• Kontaktai
  • Reklama
  • Apie mus
  • Prisijungti
  • Prenumerata
  • Privatumo politika
Sekmadienis, 12 liepos, 2026
No Result
View All Result
Anyksta.lt
  • Naujienos Anykščiuose
    • Politika
    • Bendruomenės
    • Verslas
    • Sveikata
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Teisėsauga
    • Sportas
    • Gamta
    • Žmonės
    • Lietuvos ir užsienio naujienos
  • Nusikalstamų įvykių apžvalga
  • Premium Anykšta
  • Aukštaitiškas formatas
  • Gyvieji Anykščiai
  • Vox Populi
    • Laiškai
    • Dienos sentencija
    • Komentaras
    • Balsavimo rezultatų archyvas
  • Anykšta TV
  • Laisvalaikis
    • Gamtos knyga
    • Konkursai
    • Veiklos Anykščiai
  • Skelbimai
  • Prenumerata
  • Renginiai
  • Archyvas
    • Naujienų archyvas
    • Laikraščio archyvas
    • Ženklai ir žmonės
  • Naujienos Anykščiuose
    • Politika
    • Bendruomenės
    • Verslas
    • Sveikata
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Teisėsauga
    • Sportas
    • Gamta
    • Žmonės
    • Lietuvos ir užsienio naujienos
  • Nusikalstamų įvykių apžvalga
  • Premium Anykšta
  • Aukštaitiškas formatas
  • Gyvieji Anykščiai
  • Vox Populi
    • Laiškai
    • Dienos sentencija
    • Komentaras
    • Balsavimo rezultatų archyvas
  • Anykšta TV
  • Laisvalaikis
    • Gamtos knyga
    • Konkursai
    • Veiklos Anykščiai
  • Skelbimai
  • Prenumerata
  • Renginiai
  • Archyvas
    • Naujienų archyvas
    • Laikraščio archyvas
    • Ženklai ir žmonės
No Result
View All Result
Anyksta.lt
No Result
View All Result

Našlaitė ožka tapo karaliene

Vidmantas ŠMIGELSKAS
2026-07-12
Naujienos
0
Ožka Ava – tituluota gražuolė, tačiau karūną iš jos šeimininkėms teko atimti, nes ožka kėsinosi ją iškart sugraužti. Jūratės DAGYTĖS archyvo nuotr.
Dalintis FacebookDalintis Twitter

Svėdasų seniūnijos Gudonių kaimo ožka Ava nuo šiol – tituluota gražuolė. Ava tapo gražiausios ožkos rinkimų, vykusių Ramygaloje (Panevėžio r.), nugalėtoja. Tradiciniai gražiausios ožkos rinkimai surengti praėjusį šeštadienį per Ramygalos miesto šventę.
Į tradicinius gražiausios ožkos rinkimus Ava buvo atgabenta kaip tikra ponia – lengvojo automobilio salone. Ožkų karalienės šeimininkės Jūratė Dagytė ir Dalia Dagienė „Anykštai“ sakė, kad į Ramygalą vežėsi ir Avos dukrytę, vos savaitės amžiaus ožkytę Zuiką.
„Automobilyje buvo penkios ožkos“, – kalbėdama apie kelionę į Ramygalą su dviem dukromis Jūrate ir Lina bei augintinėmis, juokėsi D. Dagienė.

Grįžo pilna mašina dovanų

Ožkas Gudonių kaimo gyventojos laiko tik nuo vasario mėnesio, bet jau turi devynias. Paklausta, kaip kilo mintis vežti savo ožką į grožio konkursą, J. Dagytė sakė, kad yra prisijungusi prie ožkų augintojų grupės feisbuke, kurioje ožkų mylėtojai dalinasi informacija.
„Buvo skelbimas, kvietimas filmuot ožkas, kad vyks grožio konkursas, kuriame ožkos dalyvaus nuotoliu, nes dar buvo snukio ir nagų ligos prevencija ir šis renginys neturėjo vykti gyvai. Bet draudimas buvo panaikintas ir buvo galima atsivežti ir parodyti savo gyvulius. Ir mes pagalvojome: o kodėl gi ne? Mūsų Ava graži, įdomi, galima su ja važiuoti. Ir nuvažiavome. Vis sustodamos, kad nepervargintume ožkų“, – „Anykštai“ pasakojo J. Dagytė.
Grožio konkurse iš viso dalyvavo devynios ožkos – trys pasirodė gyvai, o dar šešios – nuotoliu.
Konkurso nugalėtoja pripažinta Ava gavo daugybę prizų – 20 kilogramų kombinuotų pašarų, 10 kilogramų druskos, karūną, sertifikatą, pledą, rankšluostį, šakotį, prieskonių, saldumynų ir kibirą su Avos atvaizdu. Konkurso nugalėtojos šeimininkams skirtas ir piniginis 50 eurų prizas.

