Paskirtoji premjerė Inga Ruginienė teigia, kad Rusijos atakos prieš Ukrainą „nebeturi sienų“ ir kelia grėsmę greta esančioms Europos Sąjungos valstybėms.
Taip ji kalbėjo Rusijai trečiadienio naktį surengus atakas prieš Ukrainą, o bepiločiams orlaiviams ne kartą pažeidus ir Lenkijos oro erdvę, kur dalis jų buvo numušti.
„Tai, kas įvyko Ukrainoje šią naktį, tai yra nepateisinamas ir žiaurus išpuolis. Mes matome, kad kartais tokios atakos jau nebeturi sienų ir plečiasi į Europos Sąjungą“, – žurnalistams ketvirtadienį Seime sakė I. Ruginienė.
„Stebime ir reaguojame čia ir dabar. Šiandien galiu patikinti, kad Lietuva yra saugi ir bendradarbiaujame su lenkais“, – pridūrė ji.
Pasak paskirtosios premjerės, matant grėsmę, būtų svarstomas sienų uždarymas ir kariuomenės dislokavimas prie sienos.
„Bet kol kas tokių grėsmių nematome. (…) Šiandien turime įsivertinti tai, kas įvyko Lenkijoje ir po tyrimų aiškiai žinosime, ar tie dronai buvo nukreipti į Lenkiją, ar jie buvo pasiklydę. Labai glaudžiai bendradarbiaujame su lenkais, ir jeigu bent kažkiek matysime tam tikrą grėsmę Lietuvai, imsimės priemonių“, – teigė ji.
Lenkijos kariuomenė situaciją pavadino agresijos aktu.
Anot Varšuvos, reaguojant į Rusijos ataką buvo mobilizuota Lenkijos ir sąjungininkų aviacija.
Kaip skelbė BNS, Lietuvos kariuomenė ir kitos tarnybos sekė situaciją dėl Rusijos atakos prieš Ukrainą, buvo parengta gyventojų perspėjimo sistema.
Krašto apsaugos ministrė Dovilė Šakalienė sakė, kad Lietuva tokioje situacijoje būtų pasielgusi taip pat kaip Lenkijoje ir teigė, kad oro erdvės pažeidimų ateityje gali daugėti.
Rusijos dronai ir raketos per trejus su puse metų trunkantį karą kelis kartus kirto NATO narių Latvijos, Lietuvos, Lenkijos ir Rumunijos oro erdvę.
Praėjusį mėnesį Varšuva pranešė, kad Rusijos karinis dronas įskrido į jos oro erdvę ir sprogo dirbamoje žemėje rytų Lenkijoje. Šį incidentą ji pavadino provokacija.






















Pasirodo tai rusiski ,bet ukrainoje perprogramuoti ir i Lenkija paleisti dronai ,kai kurie netgi perdaryti nesti sprogstamaji uztaisa .Kvaili banderlogai paliko rusiskus numerius ,pagal kuriuos greit atseke ,kad tai buvo visai ne koviniai dronai.Na ir kas po to begali Zelenskiu tiketi
Tai pasirodo pati Rassieja parduoda kovinius dronus Ukrainai, savo didžiausiam priešui. Išvartei čia kaip solovjovas, švantai tikim
Ar vakcinu pasekmes ?
Net su patriot ir f-35 pagalba sugebejo numusti tik 4 is 19 letaeigiu dronu ))) Tai kiek numustu raketu ,garantuotai nei vienos ! Kruva milijardu kaip i bala ,jpokios naudos is NATO ginkluotes nera ,ne veltui Ukrainoje visi su rusiskais kalasnikovais saudo ))))
ir dronai atskrido ,ir duju backos pavilny uzsidege.Liankai tik garsiai parekaut moka ,is 19 dronu tik 4 numuse ,jei ne maziau )
Radio elektronines kovos priemones / Ukraina / karo veiksmu zonoje numusa drono radiolokatoriaus signala /Rusija / ir bepilotis skrenda nevaldomas . 9 – 10 dienomis Rusija atakavo vakaru Ukraina
Ruginien nepataikiai – Putino dronai lenkijoje ne pries ES o akivaizdu pries NATO Tai Putino zinute Trampui =nebereikia tiekti ginklu Ukrainai /siuo atveju per lenkija ir rumunija / =
Seniau būdavo kolūky,
Visi dirba, visi plūkias.
Šieną grėbia, šieną krauna,
O už darbą ŠPYGĄ gauna.
O dabar tokia naujovė,
Ne kolūkis, o bendrovė.
Vėl tą patį šieną krauna,
Bet ir ŠPYGOS nebegauna…
Niekas dirbt jau nebenori,
Gauna pašalpą padorią.
Buteliukui, dar užtenka,
Vienas kitam tiesia ranką…
Kaimai jau beveik išnykę,
Pavadinimai tik likę.
Bet už tai visi LAISVI,
Laukia ATEITIS šviesi.
Ar tik pats nebūsi ūkininkas važinėjantis už ES pinigus nauju BMW X6, bet vis dar svajojantis apie buvusi kolchozą, kai pi** indavai dyzelį iš bielaruso traktoriaus ?
Ir šita nepagydoma, nieko keisto kai nori prie lovio.