Giedrius ŠIUKČIUS, Anykščių miesto centro seniūnaitijos seniūnaitis apie lėšas darželinukų kultūros pasui: „9 tūkstančiai – juokingi pinigai, iš savivaldybės kavos tiek būtų galima surasti“
Jūs, Giedriau, esate teisus šimtą procentų, bet merui ir jo komandai tai visai neįdomu – jie tragiškai nejautūs menui, estetikai, ir stengiasi paneigti tai, ką tiek metų kūrė buvę merai. Bolgiau nebūna.
pasižiūrėkime į šį jauno liberalo inicijuotą projektą kaip bandomąją iniciatyvą ir supraskime realistiškai, kad valdančiojoje daugumoje sėdintiems pensijinio amžiaus dėdėms ir dar neturintiems politinio intereso visai nerūpi ši iniciatyva. Jie visada ras 100-ą priežasčių kaip padaryti , atsisakyti, kad nereikėtų nieko keisti.
Nusimeskime kaukes PONAI !!!
Visiskai pasiulyme neisdirbtas informacines sistemos realizavimo klausimas.
Pradzioje ko gero suklysta, nes vis vartojamas buvo Kulturos Pasas. Ko gero manyta kad ji itakoja ir administruoja savivaldybes. Savivaldybes niekaip negali itakoti sios beje gana sudetingos, gana daug kainavusios sukurimui ir nemenkomis aptarnavimo islaidomis, bei abejotina realia nauda sistemos.
Tiksliau jos nauda beveik nuline.
—————————————————-
Jei ir nebuvo taip manyta, reikejo pateikti tokios sistemos sukurimo kastus, aptarnavimo kastus, administravimo, i aptarnavima ieina ir paslaugu tekeju atranka, ne kiekvienas kas nori gali ja teikti.
—————————————————————————
Jei sistema supaprastinima iki to kad ja teikti per vaiku darzelius tai bus ne 9000.. Truko loginio mastymo. Atmesti lopselio amziu iki 2 metuku amziaus. Atmesti 6 metu vaikus, kadangi jie jau ieina i priesmokyklinio ugdymo kategorija ir valstybinei Kulturos Paso sistemai. Tik joje 11 euru metams.
Ir liks iki 300 darzelinuku. Kas sudaro puse rajono vaiku.
Ir ka mes tokiu atveju turime. Aiskia diskriminacija tarp lankanciu ir nelankanciu vaiku darzeli.
Neaiskia finansavimo sistema, kuria kurios administravimas ko gero butu tarp savivaldybes ir darzelio aukletojos. Kame nesunku uzsidirbti viesuju ir privaciu interesu supainiojima.
Kas teiks koki ta vieninteli rengini vaikui eiti viena karta metuose. Darzelio aukletoja, tevai. Jei tevai kaip perduosite tolimesni finansavimo administravima. Jei aukletoja, kaip ji realizuos pasirinkimo laisve?
——————————————–
Esme pilna sio proceso realizavimo problemu. Kame tie 15 euru i metus neturi nieko bendro su vaiko vystymu. Visiskai nieko. Tas pats kas viena karta i metus pavalgyti. Vaikai vystosi taip, kokioje aplinkoje vystosi. Tevu aplinka. Taskas. Apie 15 euru i metus vienam, maksimui dviem renginiams, turi tik pramogos statusa. Jokio kulturinio vystymo panacejos tame nebutu.
———————————————–
O jei tai tiesiog politine provokacija. Tai nera pasauli didesnio dvasinio nihilizmo, kaip manipuliuoti vaikais. Ypac skurde gyvenanciais vaikais. Ir tie kurie manipuliuoja ir tie kurie polimizuoja sia manipuliacija.
Kviečiu mąstyti plačiau ir negretinti šio pasiūlymo su kultūros pasu moksleiviams. Nesvarbu kaip pavadinsime, esmės tai nekeičia. Atkreipsiu Jūsų dėmesį, kad tai yra pasiūlymas, o ne projektas ar procedūra, kurioje būtų apibrėžiama finansavimo tvarka. Taip pat manipuliuojant skaičiais būtų tikslinga remtis naujausiais duomenimis.