Karalienės mamą sudraskė vilkas

D. Dagienė „Anykštai“ pasakojo, kad ožkos vardas Ava todėl, kad „ji beragė ir panaši į avytę.“
Keliauti į Panevėžio rajoną Avai nebuvo sunku. Pasak jos šeimininkių, ožka didžiąją laiko dalį prastovėjo tarp sėdynių ir žiūrėjo į kelią, o mažoji Zuika gulėjo ant žemės, po keleivių kojomis.
„Kai Ava gavo karūną, ją norėjo suėsti. Teko karūną atimti iš karalienės“, – šypsojosi D. Dagienė.
Avai dabar apie pusantrų metų. Ožkytę D. Dagienė nusipirko iš Skiemonių seniūnijos ūkininko. Vilkas papjovė Avos mamą ir ji bei dar trys broliai ir seserys liko našlaičiais. Ožiukai buvo maitinami pienu iš buteliuko, prisirišę prie žmonių. Pasak D. Dagienės, kai ožkytę parsivežė pas save, ji elgėsi kaip šuniukas, nuolat sekiojo iš paskos ir su kitomis ožkomis nedraugavo.

Gražiausios ožkos šeimininkės per Ramygalos miesto šventę nusifotografavo su šventėje koncertavusia Liepa Mondeikaite.
Gražiausia ožka Ava, į rinkimus atvykusi automobiliu, prie žmonių buvo prisirišusi kaip šuniukas, bet vėliau įsiliejo į ožkų bendruomenę.

Moterys, paklaustos, kodėl pradėjo auginti ožkas sakė, kad nugaišus karvei, atsirado vietos tvarte ir taip sutapo, kad žmonės iš gretimo kaimo nebenorėjo ožkų ir joms tris perleido. Ir per kelis mėnesius banda išaugo iki devynių.
„Ir kopūstų duodu, ir obuolį. Bet jei obuolys prakąstas – gali ir neimti. Ramygaloje vandens negėrė. Skonis netiko. Namie ožkos apvalgė avietes, serbentų krūmus nuvalgė. Bet ką daryti, grožis reikalauja aukų. O dabar, kai Ava laureatė, jau tikrai negalima jai drausti. Sakom, užteks ir joms, ir mums. Atsistoja ant dviejų kojų ir skina. Sakiau, kiemą sutvarkys, dilges išskins. Bet ne. Pro dilges praeina, neskanu. Nusipirkau trimerį, kad prieš ožką dėl dilgių gėda nebūtų“, – kalbėjo D. Dagienė.

Sušvilpus atbėga ponis

Moterys augina ir ponius – patelę ir jauniklį. Mažas arkliukas kartą D. Dagienę ne juokais užgavo, bešukuojant uodegą ponis taip spyrė, kad šeimininkei prireikė medikų pagalbos.
„Viena duktė išvažiavus, kita miega, o vyras užsienyje. Guliu ir nežinau, ką daryti“, – apie atsitikimą pasakojo D. Dagienė. „Kai vaiką atsivedė, tai taip gynė – tik priartėji ir dairosi, kaip įspirti. Dabar susidraugavome… Palaida ponia gyvena. Jūratė buvo supynusi uodegą, kirpčius, tai viską nusikrapštė. Pašvilpiu ir atbėga. Tik kanopytės dunda žeme. Duodu duonos. Žino – už tai, kad atbėgo, gaus dovanų“, – kalbėjo D. Dagienė.
Poniai labiau Dalios draugai, o ožkos – Jūratės. „Kaip ir pasiskirstėm, nors abi ir vienus, ir kitus gyvulius mylim“, – sakė D. Dagienė.
Šeimos galva Alfonsas Dagys daug laiko praleidžia užsienyje, vairuoja sunkvežimį ir po Europą vežioja krovinius. „Tėtė šiemet nusipirko papildomą traktorių, kad užtikrintų pašarų paruošimą poniams bei „ožkų divizijai“, – sakė J. Dagytė.

