Saulės nutviekstą spalio 29-osios priešpietę Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešosios bibliotekos salėje vyko Senjorų bibliotekininkių klubo 15-os metų jubiliejaus minėjimas. Šventiniame dalyvavo aktyviausios klubo narės: Stasė Tankūnienė, Janina Satkūnienė-Tamulienė, Stasė Baronaitė, Teresė Pilkauskienė, Bronė Šiaučiulienė, Laima Klimantavičienė, Aldona Pilkauskienė, Danutė Steponavičienė, Janina Gaižauskienė, Stasė Pavilonienė, Regina Bernotavičienė. Susilaukta ir svečių.
Saulės nutviekstą spalio 29-osios priešpietę Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešosios bibliotekos salėje vyko Senjorų bibliotekininkių klubo 15-os metų jubiliejaus minėjimas. Šventiniame dalyvavo aktyviausios klubo narės: Stasė Tankūnienė, Janina Satkūnienė-Tamulienė, Stasė Baronaitė, Teresė Pilkauskienė, Bronė Šiaučiulienė, Laima Klimantavičienė, Aldona Pilkauskienė, Danutė Steponavičienė, Janina Gaižauskienė, Stasė Pavilonienė, Regina Bernotavičienė. Susilaukta ir svečių.
Renginio organizatorė Lietuvos bibliotekininkų draugijos Anykščių skyriaus pirmininkė Ligita Matulienė kreipėsi į susirinkusias veteranes bei svečius tokiais prasmingais žodžiais: „Į šią šventę susirinko gražus būrys mūsų buvusių kolegių, kurios savo gyvenimą susiejo su biblioteka. Daug nerimo dienų ir naktų paaukojusios darbui bibliotekoje, jos nepamiršta kolegių ir dabar. O pamiršti – neleidžia prieš 15 metų įkurtas Senjorų bibliotekininkių klubas. Juk daugel metų praleista kartu ir yra kuo pasidžiaugti, prisiminti. Ir šiandien čia susirinko įrodydamos, kad jos buvo ir liko bibliotekininkėmis…”
Buvusias koleges sveikino Viešosios bibliotekos direktorius Romas Kutka, metodinio darbo organizatorė Vida Kontrimavičienė, buvusios Lietuvos bibliotekininkų draugijos (LBD) Anykščių skyriaus pirmininkės: Diana Šermukšnienė, Rita Tulušienė ir Senjorų klubo įkūrėja, pirmoji LBD Anykščių skyriaus pirmininkė Audronė Berezauskienė. Ji šventės dalyvėms įteikė naujausią bibliotekos leidinį apie rašytojus, Anykščių rajono Garbės piliečius, T.Mikeliūnaitės kultūros premijos laureatus Mildą Telksnytę ir Vygandą Račkaitį „Anykščių dvasios saugotojai”.
Apie klubo veiklą kalbėjo šio sambūrio prezidentė Stasė Tankūnienė ir buvusi klubo vadovė Janina Tamulienė. Susirinkusius linksmino dainomis Anykščių etnografinis ansamblis „Sodžius”, vadovaujamas Aldonos Augulienės.
LBD Anykščių skyriuje Senjorų bibliotekininkių klubas įkurtas 1995 m. spalio 19 dieną. Ir iš karto senjorės entuziastingai kibo į darbą, nesėdėjo „sudėjusios rankas”. Apie klubo veiklą jau 1996 m. birželio mėnesį visuomenei ir šalies bibliotekų darbuotojams informavo leidinys „Tarp knygų”:
„ LBD Anykščių skyriaus senjorų klubo narės surengė trečiąjį susitikimą. Pirmiausia aplankyta Viešojoje bibliotekoje veikusi tautodailininkės Janinos Satkūnienės rankdarbių paroda. Moterims patiko siuvinėtos ir megztos servetėlės, nertos kepuraitės ir skrybėlaitės, iš popieriaus ir odos gabalėlių sukurti originalūs paveikslai, verbos. <…>Senjorų klubo vadovė S. Tankūnienė pasakojo prisiminimus apie garbaus amžiaus koleges, atidavusias gražiausius savo gyvenimo metu bibliotekiniam darbui, jų energiją ir norą dirbti, sugebėjimus ir jaunimui perduodamą patirtį. J. Satkūnienė skaitė savo kūrybos eilėraščius.
Senjorų klubo metraštininkė Rozalija Klimašauskaitė pristatė parašytą savo gimtojo Medžiuolių kaimo istoriją. Tai turintis išliekamąją vertę kraštotyros darbas”.