Gerbiu Jūsų nuomonę, kad kultūros paso programa moksleiviams nepasiteisino. Ji atspindi ir Jūsų vienpusiškus argumentus apie diskriminaciją, politinę manipuliaciją ir kt. siekiant pagrįsti, kad vaikų į kultūros renginius vesti neverta. Visgi tai yra Jūsų individuali nuomuonė, kuri turi teisę gyvuoti.
Jei norėtumėte argumentuotai ir prasmingai padiskutuoti šiuo klausimu, maloniai kviečiu susisiekti su manimi. Kiekvieno nuomonė yra svarbi.
Nusimeskime kaukes PONAI !!!
Diskriminacija paminejau jei butu supaprastintas apskaitos varijantas teikti sia paslauga per vaiku darzelius. Nes ne viena karta mineti vaiku darzeliai.
Verciate mane ieskoti tiksliu skaiciu.
Nezinau kokio amziaus grupes ruosiates „kulturinti”. Jei imti 2-5 metu amziaus vaikus. Tai siai dienai
412 tokiu vaiku lanko darzeli. Is viso rajone 557 tokio amziaus vaiku. Ir vienkatinis „kulturinimas” i metus per vaiku dazelius, diskriminuoti butu 145 vaikai kurie darzelio nelanko.
Arba jiems kurti atskira finansavimo sistema.
———————————————————————
Del menkos vertes sio „kulturinimo” efekto galima diskutuoti aiskinantis visu pirma kas yra kultura.
Ko gero turima galvoje kulturos menine sritis. Nes kultura pati placiausia zmonijos apibudinanti savoka, dazniausiai reiskia teritorija ir perioda.
Tai griztant prie meno kaip vartotojo puoselejima, zmogus ne bezdzionele kad kaip suniuka lavinti jo yprocius visam likusiam gyvenimui. O tai emocinio poreikio israiska. Ir meninio skonio ugdymas vaikams yra svarbiau, nei bet kokio slamsto pateikimas per abejotinos vertes poreikius.
Norint ugdyti vaikams menini emocini skoni nereikia jiems pateikti vaikiskus renginius. O butent suaugusiu menines israiskas. Vaikai ne tik puikiai priima klasikine muzika, bet jiems kuo puikiausiai vystosi tame neuroniniai rysiai. Kurie tures ne tik puiku emocinio meno skoni, bet ir bus talentingesni fundamentaliems mokslams.
Vedziojimas po suaugusiu meno galerijas, muziejus, kurie turi ne verkslenimo ir skurdo, o didiku dvasia. Kaip vizualine priemone taip pat tures dideli konstruktyvuma pasamonei.
Ir tam jokie Kulturiniai pasai nepagelbes. Arba tevai turi poreiki tuom uzsiimti, arba ne.
Ypac pragmatiskiausi muzikos garsai, kuriuos pasitengus galima sukurti elementariai audio aparaturos pagalba.
Visa kita infantilus spektakliai, koncertai, ar renginiai turi zaidimo su vaikais efekta. Kame gali zaisti aktoriai scenoje. Gali menininkai edukacijose. Gali vaikai tarpusavi aukletojos pagalba. Visa tai tik zaidimo forma, gali formuoti elgesi, tarpusavio empatija, socialinius igudzius. Bet emocine branda vaikai perima tik is suaugusiu pasaulio. Mena taip pat. Todel teatrui poreikis issivysto gana brandzioje asmenybeje, paprastai pauglystes amziuje, kaip jau susiformaves emocinis, psichologinis ir filosofinis pasaulis.
———————
Beje koki teatra is saugusiu Lietuviu teatralo ketinate pasiulyti? Si postmodermini neoniniu lempuciu, kame i teatra ziurima kaip i kojiniu pardavima? Siuo atveju reikia apgailestauti del kartos, kuri nelabai isivaizduoja kaip atrodo reali teatro kultura.
Visiškai sutinku, kad tėvų vaidmuo vaiko ugdyme formuoja bene svarbiausią vaidmenį. Tačiau negalėčiau Jums pritarti, kad to pakanka. Reiktų nepamiršti, kad ne visi suaugusieji lankosi kultūros renginiuose tuo tarpu ir jų vaikai. Tikiu, kad viena iš švietimo užduočių – padėti jaunam žmogui užaugti, užpildant spragas, kurių jis, dėl įvairiausių priežaščių, negauna šeimoje. Ir net jei dalis vaikų aplankys kultūros renginius papildomai, tai sukurs tik didesnę vertę.