Dagių ūkyje gyvena ir poniai.
Per gražiausios ožkos rinkimus Ava turėjo ir šventinę šukuoseną.
Per gražiausios ožkos rinkimus Ava turėjo ir šventinę šukuoseną.

Ožiuką priviliojo sesute

D. Dagienė pasakojo, kad ūkis ne tik džiugina, bet ir sukelia rūpesčių. Kartą dingo vienas ožiukas, kaimynai aptiko prie savo namų, pranešė. „Neprisileidžia. Mes prie jo, jis tolyn. Nepagausi. Sugalvojome sprendimą, atsivedėme jo dvynę seserį, pririšome prie malkinės durų. Ožiukas atpažino seserį, pribėgo ir mes, pasinaudoję proga, uždarėme jį malkinėje“, – apie ožkų augintojų nuotykius pasakojo Svėdasų seniūnijos gyventoja D. Dagienė.

Ožkų karalienę rinko žiūrovai

Panevėžio rajone esanti Ramygala laikoma Lietuvos ožkų sostine ir gražiausios ožkos rinkimai per miesto gimtadienį yra tradiciniai.
Jau 16-ąjį kartą surengta miesto šventės dalyvių eisena su butaforiniu Ožiu, kuriam, kaip ir kasmet, buvo ieškoma nuotakos.
Gražiausią šventės ožką, ožkų karalienę, išrinko žiūrovai. Pasak D. Dagienės, jos Ava sulaukė tiek dėmesio, net bučinių ir fotoaparatų blyksčių kaip estrados žvaigždė.
„Kai tik nuvažiavome ir išlipome iš automobilio, ožkos stresavo, bet paskui priprato“, – aiškino Svėdasų seniūnijos gyventoja.
Ramygalos miesto šventės metu vyko edukacijos, buvo radoma, kaip verpiami siūlai iš ožkų vilnų, vyko butaforinių ožkų paroda. Šventėje koncertavo Liepa Mondeikaitė ir Orestas Vyšniauskas.

Kitas įrašas

Nepamirškite pratęsti „Anykštos“prenumeratos II-ajam pusmečiui!

Panašūs straipsniai

Pavogė meškerę

2026-07-12
0

Birželio 28-ąją apie 18 valandą sodyboje, Anykščių r., įsibrauta į patalpą ir pavogta meškerė, apgadintas turtas. Žala tikslinama. Pradėtas ikiteisminis...

Sumušė paauglį

2026-07-12
0

Liepos 11 dieną gautas moters (gim. 1968 m.) pareiškimas, kad apie 22 val. 5 min.. Anykščių mieste buvo sumuštas nepilnametis...

Dainų šventė: džiaugsmas su kartėlio prieskoniu (Rievės.2026-07-03)

2026-07-11
27

Jau rytoj prasidės Lietuvos moksleivių dainų šventė „Laiku. Ratu. Kartu“, į kurią išvyko anykštėnų mokinukų kolektyvai. Gražu, šaunu, sveikintina. Turim...

Apvogė ūkinį pastatą

2026-07-11
3

Liepos 10 dieną gautas vyro (gim. 1970 m.) pareiškimas, kad laikotarpiu nuo birželio 30 dienos iki liepos 9 dienos,...

Anykšta TV:

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Naujienos

Pavogė meškerę
Sumušė paauglį
Dainų šventė: džiaugsmas su kartėlio prieskoniu (Rievės.2026-07-03)
Apvogė ūkinį pastatą
Staškūniškyje – austrių degustacija
KVIEČIAME Į TRADICINIUS ŠV. VINCENTO PAULIEČIO ATLAIDUS INKŪNŲ BAŽNYČIOJE

Apskrities nusikalstamų įvykių apžvalga

Liepos 11 dieną Utenos apskrities įvykių apžvalga
Liepos 10 dienos Utenos apskrities įvykių apžvalga
Gegužės 9 dienos apskrities įvykių apžvalga
Liepos 8 dienos apskrities įvykių apžvalga
Liepos 8 dienos apskrities įvykių apžvalga
Liepos 6 dienos apskrities įvykių apžvalga

Lietuvos ir užsienio naujienos

Pramonės gamybos kainos per metus išaugo 9,6 proc., be naftos produktų – 3,7 proc.
VVTAT: šalies el. cigarečių rinkoje vis dar dominuoja draudžiami gaminiai
Budrys: normalizuodami santykius su Kinija nepažeisime įsipareigojimų tarptautinei teisei
Specialistai įspėja: riba tarp tik vienos tabletės ir priklausomybės gali būti labai slidi
Seimo nario A. Ažubalio pranešimas: parlamentaras siūlo griežtinti atsakomybę už neiškeltą valstybės vėliavą per valstybės šventes
Užimtumo tarnyba: registruotas nedarbas šalyje sumažėjo iki 7,7 proc.

