Orai

Ar esate gėręs raminamuosius vaistus?

Dienos anekdotas

Sėdi senelis ir kalbasi su žmogumi:
- Na tas jaunimas dabar ir rengiasi. Nesuprasi, kas šis vaikas, ar mergaitė, ar berniukas?
O tas žmogus ir atsako:
- Tai mano duktė!
- Aaa, nežinojau, kad jūs jos tėvas.
- Ne, aš jos motina.

Komentaras

Jeigu:„medicinoj ruošiamos pertvarkos, tai gal ramybėj bus paliktos mokyklos ir kultūros namai. Ar viskam jau ateis paskutinioji ir lemiamoji valanda? Gal Lietuvoj po migrantų krizės ir koronos pandemijos nebėra kuo daugiau užsiimti, tik viską reorganizuoti žmonių nelabui."

Komentuoti
Kęstučio Tubio teismo procesas atnaujintas po pusės metų pertraukos.

Po pusės metų pertraukos Utenos apylinkės teismo Molėtų rūmai pirmadienį, spalio 26-ąją, tęsė buvusio Anykščių rajono mero Kęstučio Tubio baudžiamosios bylos nagrinėjimą. Pirmadienio posėdyje teismas apklausė patį teisiamąjį.

 

Prašė atlikti įrašų ekspertizę

Teismo posėdžio pradžioje valstybės kaltinimą palaikanti Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorė Dalia Markauskienė informavo teismą, jog 2020 m. vasario 17-ąją prokuratūra gavo Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktorės Ligitos Kuliešaitės raštą. L.Kuliešaitė prokuratūrai nurodė, kad K.Tubis sausio 21, sausio 30, vasario 4 ir vasario 10 lankėsi Anykščių savivaldybės administracijos pastate. Sausio 21 dieną jis susitiko su mero pavaduotoju Dainiumi Žiogeliu, o kitus kartus bendravo su administracijos darbuotojais „dėl jam reikalingų dokumentų“. Priminime, jog K.Tubiui tebegalioja kardomosios priemonės, viena jų - lankymosi savivaldybės administracijos pastate suvaržymas.
K.Tubio atstovai paprašė teismo  paskirti dviejų STT (Specialiųjų tyrimų tarnybos)  įrašų ekspertizę, kuri turėtų nustatyti, ar tie įrašai nėra sufabrikuoti.
Pasak K.Tubio gynėjo, advokato Giedriaus Danėlio, STT nurodo, kad mero darbo kabinetas buvo stebimas ir pasiklausomas nuo 7 valandos ryto, tačiau tą dieną, kai prieš darbą K.Tubio kabinete lankėsi anykštėnas verslininkas Rimvydas Kugys, įrašas pradėtas daryti tik 8 valandą. K.Tubio gynėjams abejonių kelia ir vieno iš K.Tubio pokalbių telefonu su R.Kugiu įrašo autentiškumas. Teismui apskritai nėra pateiktas vienos dienos, kai STT, atlikdama kriminalinės žvalgybos veiksmus, sekė K.Tubį, įrašas iš jo darbo kabineto. Pasak K.Tubio, tame konkrečios dienos įraše „būtų išteisinamieji įrodymai“.
„STT šalina, naikina įrašus.  Kai yra asmuo sekamas - neįmanoma nevykdyti sekimo. Matosi ne tik selektyvus medžiagos pateikimas, bet ir bylos fabrikavimas“, - teismui sakė teisiamasis.
Prokurorė D.Markauskienė apie įrašų ekspertizės atlikimo galimybes nuomonę sakė pareikšianti kitame teismo posėdyje.