Taip pat yra nesuprantamas Jūsų teiginys „bet kokio šlamšto pateikimas per abejotinos vertės poreikius“. Galimai Jūs abejojate pedagogų galimybe parinkti tikslingus renginius, kurių tikrai apstu, tik reikia žvelgti plačiau. Taip pat paminėsiu, kad kultūra neapsiriboja teatru ar Jūsų suvokiamu apibrėžimu. Būtent tokie projektai ir turi būti įgyvendinti, kad Jums nebetektų „apgailestauti dėl kartos, kuri nelabai įsivaizduoja kaip atrodo reali teatro kultūra“.
Nusimeskime kaukes PONAI !!!
Mano stiliaus klaida. Teisingai supratote. Turejau galvoje bet koki turinio prasme rengini.
Nes kas liecia vaikisku renginiu turini, ypac vaikisko meno turinio, zmogus turetu buti labai pasikaustes ir psichologijoje ir mene ir pats buti emociskai brandi asmenybe.Kad nuspresti jo verte. As suprantu kad atsirastu labai daug kas kurie save laiko tokiomis asmenybemis, as asmeniskai neprisiimciau tokios atsakomybes. Bet koks scenoje suniuku, kaciuku amsejimas ir kiauksejimas tures mano mineta tik pramogine verte.
Is kur pedagogai tures tokias vertybes, jei jaunoji karta. kuriems politika tai jura iki keliu, tiek vykdomojoje tiek istatymu leidziamojoje valdzioje, formuoja reforma po reformos i svietimo sistema, kuri kuo toliau, tuo labiau tampa panasi butent i mineta kojiniu fabrika.
————————————————————
Kas liecia kai vaikas gyvena emociskai nepalankiomis salygomis. Yra vienas sansas. Tam tikra pozityvi erdve emociniam pasauliui daznai tampa dominuojanti pries negatyvia. Tik ne viena ir ne du kartus metuose. Profesionali darzelio aukletoja, pastoviai zaidzianti ir ugdanti vaikus, gali tureti neikainuojama itaka, jei tevai tai nesuteikia.
Mineta audio terapija. Cia svarbiausias momentas uz galima pinigu suma, suformuoti kuo aukstesne garso kokybe. Audio aparaturai niekada nebus per daug pinigu. Bet cia esme kad garsas kuo labiau atitiktu naturalius klasikines muzikos garsus. Su garso kokybiskais saltiniais siai dienai nera problemu, gana nebrangiai kainuoja tokie servizai kaip Tidal ir darzeliui 7 eurai i menesi nebutu daugiau. Famaly abonimentas brangesnis, is karto keletui vartotoju.
Atrodytu banali priemone, vaikams zaidimu periodu leisti klasikine muzika. Betchovena, Bacha, Mocarta, Vivaldi. Ir tai galima organizuoti uz vienieriu metu siuloma kulturinio paso abonimenta i metus. Nors uz 1-2 tukstancius euru aparatura vienam darzeliui.
Ir mano nuomone tai turetu keliariopa konstruktyva vaiku emociniam pasauliui, nei ju „kulturinimas” viena du kartus i metus.
Nusimeskime kaukes PONAI !!!
O teatro kulturos neimanoma formuoti… Arba ji dotuojama kad aktoriai scenoje apie parduodamas kojines negalvotu, arba ne. SIai dienai mes turime emocine veikla prarasta karta.
Veikliausia karta apie 40 45 metu. Suaugusi asmenybe apie 10 metu po gimnazijos kaupia zinias.
Dar 10 metu realizuoja ju praktika. Ir sociumo veiklos potencialas keturiasdesimtmeciai.
Is kur gali tureti keturiasdesimtmeciai emocine branda. Ju emocinis pasaulis vystesi socialiniu perversmu periode. Zudymai, sprogdinimai, nestabilumas ir visiskas saugumo nebuvimas bet kokiuose socialiniuose sluoksniuose. Seimose nuolatine emocine itampa isgyvenimui . Tevai gyvenantis nuolatineje itampoje. Masines skirybos…
Is kur dabartine keturiasdesimtmeciu karta gali tureti emocine branda? Isskyrus tokias vertybes, kaip babkes, automobiliai, popsas su pripustais papais blondinemis, bei tusai su chebra?
