
Statistikos departamentas paskelbė beveik britų mokslininkų lygio tyrimą, kiek Lietuvos teritorijos būtų apsemta, jei ištirptų visi ledynai. Anykščiams tai galėtų būti istorinis šansas galų gale tapti tikru kurortu.
});
Specialistai svarstė du vandens lygio pakilimo scenarijus – 70 metrų ir 100 metrų. Abiem atvejais tikram kurortizavimo patriotui, žvelgiančiam į apsemtų teritorijų žemėlapius, turėtų džiaugtis širdis. Pakilus jūrai 70 metrų, Baltija krantus skalautų maždaug ties Troškūnais.
Pakilus 100 metrų – būsimieji Anykščių rašytojai odes rašytų nebe ties namais tekančiai Šventajai, o terasas skalaujančiai Baltijos jūrai. Išėję į savo kiemą išgerti kavos (ar kokių progresyvių skėrių arbatų su dumbliais), ateities anykštėnai galėtų džiaugtis iki aukštumų iškilusiomis savo nekilnojamojo turto kainomis: ak, kaip sėkmingai protėviai gyventi apsistojo. Iš tiesų – nebe Anykščiai, o Naujieji Vasiukai. Investuotojai jau dabar turėtų pajusti beprotiškai fantastiškų investicijų galimybę ir išpirkti visą Anykščių rajoną nuo pat Troškūnų.
Amžinai naujus mokesčius stumianti valdžia jų galėtų sumąstyti dar daugiau ir paskelbti, kad, stabdydama klimato kaitą, investuos surinktus pinigus į palmių sodinimą Vyskupo skvere – reikia juk ruoštis būti pajūrio kurortu.
Džiaugtųsi ir žemaičiai – jie taptų sala ir galų gale, vandenims atskyrus juos nuo kontinento, galėtų pasiskelbti Žemaitijos Karalyste su sostine Telšiais, uostu Raseiniais ir švyturiu ant Šatrijos kalno.
Neliktų kai kurių Lietuvos miestų, tokių kaip Panevėžys, Kėdainiai, Šakiai ar Šilutė, – ir teisingai, nėra ko netinkamose vietose kurtis. Tačiau dėl to plėtotųsi vietinis verslas, kurtųsi jaunos šeimos ir suklestėtų povandeninis turizmas.
Jūros lygio kilimas turėtų džiuginti ir ne vieno tradicinių vertybių gynėjo širdį: visiškai neliktų Olandijos su jos narkotikais ir spalvotais santykiais. Dievo pirštu jie galėtų pavadinti ir Briuselio panirimą po vandeniu – nėra ko mums nurodinėti, kaip turime gyventi. Na o visiškai paskendusi Danija (taip jai ir reikia dėl į Lietuvą „eksportuotų“ kiaulių fermų bei dėl virš galvų sustatytų vėjo elektrinių) galų gale išspręstų savo hamletišką klausimą „būti ar nebūti“.
Tačiau...
Šis turinys yra matomas tik registruotiems anyksta.lt vartotojams, įsigijus portalo naujienų prenumeratą.
Portalo anyksta.lt naujienų prenumeratą galite įsigyti čia.
Jau esate prisiregistravęs? Prisijunkite: