Orai

Džiaugiuosi - Dalinuosi „Darbas - malda mūsų žemei“

Dienos anekdotas

Močiutė skrybėlių parduotuvėje nusižiūri ypač prašmatnų modelį.
- Su ja jūs iš karto atjaunėjate 20 metų, - giria pardavėja.
Anūkas močiutei:
- Tada jos nepirk. Neteksi pensijos.

Komentaras

Panika:„Kam ta panika ? Tyrimus daro ,o jie nėra 100% teisingi ,tai viena ,o antra ,nereikia panikoj gyventi ,o trečia skiepas nuo apsikrėsti ar ligos neapsaugo .Laikytis atstumo ir higienos ir gyvent be baimes ir be kaukių ,nes virusas toks mažas ,kad jokia maske nepades ,jos tik pelnas korporacijoms ,taip kaip ir skiepas. Baime didesne už kovida ."

Komentuoti

Seime vėl kyla iniciatyvos keisti rinkimų sistemą.
„Anykšta“ teiravosi, ar reikia keisti dabartinę rinkimų tvarką, jei taip – ką ir kaip keistumėte Jūs?

 Lukas PAKELTIS, verslininkas, Anykščių rajono tarybos narys:

- Matyčiau vienintelį dalyką – nebent pakeisti proporcijas, kiek renkama vienmandatininkų ir kiek pagal sąrašus. Pavyzdžiui, 100 vienmandatininkų ir 40 pagal sąrašus. Tada būtų galima vienmandatininkus labiau „susmulkinti“, kad tikrai būtų vietiniai atstovai. Viena vertus, tai gal atrodytų labai gerai, bet praktiškai, kai kiekvienas Seime imtų rūpintis tik savo rajono interesais, būtų toks „turgus“, kad net neįsivaizduoju, kaip tai atrodytų. Bijau, kad imtų nykti demokratinės struktūros, kurios vienija, partijos.
Į politiką reikia pritraukti aukštesnės kultūros žmonių. Viskas priklauso nuo tų pačių žmonių - ir tų, kurie dalyvauja, ir tų, kurie renka. Kiekvienais metais, aš manau, tų pačių politikų kokybė devalvuojasi. Nepriklausomybės pradžioje buvo medikai, profesoriai – šviesuomenė. Dabar tokių – vienetai. Čia matyčiau didesnę problemą nei rinkimų sistemos keitimas. Tačiau vienareikšmės nuomonės neturiu. Kai šimtu procentų nėra geresnio varianto, geriau dabartinis stabilumas, kad siūlomas rojus paskui nevirstų pragaru. Pavyzdys - tiesioginiai merų rinkimai. Idėja buvo gera, bet negali būti taip, kad Tarybos nariai, jei meras dirba prastai, jo negali atstatydinti. Jei, tarkim, keturi penktadaliai Tarybos narių nepasitiki meru, turėtų būti kažkoks mechanizmas, kad meras būtų pakeistas. Juk ir Tarybos nariai tiesiogiai rinkti, išreitinguoti.

 

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Sistemos keitimo iniciatorius Juozas

  Nuoroda

  Nėra blogo laiko daryti gerus darbus“, – sako parlamentaras J. Bernatonis. Jo nuomone, „socialdarbiečių“ pasiūlytos rinkimų sistemos priėmimas būtų geras darbas atliktas dėl rinkėjų, nes labiau atitiktų rinkėjų lūkesčius.

  Vasario viduryje G. Kirkilo, J. Bernatonio ir Irenos Šiaulienės įregistruotas rinkimų įstatymo projektas atvėrė duris diskusijoms apie esamos sistemos ydas ir galimos naujos sistemos privalumus. Iki 2024 metų užtektų laiko išdiskutuoti ne tik su politikais ir visuomene, bet ir su ekspertais bei priimti tinkamiausią variantą. G. Kirkilas pasidžiaugė, kad ir Lietuvos Respublikos Prezidentas yra išreiškęs nuomonę, jog apie rinkimų sistemą reikia kalbėti ir diskutuoti.

  „Per kiekvienus rinkimus pakeičiame apie trečdalį apygardų ribų. Suformuojame vienmandates apygardas, kurios iš esmės neatspindi jokios bendruomenės, todėl didelės prasmės išsaugoti tą mažoritarinę dalį nėra. Išrenkam dviejų tipų parlamento narius, o tai atsispindi parlamento darbe, ypač per biudžeto svarstymą“, – apie dabartinės sistemos ydas kalba G. Kirkilas. Kaip svarbiausią priežastį, kodėl rinkimų sistemą reikėtų keisti į naujai pasiūlytąją, G. Kirkilas įvardija žmonių norą rinkti asmenybes.

  Ambasadoriumi Estijoje dirbęs buvęs teisingumo ministras Juozas Bernatonis sako, kad tokią rinkimų sistemą, kokią siūlo „socialdarbiečiai“, turi ir estai, ir latviai, ir lenkai. Šešerius metus dirbęs ir gyvenęs Estijoje J. Bernatonis domėjosi ir nagrinėjo šios šalies rinkimų sistemą, kur žmonės tikrai aktyviai diskutuoja, ką rinkti, ir aktyviai dalyvauja rinkimuose.