Ir kokia emocine branda jie gali perduoti savo vaikams? Kulturinio paso paslaugomis viena karta metuose?
Nusimeskime kaukes PONAI !!!
O kas liecia politika, tiek valstybine, tiek savivaldos lygi. Kas liecia asmenybes branda tam reikalui, as isitikines, kad asmenybe turi buti perejus ne tik minetus ziniu kaupimo, praktikos, bet ir realizacijos periodu praktika. Tik tokia asmenybe gali si ta pasakyti ar nuveikti politikoje.
Bet kai net ziniu kaupimo pradzios nepraejus asmenybe verziasi i istatymu leidziamaja valdzia.
Apie kokias brandas galima kalbeti. Pazvelkime i nuotrauka JAV kongresa ir Lietuvos seimo.
Net ne ginkluota akimi matosi, kas i politika ziuri tik kaip i melziamos karves speni.
Tokiu atveju jis nusipirktų miktofoną ir šnekėtų, be pertraukų ir poilsio. Kol kas kuolu mikrofono iš rankų neišmuštų. Vien tik šnekėtojų turime gausiai, saugok Viešpatie nuo tokių valdžiažmogių.
Bereikalingu pareigybiu prikurta valdininkams , o naudos is ju visiskai jokios. Galetu Anyksta paviesint kiek sitas zmogelis atlyginimo gauna uz nosies krapstyma
Šis žmogelis nosies nekrapšto ir atlyginimo už seniūnaičio pareigas negauna. Tai yra savanoriška veikla.
Gali pasirodyti keista, kad yra žmonių, kurie tiesiog paprasčiausiai nori gero ir siekia teigiamų pokyčių be kažkokios apčiuopiamos finansinės naudos.
Jūs, Giedriau, esate teisus šimtą procentų, bet merui ir jo komandai tai visai neįdomu – jie tragiškai nejautūs menui, estetikai, ir stengiasi paneigti tai, ką tiek metų kūrė buvę merai. Bolgiau nebūna.
pasižiūrėkime į šį jauno liberalo inicijuotą projektą kaip bandomąją iniciatyvą ir supraskime realistiškai, kad valdančiojoje daugumoje sėdintiems pensijinio amžiaus dėdėms ir dar neturintiems politinio intereso visai nerūpi ši iniciatyva. Jie visada ras 100-ą priežasčių kaip padaryti , atsisakyti, kad nereikėtų nieko keisti.
Nusimeskime kaukes
PONAI !!!Visiskai pasiulyme neisdirbtas informacines sistemos realizavimo klausimas.
Pradzioje ko gero suklysta, nes vis vartojamas buvo Kulturos Pasas. Ko gero manyta kad ji itakoja ir administruoja savivaldybes. Savivaldybes niekaip negali itakoti sios beje gana sudetingos, gana daug kainavusios sukurimui ir nemenkomis aptarnavimo islaidomis, bei abejotina realia nauda sistemos.
Tiksliau jos nauda beveik nuline.
—————————————————-
Jei ir nebuvo taip manyta, reikejo pateikti tokios sistemos sukurimo kastus, aptarnavimo kastus, administravimo, i aptarnavima ieina ir paslaugu tekeju atranka, ne kiekvienas kas nori gali ja teikti.
—————————————————————————
Jei sistema supaprastinima iki to kad ja teikti per vaiku darzelius tai bus ne 9000.. Truko loginio mastymo. Atmesti lopselio amziu iki 2 metuku amziaus. Atmesti 6 metu vaikus, kadangi jie jau ieina i priesmokyklinio ugdymo kategorija ir valstybinei Kulturos Paso sistemai. Tik joje 11 euru metams.
Ir liks iki 300 darzelinuku. Kas sudaro puse rajono vaiku.
Ir ka mes tokiu atveju turime. Aiskia diskriminacija tarp lankanciu ir nelankanciu vaiku darzeli.
Neaiskia finansavimo sistema, kuria kurios administravimas ko gero butu tarp savivaldybes ir darzelio aukletojos. Kame nesunku uzsidirbti viesuju ir privaciu interesu supainiojima.
Kas teiks koki ta vieninteli rengini vaikui eiti viena karta metuose. Darzelio aukletoja, tevai. Jei tevai kaip perduosite tolimesni finansavimo administravima. Jei aukletoja, kaip ji realizuos pasirinkimo laisve?
——————————————–
Esme pilna sio proceso realizavimo problemu. Kame tie 15 euru i metus neturi nieko bendro su vaiko vystymu. Visiskai nieko. Tas pats kas viena karta i metus pavalgyti. Vaikai vystosi taip, kokioje aplinkoje vystosi. Tevu aplinka. Taskas. Apie 15 euru i metus vienam, maksimui dviem renginiams, turi tik pramogos statusa. Jokio kulturinio vystymo panacejos tame nebutu.
———————————————–
O jei tai tiesiog politine provokacija. Tai nera pasauli didesnio dvasinio nihilizmo, kaip manipuliuoti vaikais. Ypac skurde gyvenanciais vaikais. Ir tie kurie manipuliuoja ir tie kurie polimizuoja sia manipuliacija.
Neapsimetinėk
Nijole, prie darbo.
Kviečiu mąstyti plačiau ir negretinti šio pasiūlymo su kultūros pasu moksleiviams. Nesvarbu kaip pavadinsime, esmės tai nekeičia. Atkreipsiu Jūsų dėmesį, kad tai yra pasiūlymas, o ne projektas ar procedūra, kurioje būtų apibrėžiama finansavimo tvarka. Taip pat manipuliuojant skaičiais būtų tikslinga remtis naujausiais duomenimis.
Gerbiu Jūsų nuomonę, kad kultūros paso programa moksleiviams nepasiteisino. Ji atspindi ir Jūsų vienpusiškus argumentus apie diskriminaciją, politinę manipuliaciją ir kt. siekiant pagrįsti, kad vaikų į kultūros renginius vesti neverta. Visgi tai yra Jūsų individuali nuomuonė, kuri turi teisę gyvuoti.
Jei norėtumėte argumentuotai ir prasmingai padiskutuoti šiuo klausimu, maloniai kviečiu susisiekti su manimi. Kiekvieno nuomonė yra svarbi.
Pagarbiai,
Nusimeskime kaukes
PONAI !!!Diskriminacija paminejau jei butu supaprastintas apskaitos varijantas teikti sia paslauga per vaiku darzelius. Nes ne viena karta mineti vaiku darzeliai.
Verciate mane ieskoti tiksliu skaiciu.
Nezinau kokio amziaus grupes ruosiates „kulturinti”. Jei imti 2-5 metu amziaus vaikus. Tai siai dienai
412 tokiu vaiku lanko darzeli. Is viso rajone 557 tokio amziaus vaiku. Ir vienkatinis „kulturinimas” i metus per vaiku dazelius, diskriminuoti butu 145 vaikai kurie darzelio nelanko.
Arba jiems kurti atskira finansavimo sistema.
———————————————————————
Del menkos vertes sio „kulturinimo” efekto galima diskutuoti aiskinantis visu pirma kas yra kultura.
Ko gero turima galvoje kulturos menine sritis. Nes kultura pati placiausia zmonijos apibudinanti savoka, dazniausiai reiskia teritorija ir perioda.
Tai griztant prie meno kaip vartotojo puoselejima, zmogus ne bezdzionele kad kaip suniuka lavinti jo yprocius visam likusiam gyvenimui. O tai emocinio poreikio israiska. Ir meninio skonio ugdymas vaikams yra svarbiau, nei bet kokio slamsto pateikimas per abejotinos vertes poreikius.
Norint ugdyti vaikams menini emocini skoni nereikia jiems pateikti vaikiskus renginius. O butent suaugusiu menines israiskas. Vaikai ne tik puikiai priima klasikine muzika, bet jiems kuo puikiausiai vystosi tame neuroniniai rysiai. Kurie tures ne tik puiku emocinio meno skoni, bet ir bus talentingesni fundamentaliems mokslams.
Vedziojimas po suaugusiu meno galerijas, muziejus, kurie turi ne verkslenimo ir skurdo, o didiku dvasia. Kaip vizualine priemone taip pat tures dideli konstruktyvuma pasamonei.
Ir tam jokie Kulturiniai pasai nepagelbes. Arba tevai turi poreiki tuom uzsiimti, arba ne.
