Orai

Džiaugiuosi - Dalinuosi „Darbas - malda mūsų žemei“

Dienos anekdotas

Vyras skundžiasi gydytojui:
- Daktare, aš pernakt nesudedu bluosto. Gal turite ta pačia liga sergančią pacientę?

Komentaras

Leonas Alesionka:„Su AstraZeneka vakcina buvau paskiepytas kovo 26 dieną. Ne todėl, kad ji man labiausiai patiko ir aš ją išsirinkau, o todėl, kad tik tokia tebuvo. Skiepytam būti vis geriau, nei neskiepytam. Antrą dozę gausiu birželio 16 dieną. Savijauta po skiepo normali. Nesiskiria nuo savijautos, kuri man būna pasiskiepijus sezononio gripo vakcina. Neužkrešėjau, nors esu "cukrinis diedukas".
Kas gi draudžia dieną ar dvi iki skiepo išgerti tą "Hertemagnyl" aspirino tabletytę, kuri skystina kraują ir neleidžia susidaryti krešuliams? Ne kas dieną po vieną gerti. Pavalgius. Kad skrandžio neerzintų. Galvas kam ant pečių nešiojate, a ?"

Skaityti komentarus (9)

Kovo 11-ąją, ketvirtadienį, 15 valandą  Anykščiuose, Vilniaus gatvėje, senosios ligoninės patalpose, rastas vyro kūnas. Nustatyta, jog tai vienas iš Anykščių benamių, besisukiodavusių prie Vilniaus gatvės „Norfos“, 1974 m. gimęs Arūnas Makarovas.

 

Arūnas kartą per dieną manęs paprašydavo cigaretės. Turėjome lyg ir savotišką susitarimą, jog viena cigaretė yra norma, o antrosios prašymas jau būtų įkyrumas... Arūną „Anykštai“ kalbinome ir fotografavome vasario viduryje, per didžiuosius šalčius. („Išgyvena Sibiro sąlygomis“, Vidmantas ŠMIGELSKAS, „Anykšta“ 2021 02 13). Tiesa, tada daugiau kalbėjo ne Arūnas, o jo bičiulis Audrius, kuris pasakojo, kad abu jie ruošiasi nuomotis būstą ir baigti benamių „karjerą“.
A.Makarovas tada „Anykštai“ sakė, kad benamiu jis tapo po gaisro, kai ugnis pasiglemžė jo Kavarske turėtą namą. Aplink „Norfą“ besisukantys benamiai, panašu, bene daugiausiai užsidirba grąžindami pirkėjų vežimėlius į prekybos centrą - jei žmogus leidžia benamiui nustumti vežimėlį atgal į parduotuvę, jis pasiima pirkėjo už vežimėlį paliktą 50 centų arba euro užstatą.  

Senosios Anykščių ligoninės pastatuose nuolat glausdavosi 4-6 benamiai.
Pastarosiomis savaitėmis A. Makarovo šalia „Norfos“ nesimatė. Matyt, benamis sirgo. Jo kūną be gyvybės ženklų ligoninės patalpose aptiko apsaugos firmos darbuotojai, kurie ir informavo policiją.
Benamio kūną už valstybės lėšas turėtų palaidoti UAB Anykščių komunalinis ūkis.
Per didžiuosius šių metų šalčius Arūnas ir Audrius ligoninės griuvėsiuose  nenakvojo. „Anykštai“ vyrai tada sakė, jog nakčiai prisiglaudžia „tai pas vienus, tai pas kitus pažįstamus“. O Anykščių policininkai sulaukdavo pranešimų, kad benamiai nakvoja daugiabučių laiptinėse.
Vasario 11-ąją, spaudžiant 20 laipsnių šalčiui, nešildomose ligoninės patalpose aptikome skudurų krūvoje gulintį 57-erių benamį Vincentą Belevičių. Šio benamio problema jau kitą dieną buvo išspręsta - jis vasario 12-ąją buvo apgyvendintas privačiuose globos namuose, esančiuose Troškūnuose.  
Anykščių rajono Socialiniame paslaugų centre vasario mėnesį įsteigtas naujas etatas, skirtas darbui su benamiais. Šios įstaigos vadovė Jolanta Pleškienė „Anykštai“ sakė, jog nauja darbuotoja Aistė Žmoginienė tik pradėjo darbą, tik susipažino su Arūnu ir Audriumi. „Procesai nevyksta lyg pamojus burtų lazdele“, - apie galimybę išgelbėti benamį kalbėjo J. Pleškienė.

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Gene

  Nuoroda

  Nuvaziuokit ant nauju kapiniu ir nufotkinkit arūno kapeli uzkastas traktorium baisu žiuret tai žmogaus pažeminimas ko žurnalistai nemato kaip tokius žmones laidoja gal ir jie žmones kokie bebutu

  Prieš mėnesį
 • taip kuriama

  Nuoroda

  geroves valstybe

  Prieš mėnesį
 • Žmogus

  Nuoroda

  Gimė ,kazkas mylėjo ,sūpavo ,leido į mokyklą ,gyveno savaip,gal netaip ,kaip mes norėtume ,bet gal tokia Jo dalia.Ne mums spręsti .O kad valdžios vyrai ir soc,pagalbos užsiėmę pirmiausia popieriais ,o tada jau spęsim apie žmogaus problemas .Gerai žinau tą virtuvę ,teko susidurti .

  Prieš mėnesį
 • kaip šunį

  Nuoroda

  užkasė - tai daug pasako apie anykštėnus

  Prieš mėnesį
 • o

  atsakymas į: kaip šunį Nuoroda

  kaip turėjo užkasti,gal dar maršui grojant ?

  Prieš mėnesį
 • U

  atsakymas į: o Nuoroda

  O kodel ne... Koks kapas nueikit pažiūrėti, nebent sutvarkė dabar...

  Prieš mėnesį
 • asta

  Nuoroda

  kad traktoriumi uzkase tai tiesa,bet ar buvo aprengtas Galejo bent zvakute uzdegti

  Prieš mėnesį
 • Statistinis vienetas

  Nuoroda

  Kažkas gerovės valstybėje yra negerai, jeigu žmogus mirtinai sušąla netoli visokių Socialinių paslaugų centrų su dušais,švariai paklotomis lovomis ir naujai steigiamais etatais.Jeigu tiesa, kad žmogų užkasė traktorius, tai jau visiškas dugnas...

  Prieš mėnesį
 • Tiesa

  atsakymas į: Statistinis vienetas Nuoroda

  jeigu nebūto panašių vienetų , tai nebūtų ir etatinių darbuotojų. Tai kaip pasiūlysi kurti darbo vietas pagal rinkiminius politikų pažadus, jeigu visi gerovėje ir švariuose pataluose vartysis? Yra taip pasaulyje surėdyta, kad vieni vargsta dėl kitų gerovės...

  Prieš mėnesį
 • Benamis

  Nuoroda

  Pastatysimę atminimo ženklą sociakultūros aukai atminti ir pasodinsime berželį...
  Tegu ilsisi ramybėje jo siela.

  Prieš mėnesį
Įkelti daugiau