Orai

Džiaugiuosi - Dalinuosi „Darbas - malda mūsų žemei“

Dienos anekdotas

Močiutė skrybėlių parduotuvėje nusižiūri ypač prašmatnų modelį.
- Su ja jūs iš karto atjaunėjate 20 metų, - giria pardavėja.
Anūkas močiutei:
- Tada jos nepirk. Neteksi pensijos.

Komentaras

Panika:„Kam ta panika ? Tyrimus daro ,o jie nėra 100% teisingi ,tai viena ,o antra ,nereikia panikoj gyventi ,o trečia skiepas nuo apsikrėsti ar ligos neapsaugo .Laikytis atstumo ir higienos ir gyvent be baimes ir be kaukių ,nes virusas toks mažas ,kad jokia maske nepades ,jos tik pelnas korporacijoms ,taip kaip ir skiepas. Baime didesne už kovida ."

Komentuoti

Stasio Eidrigevičiaus menų centrui Panevėžyje Vyriausybė numatė beveik 5 mln. eurų.

Praėjusią savaitę Ministrų kabinetas patvirtino Valstybės investicijų programos planą, kad kitąmet centrui būtų skirti 3 mln. 47 tūkst. eurų, 2023-iaisiais – dar 1 mln. 831 tūkst. eurų.

Kultūros ministras Simonas Kairys  BNS tvirtino, kad S. Eidrigevičiaus centrui pinigai suplanuoti šiam projektui pagaliau „išjudėjus iš mirties taško“.

„S. Eidrigevičiaus centras išjudėjo iš mirties taško, tas projektas vyksta, jam reikalinga pradėti naudoti ir Europos Sąjungos lėšas, kam reikalinga žinoti ir kiek prisidės valstybė. Apie tas visas proporcijas, lėšų dydį buvo kalbėta ir viskas turi važiuoti į priekį“, – sakė jis.  

Po užsitęsusių ginčų su kai kuriais visuomenininkais ir dėl to kilusių abejonių, ar projektas gali būti įgyvendintas, Panevėžio savivaldybė kovo viduryje pranešė sutarusi su S. Eidrigevičiumi, jog jis sutinka perduoti savo kūrinių kolekciją savo vardo menų centrui. Po kelių dienų pradėtas „Garso“ kino teatro, vietoje kurio ir statomas naujasis menų centras, griovimas.

Tai buvo reikalinga Panevėžiui siekiant užsitikrinti projektui 3 mln. eurų europinę paramą. Projektas sulaukė dalies bendruomenės, siekusios išsaugoti sovietmečiu statytą „Garso“ kino teatrą, pasipriešinimo.

S. Eidrigevičiaus menų centrą už daugiau kaip 9 mln. eurų Respublikos gatvėje stato bendrovė „PST“, statybos turėtų baigtis iki 2023-iųjų pavasario.

Numatyta, kad naujajame centre atsiras muziejus, ekspozicijų salės, edukacijų erdvės, infocentras, meno knygynas, mediateka, vėliau – antstatas su stogu, pritaikytas apžvalgos aikštelei, ekspozicijoms ir kameriniams renginiams. Centro nuolatinės ekspozicijos pagrindą turėtų sudaryti menininko multifunkcionalisto S. Eidrigevičiaus darbų kolekcija.

Savivaldybė žada, kad menų centre bus rodomas ir nekomercinis kinas.

BNS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta