Orai

Džiaugiuosi - Dalinuosi „Darbas - malda mūsų žemei“

Dienos anekdotas

- Tu girdi? Kažkas po namus vaikšto, - sako susijaudinusi žmona vyrui.
- Na ir ką aš dabar turėčiau daryti?
- Kaip ką? Eik ir pažadink Reksą!

Komentaras

Juozas:„Mano nuomone, artimiausiu metu, galime išgirsti apie mero sprendimą dėl neplaninio audito kokiame nors "Istorijų dvarelyje", kuriame kartais tikrai pasirodo vaiduokliai, veikiantys kaip savivaldybės administracijos funkcijų vykdytojai ar patarėjai...
Naujienas sekite fb paskyroje!"

Komentuoti

Ieškant geriausių langų uždengimų, nuolat kyla klausimas, kuriuos geriau pasirinkti. Itin daug diskutuojama apie modernias uždangas – roletus ir žaliuzes. Abiejų naudojimas yra paprastas, jos lengvai nuvalomos ir gali būti greitai priderintos prie interjero. Taigi, kaip apsispręsti, kas geriau – ar roletai, ar žaliuzės?

 

Ieškant geriausių langų uždengimų, nuolat kyla klausimas, kuriuos geriau pasirinkti. Itin daug diskutuojama apie modernias uždangas – roletus ir žaliuzes. Abiejų naudojimas yra paprastas, jos lengvai nuvalomos ir gali būti greitai priderintos prie interjero. Taigi, kaip apsispręsti, kas geriau – ar roletai, ar žaliuzės?

 

Abiejų uždengimų privalumai

 

Nesvarbu, kuris iš pradžioje paminėtų langų uždengimų yra naudojamas, ypač originaliai jie abu atrodo moderniame namų ar biuro interjere. Kartais kuriant praktišką, minimalistinę atmosferą roletai arba žaliuzės irgi tampa neatsiejamu dekoro elementu. Abu variantai lange yra itin funkcionalūs. Roletai ir žaliuzės yra mėgstami tų, kuriems žiemą reikia šildyti būstą. Dėl žaliuzių ir roletų ilgio, jie neuždengia radiatoriaus, taigi, žiemą šiluma gali lengvai sklisti po visą erdvę.

 

Tiesa, žaliuzių ir roletų privalumai tuo nesibaigia: jie lengvai derinami ir ypač tinkami vonios kambario, virtuvės langams ir yra kur kas praktiškesni nei užuolaidos. Abu langų uždengimai nekaupia drėgmės, juos ištepus, paviršius lengvai valomas, todėl tinkami naudoti patalpose, kur daug gaminama, kaupiasi garai, jaučiama didelė drėgmė. Dėl elementarios priežiūros, jie tinkami ir tiems, kurie turi itin kūrybingus ir piešti mėgstančius vaikus – vaikų kambaryje šių uždengimų privalumai atsiskleidžia dar labiau.

 

Kada geriau rinktis roletus?

 

Vienas iš praktiškiausių pasirinkimų – roletai, puikiai tinkantys asmenims, kurie nori lengvai prižiūrimos uždangos langui. Roletus galima laikyti užuolaidų ir žaliuzių junginių, nes, užuot turėję juosteles, jie pagaminti iš vientiso audinio. Kita vertus, vien dėl to šis interjero elementas netenka bene didžiausio žaliuzių pliuso – privatumo užtikrinimo, aklinai neužtamsinus kambario. Tai yra, žaliuzių atveju juostelių nereikia pakreipti į visiškai vertikalią padėtį, kad kambaryje būtų tamsiau ar būtų sudaroma apsauga nuo smalsių praeivių žvilgsnių. Prie lango pritvirtinus roletus visiškai nuo aplinkinių ar saulės šviesos atsiribosite tik juos nuleidę iki apačios. Be to, dar efektyvesniam šios funkcijos užtikrinimui rekomenduojama rinktis „Diena naktis“ roletus. Pastarieji primena žaliuzes, nes turi permatomo ir nepermatomo audinio juosteles.

 

Kokie kiti roletų privalumai? Jų gamybai galima naudoti skirtingus audinius: nuo visiškai lygių, pastelinių spalvų iki ryškių ar įvairiais ornamentais margintų medžiagų, todėl ir pačių roletų galima rasti pačių įvairiausių. Jei mėgstamo audinio nepavyksta rasti, ant roletų galima atspausdinti norimą atvaizdą (foto roletai). Tai suteikia interjerui gyvumo ir paverčia jį išskirtiniu. Taip pat galima naudoti kelis audinius ant vienos kasetės, yra galimybė audinį traukti iš apačios (ko negalima daryti su žaliuzėmis). Naudoti kelis audinius ant vienos kasetės patariama tiems, kurie turi daugiafunkcius kambarius, pavyzdžiui, vaikų kambaryje dieną užtraukiate šviesesnį audinį, kuris apsaugo privatumą, o naktį užtraukiate tamsesnį audinį, sugeriantį iš lauko sklindančią gatvės žibintų šviesą.

 

Kada geriau rinktis žaliuzes?

 

Dabartiniai žaliuzių pasiūlymai taip pat tinka praktiškiems žmonėms. Kaip ir roletai, jos gali būti medžiaginės (tai dažniausiai vertikaliosios), bet dažniau pasitaiko aliuminės, kurias dauguma asocijuoja su darbo kambariais ar biurais. Tačiau šis lango elementas tikrai turi daugiau panaudojimo galimybių. Daugelis pamiršta, kad žaliuzių spalvos gali būti įvairios, o valdymas virvele tinka ir jau paūgėjusių vaikų kambaryje. Paverstos juostelės leidžia vaikams mokytis ar žaisti natūralioje šviesoje.

 

Tam tikrą langų uždengimo variantą – medines žaliuzes patariama rinktis tiems, kurie nori išlaikyti natūralų interjerą. Jos puikiai tiks vasarnamyje ar sodyboje. Taip pat, jei nenorite atsisakyti užuolaidų, jas galima suderinti su šiuo langų uždengimu.

 

Nors žaliuzių ir roletų privalumai yra gana panašūs, dėl tam tikrų aspektų juos patariama rinktis skirtingiems kambariams ar interjerams. Įmonės „Domus Lumina“ specialistai tikisi, kad pateikti patarimai padės išsirinkti, kuri langų uždanga tinkamesnė jūsų namams.

 

Užsak. Nr. 613