Ypac pragmatiskiausi muzikos garsai, kuriuos pasitengus galima sukurti elementariai audio aparaturos pagalba.
Visa kita infantilus spektakliai, koncertai, ar renginiai turi zaidimo su vaikais efekta. Kame gali zaisti aktoriai scenoje. Gali menininkai edukacijose. Gali vaikai tarpusavi aukletojos pagalba. Visa tai tik zaidimo forma, gali formuoti elgesi, tarpusavio empatija, socialinius igudzius. Bet emocine branda vaikai perima tik is suaugusiu pasaulio. Mena taip pat. Todel teatrui poreikis issivysto gana brandzioje asmenybeje, paprastai pauglystes amziuje, kaip jau susiformaves emocinis, psichologinis ir filosofinis pasaulis.
———————
Beje koki teatra is saugusiu Lietuviu teatralo ketinate pasiulyti? Si postmodermini neoniniu lempuciu, kame i teatra ziurima kaip i kojiniu pardavima? Siuo atveju reikia apgailestauti del kartos, kuri nelabai isivaizduoja kaip atrodo reali teatro kultura.
Visiškai sutinku, kad tėvų vaidmuo vaiko ugdyme formuoja bene svarbiausią vaidmenį. Tačiau negalėčiau Jums pritarti, kad to pakanka. Reiktų nepamiršti, kad ne visi suaugusieji lankosi kultūros renginiuose tuo tarpu ir jų vaikai. Tikiu, kad viena iš švietimo užduočių – padėti jaunam žmogui užaugti, užpildant spragas, kurių jis, dėl įvairiausių priežaščių, negauna šeimoje. Ir net jei dalis vaikų aplankys kultūros renginius papildomai, tai sukurs tik didesnę vertę.
Taip pat yra nesuprantamas Jūsų teiginys „bet kokio šlamšto pateikimas per abejotinos vertės poreikius“. Galimai Jūs abejojate pedagogų galimybe parinkti tikslingus renginius, kurių tikrai apstu, tik reikia žvelgti plačiau. Taip pat paminėsiu, kad kultūra neapsiriboja teatru ar Jūsų suvokiamu apibrėžimu. Būtent tokie projektai ir turi būti įgyvendinti, kad Jums nebetektų „apgailestauti dėl kartos, kuri nelabai įsivaizduoja kaip atrodo reali teatro kultūra“.
Pagarbiai,
Nusimeskime kaukes
PONAI !!!Mano stiliaus klaida. Teisingai supratote. Turejau galvoje bet koki turinio prasme rengini.
Nes kas liecia vaikisku renginiu turini, ypac vaikisko meno turinio, zmogus turetu buti labai pasikaustes ir psichologijoje ir mene ir pats buti emociskai brandi asmenybe.Kad nuspresti jo verte. As suprantu kad atsirastu labai daug kas kurie save laiko tokiomis asmenybemis, as asmeniskai neprisiimciau tokios atsakomybes. Bet koks scenoje suniuku, kaciuku amsejimas ir kiauksejimas tures mano mineta tik pramogine verte.
Is kur pedagogai tures tokias vertybes, jei jaunoji karta. kuriems politika tai jura iki keliu, tiek vykdomojoje tiek istatymu leidziamojoje valdzioje, formuoja reforma po reformos i svietimo sistema, kuri kuo toliau, tuo labiau tampa panasi butent i mineta kojiniu fabrika.
————————————————————
Kas liecia kai vaikas gyvena emociskai nepalankiomis salygomis. Yra vienas sansas. Tam tikra pozityvi erdve emociniam pasauliui daznai tampa dominuojanti pries negatyvia. Tik ne viena ir ne du kartus metuose. Profesionali darzelio aukletoja, pastoviai zaidzianti ir ugdanti vaikus, gali tureti neikainuojama itaka, jei tevai tai nesuteikia.
Mineta audio terapija. Cia svarbiausias momentas uz galima pinigu suma, suformuoti kuo aukstesne garso kokybe. Audio aparaturai niekada nebus per daug pinigu. Bet cia esme kad garsas kuo labiau atitiktu naturalius klasikines muzikos garsus. Su garso kokybiskais saltiniais siai dienai nera problemu, gana nebrangiai kainuoja tokie servizai kaip Tidal ir darzeliui 7 eurai i menesi nebutu daugiau. Famaly abonimentas brangesnis, is karto keletui vartotoju.
