Būsto šeimininko ir nuomininko ginčai gali sukelti nemažai streso ir daryti įtaką jūsų iš nuomos gaunamoms pajamoms. Jei jūsų nuomininkas, pavyzdžiui, atsisako mokėti nuomą ar neleidžia patekti į nuosavybę, turėtumėte nedelsti ir imtis tam tikrų veiksmų. Jūsų patogumui, šiame straipsnyje trumpai aptarsime, kaip elgtis, kad nepavydėtinose situacijose su nuomininkais apsaugotumėte tiek savo pajamas, tiek turimą turtą.
Nuolatinis bendravimas – raktas į gerus santykius
Visų pirmiausia, jei susidūrėte su sunkiai sukalbamu nuomininku – aktyviai bendraukite ir išsiaiškinkite visas priežastis, dėl ko galėjo kilti ginčas. Pavyzdžiui, jei nuomininkas atsisako mokėti nuomą, galbūt tam yra suprantama priežastis. Pasiūlykite tam tikrus sprendimus ar kompromisus, kad išspręstumėte kilusį ginčą greitai ir taikiai.
Jeigu komunikacija stringa, yra ignoruojama ar visi bandymai komunikuoti priimami neigiamai, bendraukite el. paštu. Jei teks imtis teisinių veiksmų, svarbu turėti įrodymus, kad bandymai susisiekti ar susitarti buvo ignoruojami ar priimami piktybiškai.
Profesionalus advokatas – efektyvi išeitis iš kilusio ginčo
Jei vis dėlto ginčo su nuomininku nepavyksta išspręsti patiems, kreipkitės į advokatą, kuris specializuojasi šioje srityje. Profesionalus teisininkas suteiks jums konsultaciją, pateiks tam tikrą ginčo sprendimo strategiją ir padės atlikti visus reikiamus teisinius veiksmus.
Kaip akcentuoja „Litkraft Solicitors“ – advokatai, teikiantys profesionalias teisines paslaugas (tarp jų ir nuomos ginčų sprendimo teisinės paslaugos UK ir Lietuvoje) – kartais pakanka tik advokato kreipimosi į nuomininkus ir situacija iškart priimama rimčiau bei išsprendžiama.
Emocijų protrūkiai – neigiamos pasekmės
Galiausiai, natūralu, jog ginčo metu gali kilti nemažai emocijų – pyktis, nusivylimas ar stresas. Visuomet atminkite, jog bet kokie emocijų protrūkiai gali turėti neigiamą poveikį ginčo išsprendimui. Pavyzdžiui, tam tikri išsakyti žodžiai ar veiksmai gali būti panaudoti prieš jus, jei ginčas persikeltų į teismą. Todėl stenkitės išlikti santūrūs, kad nepablogintumėte esamos situacijos.
Taigi, jei susidūrėte su nuomininku, kuris nesilaiko jūsų nustatytų įsipareigojimų, nieko nedelskite ir apsvarstykite šiuos žingsnius. Taip galėsite apsaugoti savo turtą tinkamai. Svarbiausia, nepasiduoti emocijoms ir neleisti ginčui užsitęsti – komunikuokite raštu, rinkite įrodymus ir, jei nepavyksta rasti kompromiso ar jūsų pastangos ignoruojamos, kreipkitės į teisininkus bei kitas aktualias institucijas.