
Turbūt didelė dalis miestuose gyvenančių žmonių, kartas nuo karto užsimano pabėgti nuo viso, juos supančio šurmulio ir tiesiog pasislėpti gamtoje. Tačiau ne kiekvienas turi ar žino tokią vietą, kur pavyktų tai padaryti. Jeigu jūs esate vienas iš tų žmonių, kuriems idealus poilsis ar laisvalaikis praleidžiami gamtos apsuptyje, galbūt užsiimant sodu, daržu ir kita panašia veikla, tai šis straipsnis bus tikrai naudingas. Pasidalinsime praktiškais ir naudingais patarimais, padėsiančiais sodybą paversti smagiu, jaukiu, kone svajonių kampeliu!
Pradėkite nuo esminių patogumų
Daug kas sodą tvarkyti ir kurti pradeda nuo daržo, augmenijos ir pvz., bičių avilių. Tačiau daug kas pamiršta, jog sodyba be šių priedų gali egzistuoti, o jie be jos – ne. Dėl to reikėtų esminį dėmesį nukreipti ir sutelkti būtent į namelį bei pagrindinius statinius tam, kad sukurtumėte erdvę, kurioje malonu būti. Sodo namelyje turėtų būti vandentiekis, kanalizacija, elektra, virtuvės įranga bei tam tikras šildymo sprendimas. Visų patogumų ir aukščiausio lygio prabangos niekas, tikriausiai ir nesitiki, tačiau esminiai patogumai privalo būti. Kitaip laikas sodyboje apsunks, nebus malonus ir skatins kuo greičiau grįžti atgal į miestą.
Vejos ir teritorijos priežiūra
Neskubėkime statyti šiltnamių ir sodinti gėlių. Kol kas savo dėmesį atkreipkite į sklypą, kuriame įsikūrusi sodyba. Norint to, kad sklype pavyktų puoselėti gėlynus, turėti gražią ir lygią veją, ant kurios galėtumėte išsinešti stalą ir pasikviesti svečių, reikia investuoti į vejos priežiūrą. Galite skirti laiko tam, kad įsigytumėte geriausią žoliapjovę internetu. Dauguma sodininkų renkasi turėti ir trimerius, ir žoliapjoves. Pastaroji gali ir turėtų būti pasirenkama pagal aptarnaujamos teritorijos dydį, kai didžiausius sklypus skusti padėtų vejapjovė-traktoriukas. Na ir galiausiai dar galima rinktis ir žoliapjovę robotuką.
Didesnėje sodyboje galima kartkartėmis išsikviesti pagalbą (pvz., sodininkus), kad šie padėtų prižiūrėti gyvatvores ir kitas erdves. Taip pat apsimoka investuoti į automatizuotą ar net išmanią laistymo sistemą. Užuot vargintis nuolat eikvojant laiką ir jėgas su dušo žarna ar laistytuvu, galima pasirinkti automatizuotą ir daug patogesnį sprendimą.
Reguliarūs apsilankymai
Jeigu gyvenime norite turėti kažką gero ir gražaus, dėl to tikrai teks pasistengti. Sodyba, jeigu norite, kad ji būtų graži, reikalaus jūsų laiko bei dėmesio. Nuolatos. Žiemą ir rudenį tų apsilankymų tikrai reikia mažiau, tačiau vos atšilus orams pavasarį bei vasaros metu vizitai į sodybą turi pasidaryti pakankamai reguliarūs. Jeigu laiko stinga, galite ten nusiųsti prižiūrėtojus, kurie atliktų kai kuriuos darbus ir pasirūpintu augalais, bitėmis, gėlėmis, veja ir kitais svarbiausiais niuansais.
Apsilankymo trukmė turėtų tiesiogiai priklausyti nuo to, kiek daug veiksmo vyksta sodyboje ir kiek daug objektų bei erdvių jums reikia prižiūrėti. Paprastai į sodybas žmonės linkę vykti 1-2 kartus per savaitę bei švenčių dienomis.
Augalai ir kita sodininkystės veikla
Kuomet kalba pasisuka apie augmeniją, daugelio žmonių nuomonės labai išsiskiria. Yra gausybė augalų mylėtojų, kurie beveik dievina galimybes rūpintis gėlėmis, agurkais, pomidorais, laukti prisirpusių uogų ar kaupti medų. Tačiau kiti žmonės į sodybą atvyksta tik pabūti gamtoje ir tai jiems atrodo labai nepatogi ir jie to nenori.
Jeigu esate iš tų žmonių, kuriems svarbu augmenija, jums aktualu turėtų būti rasti sprendimus, kaip sklype ir darže sutalpinti ir išdėstyti visus reikiamus plotus. Daug kas renkasi arčiau sklypo krašto sustatyti šiltnamius, tačiau pasirinkimo galimybės labai priklauso ir nuo esamo užstatymo. Pagal matmenis čia galite pasižiūrėti šiltnamių pasirinkimą.
Viską susumavus galima pasakyti, kad sodininkystės veikla yra tikrai skirta ne kiekvienam žmogui, kuris nori turėti sodybą. Jeigu jus domina konkretūs augalininkystės, daržininkystės ir bitininkystės patarimai, turėtumėte pradėti nuo vietos pasirinkimo. Tuomet galite pradėti statyti šiltnamius, avilius arba sodinti gėles. Kiekvieno augalo ir kultūros priežiūra yra skirtinga, todėl reikia konsultuotis vietoje, su augmeniją parduodančiais specialistais.
Vandens telkinys
Na ir paskutinis dalykas, kurį norėtume paminėti – vandens telkinys. Jeigu jūsų sodyba yra šalia upės ar ežero, per daug sukti galvos dėl to nereikėtų. Tačiau, tuo atveju, kai taip nėra, galbūt norėtųsi išsikasti tvenkinį arba net baseiną? Turint pirties priestatą sodyba galėtų pavirsti į kaimo turizmo objektą arba į daug malonesnę vietą svečiams bei jums patiems. Vandens telkinys yra vienas iš tų dalykų, kas paprastą sodybą gali paversti į svajonių…