  „Estijoje rinkimų sistema modernesnė, ji labiau atitinka ir mūsų rinkėjų lūkesčius. Kuriant dabartinę Lietuvos rinkimų sistemą, tai buvo daroma paskubomis. Kitose šalyse, Estijoje, Latvijoje iškovojus nepriklausomybę grįžta prie tradicinių parlamento rinkimų sistemų, o Lietuvoje – grįžta tik iš dalies, iš dalies palikta sovietinė sistema. Ir sovietmečiu iš pradžių rinkimų sistema buvo proporcinė, bet mažoritarinę sistemą įvedė būtent Josifas Stalinas, nes tai jis laikė galimybe įtakoti, kas bus išrinktas. Mažoritarinė sistema, jei kalbame apie mūsų kaimynus, yra likusi Baltarusijoje, ir pusiau – Lietuvoje“, – sako J. Bernatonis.

  Anot parlamentaro, siūloma rinkimų sistema atlieptų visuomenės nuomonę.

  „Ir anksčiau esu siūlę rinkimų sistemos pakeitimus. Buvo sakoma, žmonės nori balsuoti vienmandatėse apygardose. Tai netiesa, žmonės nori balsuoti už asmenybes, nesvarbu, kokios bus apygardos, kaip jiems bus pasiūlyta. Mūsų siūlomu atveju būtų prarandama žymiai mažiau rinkėjų balsų, ženkliai geriau būtų atspindėta visuomenės pareikšta valia“, – sako J. Bernatonis.

  Užsienio reikalų komiteto pirmininkas pripažįsta, kad partijas ši siūloma sistema truputį trikdo, nes nebūtų balsuojama konkrečiai už partijas. Pagal teritorinį paskirstymą būtų 13 ar 14 apygardų, o save iškėlę kandidatai būtų surašyti į atskirą sąrašą. Žmogus galėtų pasirinkti iš aiškaus sąrašo“, – sako Seimo narys J. Bernatonis.

  Buvęs ilgametis Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas sako, kad Lietuva – vienintelė regione valstybė, likusi su mažoritarine rinkimų sistema. Jis taip pat pabrėžia, kad nauja sistema turėtų nekintančias apygardų ribas, o jei keistųsi gyventojų skaičius, pasikeistų ne apygardų ribos, bet mandatų skaičius.
  Daugiau informacijos:
  Seimo Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijos informacija

  Prieš 3 savaičių
 • Najat

  Nuoroda

  Tarybos nary, kaip tu vertini tai, kad liberalai Seime žada 4 kartus padidinti taršos mokestį automobiliams. Ar raginsi išeit su plakatais?

  Prieš 3 savaičių
 • Laisvai

  atsakymas į: Najat Nuoroda

  raginama bus persėsti prie "Tesla" vairo arba prie kitokio, netaršaus automobilio arba paspirtuko, o Anykščių mieste į arklių traukiamą taxsi arba aklių traukinuką:), keičiantį eksploatacijai nebetinkantį TVIC-o dyzelinu varomą.

  Prieš 3 savaičių
 • Nuoroda

  Manau konservatoriai padarys taip kaip jiems patogiau, bet po tokių pokyčių, Liberalai gali visai išnykti, o radikalūs Laisviečiai deja, bet turėtų dar toliau daugumą žmonių kiršint.

  Prieš 3 savaičių
 • Taigi

  Nuoroda

  Nieko keisti nereikia. Apskritai, keisk nekeitęs, bet nuo to niekas nepasikeis, nes Lietuvos rinkėjai be gali kvaili, išrenka tokius pat kvailius, bet gudrius, kurie sugeba rinkėjams makaronų ant ausų prikabinti.

  Prieš 3 savaičių
 • Jurgis

  Nuoroda

  Kokie rinkėjai tokie ir sedi išrinkti.

  Prieš 3 savaičių
 • Cha cha

  Nuoroda

  Studentas mikčioja.

  Prieš 3 savaičių
 • Studentas

  Nuoroda

  Dėl.mero patarėjų skaičiaus. Teisybė, kad dabar po rinkimų taryba tvirtina mero siūlomą patarėjų skaičių. Teisybė, kad skaičius nesikeičia bent nuo Gervinsko laikų.
  Cituojamas 2015 metų straipsnis
  “Rajono Taryba patvirtino mero Kęstučio Tubio patarėjų etatų skaičių. Numatyta, kad K.Tubis turės galimybę įdarbinti tris patarėjus. Tačiau meras tikino, kad bus užimti tik du etatai.


  Nuo pirmadienio mero patarėjais turėtų pradėti dirbti liberalas Kęstutis Indriūnas ir „darbietis“ Donaldas Vaičiūnas. Abu būsimi patarėjai dalyvavo ir pirmajame, ir antrajame naujos kadencijos Tarybos posėdžiuose."

  Prieš 3 savaičių
 • Studentas

  Nuoroda

  Dėl.mero patarėjų skaičiaus. Teisybė, kad dabar po rinkimų taryba tvirtina mero siūlomą patarėjų skaičių. Teisybė, kad skaičius nesikeičia bent nuo Gervinsko laikų.
  Cituojamas 2015 metų straipsnis
  “Rajono Taryba patvirtino mero Kęstučio Tubio patarėjų etatų skaičių. Numatyta, kad K.Tubis turės galimybę įdarbinti tris patarėjus. Tačiau meras tikino, kad bus užimti tik du etatai.


  Nuo pirmadienio mero patarėjais turėtų pradėti dirbti liberalas Kęstutis Indriūnas ir „darbietis“ Donaldas Vaičiūnas. Abu būsimi patarėjai dalyvavo ir pirmajame, ir antrajame naujos kadencijos Tarybos posėdžiuose."

  Prieš 3 savaičių
 • Ne liberalas

  Nuoroda

  Tarybos nary, kaip tu vertini tai, kad į pareigas neskiriamas asmuo, laimėjęs konkursą?

  Prieš 3 savaičių
Įkelti daugiau