Tvirtina, kad pasitikėjo Kugiais

Kaltinamojo atstovams pateikus prašymą atlikti įrašų ekspertizę, bylą nagrinėjanti Utenos apylinkės teismo Molėtų rūmų teisėja Monika Benetė K.Tubio ir jo atstovų klausė, ar prašymų pateikimai, jų nuomone, turėtų keisti teismo planą apklausti teisiamąjį.
Paprašę penkių minučių pertraukos, K.Tubio atstovai pasitarė ir pareiškė, jog neprieštarauja, jog teisiamasis būtų apklaustas.
„Nusikalstamos veikos nepadariau, aiškiai matosi, kad inkriminuojami man nusikaltimai“, - apklausos pradžioje pareiškė K.Tubis. Apklausa teisme buvo atlikta nuosekliai, pagal visus tris epizodus, pagal kuriuos buvusiam Anykščių rajono merui pareikšti kaltinimai. Pradėta nuo R.Kugio epizodo, pagal kurį K.Tubis kaltinamas  kyšio ėmimu, siekiant sudaryti išskirtines sąlygas įsigyjant žemės sklypą. Priminsime, jog R.Kugys per kitus asmenis bandė 1000 eurų paremti K.Tubio visuomeninį rinkimų komitetą, o pats norėjo įsigyti valstybinės  žemės sklypą Šaltupio g. 6A.
Prokurorė K.Tubio klausė, kokie jo santykiai su R.Kugiu. Buvęs Anykščių rajono meras teismui kalbėjo, jog su R.Kugio tėvais susipažino 1997-aisiais, kai dirbo Anykščių rajono policijos viršininku. „Jį pažinojau kaip mano pažįstamų sūnų“, - teismui sakė K.Tubis. Jis atskleidė, kad jo sūnus Mantas ir R.Kugys planavo bendrą verslą. „Kugys norėjo mano sūnaus ir mano ryšių pagalba išvystyti medienos verslą. Bet sūnaus pasiūlytas galimas uždarbis pasirodė Kugiui per mažas“, - teisme kalbėjo K.Tubis. Buvęs aukštas policijos pareigūnas K.Tubis priminė jau ankstesniuose posėdžiuose skambėjusią istoriją apie tai, kaip R.Kugys jo prašęs pagalbos susigrąžinant pinigus iš buvusio verslo partnerio ir kaip R.Kugiui jis atsakęs niekuo padėti negalįs. Vėliau, pasak K.Tubio, kai jis R.Kugio šeimos valdomoje dantų klinikoje darėsi burnos higieną, R.Kugys paprašė susitikimo. „Jis atvyko ir pasakė, kad reikia nutraukti sutartį su jo konkurentais. Visus neteisėtus piliečių veiksmus aš atmesdavau ir šį atmečiau“, - tikino K.Tubis.
Vėliau R.Kugys, pasak K.Tubio, ėmė domėtis konkrečiu Šaltupio g.6A sklypu ir prašė to sklypo plano.  „Dabar suprantu, kad jis mane provokavo, nes STT ieškojo sklypo plano ir pas mane, ir pas jį“, - teismui kalbėjo K.Tubis. Jo teigimu, po to, kai ėmė domėtis Šaltupio g. 6A sklypu, R.Kugys tiesiog neatstojo - skambino, prašė susitikti. „Man jau atsibodo jo landžiojimas. /.../Dabar suprantu, kad jis tai darė specialiai“, - apie santykius su R.Kugiu kalbėjo K.Tubis. Prokurorės paklaustas apie susitikimo su R.Kugiu Anykščių menų inkubatoriuje aplinkybes, teisiamasis sakė, jog neturėjo laiko, o jo rinkimų komitetas ruošėsi Menų inkubatoriuje surengti fotosesiją, todėl ir nurodė R.Kugiui ten atvykti. „Jis laukė manęs prie tualeto ar tualeto tambure“, - kur vyko susitikimas, teismui nurodė K.Tubis.
Prokurorės paklaustas, ar prašė R.Kugio paremti jo komitetą, tikino, kad paramą komitetui pasiūlė R.Kugio mama, A.Baranausko pagrindinės mokyklos direktorė Dalia Kugienė. „Užsikirto automobilio durelės, nuvykau pas Kugį. Kol tėvas (automobilių meistras Vidas Kugys- aut.past.) tvarkė mašiną, mama pakvietė atsigerti kavos. Ji sakė, jog visi labai džiaugiasi, kad miestas vystosi, kad Anykščiai išėjo į pirmą vietą.
Ir sakė, kad tikrai ketina padėti ir dalyvauti rinkimuose“, -  teismui pasakojo politikas.
K.Tubis teismui kalbėjo, kad pasitikėjo Kugiais, o šie „galbūt jau ruošėsi provokacijai“. „Kai mano varžovas ir konkurentas jam šnibžda į ausį, ką sakyti...“ - užuominą apie liberalo Luko Pakelčio įtaką R.Kugiui išsakė K.Tubis.
K.Tubis tikino, kad neprašė R.Kugio paaukoti komitetui. „Jeigu norėsi ir galėsi - galėsi nedaug, biški paaukoti komitetui - jam sakiau, nes jis daug kartų siūlė“, - aiškino K.Tubis.
Teisiamasis tikino, kad Menų inkubatoriaus tualete R.Kugys jam pasakė, kad komitetui perves 1000 eurų, bet tai padarys svetima pavarde dėl „bjaurių komentarų „Anykštoje“.