Atrodytu banali priemone, vaikams zaidimu periodu leisti klasikine muzika. Betchovena, Bacha, Mocarta, Vivaldi. Ir tai galima organizuoti uz vienieriu metu siuloma kulturinio paso abonimenta i metus. Nors uz 1-2 tukstancius euru aparatura vienam darzeliui.
Ir mano nuomone tai turetu keliariopa konstruktyva vaiku emociniam pasauliui, nei ju „kulturinimas” viena du kartus i metus.
Nusimeskime kaukes
PONAI !!!O teatro kulturos neimanoma formuoti… Arba ji dotuojama kad aktoriai scenoje apie parduodamas kojines negalvotu, arba ne. SIai dienai mes turime emocine veikla prarasta karta.
Veikliausia karta apie 40 45 metu. Suaugusi asmenybe apie 10 metu po gimnazijos kaupia zinias.
Dar 10 metu realizuoja ju praktika. Ir sociumo veiklos potencialas keturiasdesimtmeciai.
Is kur gali tureti keturiasdesimtmeciai emocine branda. Ju emocinis pasaulis vystesi socialiniu perversmu periode. Zudymai, sprogdinimai, nestabilumas ir visiskas saugumo nebuvimas bet kokiuose socialiniuose sluoksniuose. Seimose nuolatine emocine itampa isgyvenimui . Tevai gyvenantis nuolatineje itampoje. Masines skirybos…
Is kur dabartine keturiasdesimtmeciu karta gali tureti emocine branda? Isskyrus tokias vertybes, kaip babkes, automobiliai, popsas su pripustais papais blondinemis, bei tusai su chebra?
Ir kokia emocine branda jie gali perduoti savo vaikams? Kulturinio paso paslaugomis viena karta metuose?
Nusimeskime kaukes
PONAI !!!O kas liecia politika, tiek valstybine, tiek savivaldos lygi. Kas liecia asmenybes branda tam reikalui, as isitikines, kad asmenybe turi buti perejus ne tik minetus ziniu kaupimo, praktikos, bet ir realizacijos periodu praktika. Tik tokia asmenybe gali si ta pasakyti ar nuveikti politikoje.
Bet kai net ziniu kaupimo pradzios nepraejus asmenybe verziasi i istatymu leidziamaja valdzia.
Apie kokias brandas galima kalbeti. Pazvelkime i nuotrauka JAV kongresa ir Lietuvos seimo.
Net ne ginkluota akimi matosi, kas i politika ziuri tik kaip i melziamos karves speni.
kas ”liečia” tegul nebeliečia dėl savo iškreiptų malonumų tenkinimo!
Geriau vietoje lietimo tegul meldžiasi.
Pagaliau atsirado veiklus, geranoriškas ir protingas žmogus.
Tokiu atveju jis nusipirktų miktofoną ir šnekėtų, be pertraukų ir poilsio. Kol kas kuolu mikrofono iš rankų neišmuštų. Vien tik šnekėtojų turime gausiai, saugok Viešpatie nuo tokių valdžiažmogių.
Bereikalingu pareigybiu prikurta valdininkams , o naudos is ju visiskai jokios. Galetu Anyksta paviesint kiek sitas zmogelis atlyginimo gauna uz nosies krapstyma
Nereikia net Anykštos. Seniūnaitis gauna 0.
Šis žmogelis nosies nekrapšto ir atlyginimo už seniūnaičio pareigas negauna. Tai yra savanoriška veikla.
Gali pasirodyti keista, kad yra žmonių, kurie tiesiog paprasčiausiai nori gero ir siekia teigiamų pokyčių be kažkokios apčiuopiamos finansinės naudos.
Pagarbiai,
Galėtų dar seniūnaitis kultūros pasais senjorams ir kitiems pažeidžiamiems asmenims.
Vaikams negaileti reikia.Ne visi tėvai turtingi.
Žmogus formuojasi vaikystėje. Jei vaikas įpras lankyti galerijas ir parodas tai ir pensijoje lankys.
Puiki idėja. Verta apsvarstyti apie įgyvendinimo galimybes.
Pagarbiai,