Būkite su „Anykšta“ ir antrąjį 2021-ųjų metų pusmetį!

Orai

Koks Jums būtų tinkamiausias laikas (valanda) kultūriniams renginiams vasaros sezono metu?

Dienos anekdotas

Kiekvieną vakarą, iš karto po žinių, anykštėnė Onutė įsijungdavo siaubo filmus, kad šiek tiek nusiramintų ir ramiau užmigtų.

Komentaras

Alio:„Kur dingo šiukšlių dėžės J. Biliūno gatvėje, kurios buvo pastatytos prie senų suoliukų???
Suolus pakeitėt, gal ir šiukšlių dėžes prie jų pastatykit."

Skaityti komentarus (2)
Anykščių vyrų krepšinio komandoje prieš dešimtmetį žaidė 210 cm nigerietis Lawal Waheed Adewole, jos treneriu ir žaidėju yra buvęs drebinančiais dėjimais į krepšį garsėjęs Darius Sirtautas, o amžių sandūroje „Puntuką“ treniravo olimpinis čempionas Modestas Paulauskas. Jono JUNEVIČIAUS ir delfi.lt muotr.

Anykščiai tampa išskirtine šalies savivaldybe – iš trečiosios Lietuvos krepšinio lygos RKL pasitraukus „KKSC – Volupis“ komandai, mūsų mieste nebelieka nė vienos profesionalios ar pusiau profesionalios komandos, rungtyniaujančios šalies pirmenybėse. Žinią, jog RKL varžybose „KKSC – Volupis“ nebedalyvaus, šią savaitę RKL vykdomojo komiteto posėdyje pranešė komandos vadovas Kęstutis Čepulis. Vietą RKL Anykščių komanda užleido kaimyninės Ukmergės krepšininkams.


„Anykštai“ komentuodamas situaciją, RKL komunikacijos vadovas Edvinas Kasulaitis sakė: „Komandos vadovas apgailestavo. Jis sakė, kad kalbėjosi su rajono vadovais, su rėmėjais, tačiau lėšų komandos išlaikymui gauti nepavyko. Labai liūdna, nes Anykščiai - krepšinio kraštas, visi puikiai žinome, iš kur kilęs Sergejus Jovaiša. Ir mūsų lygos prezidentas Darius Gudelis išsakė, kad yra nuliūdęs, kad jo gimtajame mieste nebebus komandos, bet jis nieko negali padaryti. Labai tikiuosi, kad miesto valdžia ateityje ryšis atgaivinti Anykščių krepšinį“, – „Anykštai“ sakė E. Kasulaitis.
Priminsime, kad daugelį metų Anykščių vyrų krepšinio komanda rungtyniavo antroje pagal pajėgumą šalies krepšinio lygoje. Iki antros lygos buvo užkopę ir Anykščių futbolininkai. Pradžioje Anykščiuose neliko pusiau profesionalaus futbolo, dabar - ir krepšinio. Anykščių futbolo komanda rungtyniauja tik Utenos apskrities futbolo pirmenybėse. Tinklinis ar rankinis Anykščiuose niekad nebuvo populiarus. Tuo tarpu net ir mažesnės aplinkinės savivaldybės turi bent po vieną (dažnai ir kelias) Lietuvos lygose rungtyniaujančias komandas.
Anykščių krepšinio entuziastai yra turėję ypač didelių ambicijų. Miesto vyrų krepšinio komanda du kartus yra tapusi Lietuvos antros lygos pirmenybių prizininkais. Komandą skirtingu metu treniravo Modestas Paulauskas, Sergejus Jovaiša, Darius Sirtautas. D. Sirtautas yra žaidęs ir mūsų miesto komandoje. „Puntuko“ (ar kitaip besivadinusios komandos) žaidėjais yra buvę Rytis Vaišvila, Dainius Miliūnas, Aivaras Kiaušas, Povilas Čiukinas ir kt. Dažnai Anykščiuose pasirodydavo ir juodaodžiai krepšininkai. Verslininkas Rimas Jasiūnas į profesionalų krepšinį kelis metus dėjo savo įmonės lėšas, tačiau paprastai svariai prie komandos biudžeto prisidėdavo ir savivaldybė.
Anykščių mero Kęstučio Tubio patarėjas Kęstutis Indriūnas, kuris kuruoja sportą, „Anykštai” sakė, kad krepšinio klubas „Volupis“ yra ne savivaldybės darinys ir jis laisvas rinktis savo kelią. Pasak K. Indriūno, savivaldybės pozicija – koncentruotis į vaikų sportą. Jo teigimu, netrukus Kūno kultūros ir sporto centre bus įsteigtas naujas lauko teniso trenerio etatas. Apie pusiau profesionalaus futbolo atgaivinimą Anykščių valdžia taip pat nekalba. „Iš savivaldybės pusės tokio tikslo nėra“, – aiškino mero patarėjas. Jis tikino, jog jei Anykščiuose užaugs jaunimas, iš kurių galima burti profesionalias ar pusiau profesionalias komandas, tada ir bus svarstoma, ar reikia biudžeto lėšas investuoti į suaugusiųjų sportą.
Taigi, panašu, kad kurį laiką Anykščius komandinio sporto varžybose garsins tik Britanijos lietuvių krepšinio lygoje rungtyniaujantys BC „Anykščiai“.

Vidmantas ŠMIGELSKAS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • jane

  Nuoroda

  Sveiki,
  Tai yra informuoti plačiąją visuomenę, kad ponia Jane Alison, privati paskola skolintojas turi atverti finansinę galimybę visiems reikia bet kokią finansinę pagalbą. Mes apdalinti paskolą 2% palūkanų norma privatiems asmenims, įmonėms ir bendrovėms pagal aiškias ir suprantamais terminais ir sąlyga. susisiekti šiandien mums elektroniniu paštu tam, kad galėtume suteikti jums su mūsų paskolų terminai ir sąlygos adresu: (saintloanss@gmail.com)

  Prieš 4 metų
 • alio

  Nuoroda

  Kiek tam Vilniuje ir Kaune tu talentingu anykštėnų sėdi- Asačiovas ... irdar kas.
  Jei jieten sėdi, tai naudos nedaug. Kiek žinau Asačiovas ten dar ir treniruojasi, todėl ir Europos čempiono vardą yra su komandą iškovojęs.

  Prieš 4 metų
 • alio Gudeli

  Nuoroda

  investuok į Anykščių krepšinį ir nebusi nuliūdęs .

  Prieš 4 metų
 • to del krepsinio

  Nuoroda

  paskaityk ankstesni Smigelsko straipsni nesusiprateli. Anyksciuose visi talentingi jaunuoliai jau 14-15 metu sedi vilniuje ar kaune (jei tokiu atsiranda).Kad zaistu pilvoti veteranai? aciu ne ir dar rezultatas is anksto aiskus. Bet nieko pastatys pili, ten galesim su riteriais i kase pametyti

  Prieš 4 metų
 • dėl krepšinio

  Nuoroda

  Anykščių krepšinis pradėjo prarasti savo pozicijas kai treniruoti pradėjo M.Paulauskas. Pinigų buvo daug, o noro treniruoti jaunus anykštėnus arti 0 Vieniečiai ir kiti žaidė tik už pinigus, o ne už Anykščius. Volupis žaidė už visu kitų sporto šakų pinigus, nes jam vadovavo KKSC direktorius K. Č.. Nėra priėjimo prie pinigų kapšo , nėra ir komandos. Už Volupį žaidė irgi svetimi. Kiek gerbiamieji Volupio treneriai parengė krepšininkų iš Anykščių. Anykščiams pakanka ir mažų miestelių lygos ir Anykščių pirmenybių , kurios sutraukia daug žiūrovų ir emocijų daug.

  Prieš 4 metų
 • masiuline pilis

  Nuoroda

  atsiminsime per rinkimus

  Prieš 4 metų
 • youTubei ne

  Nuoroda

  geda anyksciams, tiesiog truksta zodziu

  Prieš 4 metų
 • jie visi

  Nuoroda

  tik uz musu pinigus zaide,o tegu pazaidzia is idejos uz anykscius ,reikia ir dykai myleti gimtine,ir gerai, nera ko metyti pinigu

  Prieš 4 metų