Vertino šiuolaikišką „VLI Timber“ įmonę

Apklausiant teisiamąjį dėl antrojo epizodo, kuriame jis kaltinamas pažadu išasfaltuoti privatų keliuką Antruosiuose Kurkliuose, vedantį į „VLI Timber“ įmonės teritoriją, buvo aiškinamasi, kokie „VLI Timber“ savininkų santykiai su K.Tubiu.
Jis dėstė, kad Lackų šeimą, valdančią šią įmonę, pažįsta jau daugelį metų. K.Tubis sakė žavėjęsis šiuolaikiška įmonės vadyba, kolektyvo susitelkimu. „Nebendravome šeimomis, bet kavinėje, kai susitikdavome, prisisėdavau. Ypač Darius klausinėjo apie viską, jam viskas buvo įdomu“,  - teismui kalbėjo K.Tubis, pabrėžęs, kad už pietus visuomet mokėjo pats. „Geriau moku už kitus negu leidžiu mane vaišinti“, - sakė buvęs rajono meras. Jis tvirtino, kad per vieną iš pokalbių kavinėje „VLI Timber“ direktorius D.Lackus ėmė domėtis, kaip būtų galima pagerinti privažiavimą prie įmonės, ir jis verslininką pakvietęs atvykti į savivaldybę. „Pasikviečiau ir Nikolajų Stanislavovą, nes jis vienintelis savivaldybėje išmano apie kelius“, - kodėl pokalbyje su verslininku dalyvavo ir Statybos skyriaus vyriausiasis specialistas N.Stanislavovas, teismui paaiškino K.Tubis. „Kodėl N.Stanislavovui buvo duotas nurodymas per savaitę nuvažiuoti į Kurklius?“ - teisiamojo klausė prokurorė D.Markevičienė. „Todėl, kad vyrai užmiršta. Kartais prieš žmones būna gėda“, - aiškino K.Tubis. Pasak K.Tubio, D.Lackus žadėjo paramą komitetui, bet nebūtinai pinigais. „D.Lackų drįsau pakalbinti kaip veiklų žmogų, visuomenininką. Jisai susidomėjo“, - pasakojo K.Tubis.
     
Teikė psichologinę pagalbą

Aiškindamasis dėl trečiojo, Arvido Pajuodžio įdarbinimo, epizodo K.Tubis tikino, kad jis protestuojančio koalicijos partnerio rajono Taryboje įdarbinti neketino, o darbą žadėjo tik teikdamas A.Pajuodžiui psichologinę pagalbą.
„Gal 5 ar 6 kartus jis lankėsi pas mane ir visada prašė darbo“, - apie santykius su A.Pajuodžiu teismui kalbėjo K.Tubis. Pasak jo, kartą A.Pajuodis jo kabinete elgėsi „neadekvačiai, šūkavo, kalbėjo necenzūriniais žodžiais, rodė nepadorius gestus“. A.Pajuodis pageidavo tapti UAB „Anykščių vandenys" direktoriaus pavaduotoju, o pasak K.Tubio, jis A.Pajuodžiui patarė ieškotis darbo Anykščių komunaliniame ūkyje arba Anykščių kultūros centre, kuriam reikėjo ūkvedžio. „Jo nesužavėjo tos darbo vietos ir jis nesikreipė,“ - teismui kalbėjo K.Tubis.
„Žodis, gipsas. 3 dieną rinkimai, 4 - būsi paskirtas“, - K.Tubiui jo STT įrašytą pažadą A.Pajuodžiui priminė prokurorė D.Markauskienė. Buvęs Anykščių rajono meras tikino, kad jo pažadai A.Pajuodžiui buvo tik savotiškas moralinis palaikymas, o A.Pajuodžio galimas pasitraukimas iš valdančiosios koalicijos K.Tubio negąsdino. Teisiamasis aiškino, kad nereikalavo, jog A.Pajuodis per balsavimą Taryboje būtinai pritartų neplaninio audito Anykščių ligoninėje atlikimui. „Ką reiškia jūsų žodžiai – „atstovaukite rimtai“, - remdamasi STT įrašu, K.Tubio klausė prokurorė D.Markauskienė. K.Tubis tikino, kad tik tiek tie žodžiai ir reiškia, kiek jų pasakyta. Pasak eksmero, anykštėnai politikai nenori bloginti santykių su ligonine, nes gyvena Anykščiuose ir vietoje gauna medicinos paslaugas.
„Seimo narys nuvyko pas Kontrolės komiteto pirmininką Dainių Žiogelį ir įtakojo, kad nebūtų atliekamas auditas ligoninėje. D.Žiogelis atvyko pas mane ir informavo, kad kontrolės komitetas nepritars audito atlikimui“,  - kodėl rūpinosi balsavimu dėl Anykščių ligoninės veiklos audito atlikimo, teismui nurodė K.Tubis.
Rytoj K.Tubio byla Utenos apylinkės teismo Molėtų rūmuose bus nagrinėjama toliau. 

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • rshk

  Nuoroda

  I started working online in past three months when the corona was at its peak and made a hand some package. I urge every one to try it when the second wave of corona is troubling our lives once again here is a link for information.... https://bit.ly/39JrDqt
  try it once no instant cash or credit card involved/

  Prieš 8 mėnesių
 • oho, baisu

  Nuoroda

  Kaip Hitlerio SS daliniai traukdamiesi po karo dokumentus naikino ? STT šalina ir naikina įkalčius ? :-)

  Prieš 8 mėnesių