Nuo įkūrimo pradžios iki šių dienų kartą per ketvirtį Anykščių viešojoje bibliotekoje organizuojami bibliotekininkių senjorų susitikimai. Susitikimų metu vyksta jubiliejų paminėjimai, švenčiamos įvairios tradicinės šventės: Šv. Kalėdos, Šv.Velykos, planuojamos ir organizuojamos išvykos į gražiausias sodybas, teatrus, koncertus, muziejus.
1998 m. senjoroms įsimintina išvyka į Lietuvos operos ir baleto teatrą, kurame bibliotekininkės žiūrėjo V. Bellinio operą „Norma”. Grįžusios iš Vilniaus savo įspūdžiais anykštėnės dalinosi spaudoje. 1998 m. gruodžio mėnesio „Tarp knygų” leidinyje Audronė Berezauskienė rašė:
„Už kelionę esame dėkingos LBD tarybos darbo su senjorais grupės vadovei S. Ambrazevičienei. Anykščiuose retkarčiais vienas kitas didmiesčio teatras rodo gastrolių spektaklius. Baleto ar operos kultūros rūmų scenoje nepamatysi. S. Ambrazevičienės svetingai sutiktos anykštėnės juokavo, kad jei dabar joms nupirko bilietus į operą, tai galbūt kada nors LBD pakvies kelionėn į užsienio bibliotekas, apie kurias tiek daug įdomaus pasakoja sugrįžusieji iš stažuočių…”
Nors į užsienį dar senjoros nebuvo išvykusios, tačiau žymias Lietuvos vietoves aplankė. Šiais metais rugsėjo mėnesį senjoros aplankė Ukmergės rajone esantį Taujėnų dvarą. Bibliotekininkes į dvarą nuvežė Anykščių A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus direktorius AntanasVerbickas, kelionę organizavo Ligita Matulienė.
Klubo narių ilgai brandinta svajonė – pamatyti atrestauruotą Taujėnų dvarą – išsipildė. Dvare, kuriame gausu paveikslų ir skulptūrų, anykštėnės bibliotekininkės susipažino su to meto kultūros bruožų subtilybėmis, grožėjosi senovinio porceliano, krištolo ir stiklo rinkiniais, gražiais baldais. Aplink Taujėnų dvarą driekiasi topolių, liepų ir daugybės retų medžių parkas su keturiais tvenkiniais, kurie telkšo čia, aišku, seniau, nei pastatytieji rūmai. Šiandien Taujėnų dvaras yra kaimo turizmo, aktyvaus poilsio, pobūvių ir konferencijų organizavimo centras. Dvaro rūmuose vyksta įvairios asmeninės šventės bei kultūriniai renginiai. Čia, kur puikiai suderinta senųjų laikų dvasia, dvarų didybė bei prabanga su šiuolaikine estetika, galima rasite ir ramybę, ir tyrą orą, galima ir pailsėti, ir pasilinksminti.
Senjoros bibliotekininkės kviečiamos ir į bibliotekininkų seminarus, kur dalijasi savo sukaupto ilgamečio bibliotekinio darbo patirtimi. Yra senjorų, kurios dėl pablogėjusios sveikatos negali atvykti į susitikimus ir dalyvauti renginiuose. Tačiau lieka nepamirštos: jos lankomos namuose, bendraujama telefonu, sveikinimai išsiunčiami paštu.
2009 m. Senjorų bibliotekininkių klubui suteiktas pavadinimas „LAIKAS: Mokėk gyventi ir nepasenti”. Šis pavadinimas pasiteisino, nes senjoros moka džiaugtis gyvenimu, supranta savo vertę, neleidžia apnikti negatyvioms mintims, moka įdomiai leisti laiką, o gera nuotaika bei malonia šypsena praturtina ne tik save, bet ir kitus.
Tai akivaizdžiai įrodė ir garbiųjų senjorų klubo per penkiolika metų nueitas kelias, nuveikti prasmingi darbai. Nors pasiekta graži aukštuma, bet joje anykštėnės net neketina sustoti, nurimti. Juolab, kad senjorės su savo neblėstančia energija, gyvenimiška patirtimi, aktyvia veikla yra reikalingos jaunesniems kolegoms, kad jos neatsiejamos nuo dabartinio Viešosios bibliotekos kolektyvo, visų Anykščių krašto bibliotekininkų laimėjimų, džiaugsmų ir rūpesčių.