Orai

Ar esate gėręs raminamuosius vaistus?

Dienos anekdotas

Sėdi senelis ir kalbasi su žmogumi:
- Na tas jaunimas dabar ir rengiasi. Nesuprasi, kas šis vaikas, ar mergaitė, ar berniukas?
O tas žmogus ir atsako:
- Tai mano duktė!
- Aaa, nežinojau, kad jūs jos tėvas.
- Ne, aš jos motina.

Komentaras

Jeigu:„medicinoj ruošiamos pertvarkos, tai gal ramybėj bus paliktos mokyklos ir kultūros namai. Ar viskam jau ateis paskutinioji ir lemiamoji valanda? Gal Lietuvoj po migrantų krizės ir koronos pandemijos nebėra kuo daugiau užsiimti, tik viską reorganizuoti žmonių nelabui."

Komentuoti
Anykščių rajono mero Sigučio Obelevičiaus neapleidžia viltis, kad Anykščiai kažkada taps kurortu ir turės aplinkkelį. Anykščiai kurorto statuso siekia jau 15 metų.

Anykščiuose bus tiesiamas aplinkkelis, o miestui suteikiamas kurorto statusas. Tai įrašyta į naujai parengto Lietuvos Respublikos teritorijos bendrojo plano sprendinius.

 

Spalio 5 dieną, pirmadienį, Vilniuje, Valdovų rūmuose, surengtas baigiamasis susirinkimas-konferencija dėl Lietuvos Respublikos teritorijos bendrojo plano sprendinių. Šiame renginyje dalyvavęs Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius vylėsi, kad naujasis dokumentas į Anykščių rajono gyvenimą atneš tam tikrų pokyčių.
„Kaži kas labai nesikeis, tačiau tai, kas į  Lietuvos Respublikos teritorijos bendrąjį planą įtraukiama, tie sprendiniai galios 30 metų“,- sakė S.Obelevičius.
Anykščių rajono savivaldybės vadovas akcentavo, kad į Lietuvos Respublikos teritorijos bendrąjį  planą iki šiol nebuvo įtrauktas Anykščiuose planuojamas nutiesti aplinkkelis.
„Tas aplinkkelio įtraukimas į bendrąjį planą nereiškia, kad iš karto bus pradėtos jo statybos, bet bus jau kažkokia viltis, kad aplinkkelio statyboms kažkada bus skirti pinigai“, - kalbėjo S.Obelevičius.
Pasak S.Obelevičiaus, rengėjai taip pat atsižvelgė į Anykščių rajono savivaldybės pasiūlymą Anykščius įvardyti kaip kurorto statuso siekiantį miestą.
„Dabar plane suformuluota, kad Anykščiai yra ne kurortinė teritorija, o kurortinė teritorija, siekianti kurorto statuso“, - sakė S. Obelevičius.
Meras taip pat minėjo, kad į Lietuvos Respublikos teritorijos bendrąjį planą Anykščiai įtraukti kaip turizmo traukos centras.
Plano rengėjams S.Obelevičius taip pat turėjo ir kritikos, pavyzdžiui, dėl jame nepažymėtų teritorijų vėjo jėgainių statyboms, baigiamajame susirinkime - konferencijoje dėl to kilo ir diskusijų.
„Šiame plane apie vėjo jėgaines kažkodėl visai nekalbama ir tai atrodo keistai“, - pastebėjo S.Obelevičius. Jis sakė, kad Anykščių rajono savivaldybė plano rengėjams siūlymų dėl vėjo jėgainių nepateikė.
Meras taip pat minėjo, kad į plano rengėjus buvo kreiptasi dėl to, kad Svėdasai, Troškūnai būtų įtraukti į kultūros paveldo objektų teritorijas.
„Susirinkime - konferencijoje nebuvo kalbėta, kurios teritorijos į planą įtrauktos, o kurios ne. Manau, kad jos buvo įtrauktos“, - visiškai tikras nebuvo S.Obelevičius.
Pasiteiravus, kokią matantis Anykščių ateitį po naujai patvirtinto Lietuvos Respublikos teritorijos bendrojo plano, meras S.Obelevičius kalbėjo: „Matau šviesią Anykščių ateitį. Atrodo, tai dokumentas su brėžiniais, bet jis turi įtakos žvelgiant į priekį. Bus Europos Sąjungos finansavimo etapas, tad tai, kas neįtraukta į bendrąjį planą, tą projektą „pramušti“ bus labai sudėtinga“.
Bendrasis teritorijos planas yra įrankis kokybiškai suderinti įvairias šalyje vykdomas veiklas – verslo, žemės ūkio, turizmo, rekreacijos, aplinkos ir kultūros paveldo apsaugos, infrastruktūros. Dabartinio Bendrojo plano (BP) galiojimas baigsis 2020 metais, tad iki tol turi būti parengtas naujos kartos strateginis dokumentas, tarnausiantis įvairių sričių specialistams. Plano koncepciją turės patvirtinti Seimas, o konkrečius sprendinius – Vyriausybė.
Plačiau apie naujai parengto Lietuvos Respublikos teritorijos bendrojo plano sprendinius, Anykščių rajono savivaldybės pasiūlymus rengiant šį planą skaitykite kituose „Anykštos“ numeriuose.

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • As

  Nuoroda

  Kur cia tas kurortinis miestas,gal Obelevicius nemates kurortinio miestelio,cia skurstantis ir nykstantis miestelis kuriuo niekas nesirupina,sedi sau savivaldybej ir svaigsta kurortinis,kaip negeda nusikalbet sitaip

  Prieš 8 mėnesių
 • Geda

  Nuoroda

  Žiauru kas darosi isko jus gi pinigų neturite kaip sakote nėra lėšų Gėda

  Prieš 8 mėnesių
 • Dėdė

  Nuoroda

  O kiek dar metų nakty patumsy gyvensma?Narėtusi gi pa "kurortinius" Anykščius karysis nakčiu padivaikščiot palei Šventosios pakranti.

  Prieš 9 mėnesių
 • Pasakoriai

  Nuoroda

  Vienas svaigsta aplinkkeliu, prieš tai buves - medine pilimi...Nu nebus nei tos pilies, nei aplinkkelio.... Va sodai botanikos Taupyje tai tikrai bus, čia gi jau niekas nesiginčija !

  Prieš 9 mėnesių
 • Lia lia

  atsakymas į: Pasakoriai Nuoroda

  Vienam pilies reikejo, nes turi daug nuosavo miško. Ko gali tikėtis iš aplinkelio?

  Prieš 9 mėnesių