Laikraštis

Svarsto, kaip padėkoti dėkotojams (Nr. 33, 2022-04-30)
Saulės jėgainių parką savivaldybė statys aerodromo teritorijoje (Nr.31, 2022-04-23)
Anykščių kultūra išpopuliarėjo Indonezijoje (Nr.30, 2022-04-16)
Kario paminklas Kurkliuose nudažytas Ukrainos vėliavos spalvomis (Nr.29, 2022-04-12)
Jei ne švietimas – Anykščių rajonas muštų indekso dugną (Nr.28, 2022-04-09)
Iš Tarybos darbotvarkės išbrauktas 21 klausimas (Nr.26, 2022-04-02)
Restoraną ant Šventosios kranto numatyta nuomoti už kuklią kainą (Nr.25. 2022-03-29)
Anykščiuose ukrainiečius šokiravo atlyginimo dydis (Nr. 24, 2022-03-26)

Vietovės ir žmonės

Mačionių kaimas patrauklus verslui ir poilsiui
Mikieriai ir nuostabusis Leika
Skiemonyse tuščių sodybų beveik nelikę
Nuo melioracijos išsigelbėjo pakišdamas revoliucionierių
„Nebėr Jurgiškio…“
Žiogų kaime Žiogai negyvena
Levaniškiuose užpuolė šunys
Vaikystės pievose prezidentas gano aubrakus

skelbimas žiūrėk

skelbimas žiūrėk

Apklausa

Ką pirmiausiai skaitėte naujame žurnalo „Aukštaitiškas formatas“ numeryje?

Rezultatai

  • Balsavimų archyvas

PRENUMERATA

PRENUMERATA

Jaros prekyba

Jaros prekyba

Vaiku biblioteka Istoriju dvarelyje

Vaiku biblioteka Istoriju dvarelyje

Medienos parduotuvė

Medienos parduotuvė

Husquarna atsinaujinkite

Husquarna atsinaujinkite

karcema

karcema

AKC BANERIS

AKC BANERIS

AMC baneris

AMC baneris

Anyksciu vandenys_ logotipas

Anyksciu vandenys_ logotipas

Anyksciu siluma 300×250@2x

Anyksciu siluma 300×250@2x

baseinas bangenis

baseinas bangenis

Anyksciu kvarcas 300×250@2x

Anyksciu kvarcas 300×250@2x

Anyksciu komunalinis ukis 300×250@2x

Anyksciu komunalinis ukis 300×250@2x

akksc.lt

akksc.lt

Anyksciu ismanioji tv 300×250@2x

Anyksciu ismanioji tv 300×250@2x

Projektą „Legenda: gyvieji Anykščiai – 2026“ 7 500 Eur iš dalies finansuoja Medijų rėmimo fondas.

anykta.lt logo
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Apie mus
  • Prisijungti
  • Prenumerata
  • Privatumo politika

© Anykšta, tel/faksas (8 381) 5 94 58, reklamos skyrius +370 686 33036, el. paštas anyksta@anyksta.lt
Portalas www.anyksta.lt talpinamas UAB „Interneto vizija“ serveryje

No Result
View All Result
  • Naujienos Anykščiuose
    • Politika
    • Bendruomenės
    • Verslas
    • Sveikata
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Teisėsauga
    • Sportas
    • Gamta
    • Žmonės
    • Lietuvos ir užsienio naujienos
  • Nusikalstamų įvykių apžvalga
  • Premium Anykšta
  • Aukštaitiškas formatas
  • Gyvieji Anykščiai
  • Vox Populi
    • Laiškai
    • Dienos sentencija
    • Komentaras
    • Balsavimo rezultatų archyvas
  • Anykšta TV
  • Laisvalaikis
    • Gamtos knyga
    • Konkursai
    • Veiklos Anykščiai
  • Skelbimai
  • Prenumerata
  • Renginiai
  • Archyvas
    • Naujienų archyvas
    • Laikraščio archyvas
    • Ženklai ir žmonės

© Anykšta, tel/faksas (8 381) 5 94 58, reklamos skyrius +370 686 33036, el. paštas anyksta@anyksta.lt
Portalas www.anyksta.lt talpinamas UAB „Interneto vizija“ serveryje

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In