įsikūrusių 16 rezidentų 12 arba yra atsikraustę gyventi į Anykščius, arba tiesiog tai jauni žmonės, grįžę pas tėvus. Manau, kad tai yra pakankamai didelis pliusas ir rajonui, ir miestui“, – kalbėjo D.Perevičienė, vis dėlto pabrėždama, kad kūrybinių industrijų atstovams Anykščių rajone rinkos nėra.
Vienas iš užsibrėžtų Anykščių menų inkubatoriaus – menų studijos tikslų – sukurti elektroninę parduotuvę, kurioje menų inkubatoriuje reziduojantys menininkai galėtų parduoti savo kūrinius. D.Perevičienė sakė, kad iki šiol tokia parduotuvė vis dar neveikia.
„Elektroninę parduotuvę mes sukūrėme pernai ir šiais metais ją tikrai įveiklinsime. Reikalingos gana didelės lėšos tokią elektroninę prekybą išreklamuoti. Dabar tiesiog ieškome rėmėjų, kas tai galėtų padaryti“, – sakė D.Perevičienė.
Anykščių menų inkubatoriuje organizuojami ir kultūriniai renginiai. Ar tarp rajono kultūros įstaigų vis dar tvyro konkurencija, o ne bendradarbiavimas?
„Jeigu žiūrėti iš ekonominio taško, konkurencija ekonomikoje yra viso ko varomoji jėga.Tai čia aš nematau jokių problemų. Konkurencija tikrai verčia pasitempti, kažką daryti įdomiau ir naujau“, – sakė D.Perevičienė, tikindama, kad vis dėlto konkuruoti su kitomis rajono kultūros įstaigomis menų inkubatorius nesiekia.
Kurį laiką dabar jau reorganizuotame Anykščių verslo informaciniame centre dirbusi D.Perevičienė ramiai reagavo į pastabas, kad galbūt reorganizuoti reikėtų ir Anykščių menų inkubatorių – menų studiją (viešojoje erdvėje yra nuskambėję rajono valdančiųjų pastabų, kad būtina reorganizuoti įstaigas, kuriose dirba mažiau nei 20 darbuotojų).
„Jeigu tie pokyčiai bus reikalingi, reikalingi miestui, aš neturiu jokių baimių ir nieko nebijau“, – sakė D.Perevičienė.
930064 833006For anyone one of the lucky peoples, referring purchase certain products, and in addition you charm all of the envy of all the the numerous any other men and women around you that tend to have effort as such make a difference. motor movers 4712