Būkite su „Anykšta“ ir antrąjį 2021-ųjų metų pusmetį!

Orai

Koks Jums būtų tinkamiausias laikas (valanda) kultūriniams renginiams vasaros sezono metu?

Dienos anekdotas

- Daktare, sakykit, man gripas?

- Taip.

- Kiaulių?

- Taip, kiaulių, nes tik kiaulė galėjo kviesti greitąją 4 ryto, turėdamas temperatūros 36,7…

Komentaras

Svedasu Jadze:„Už tai Svedasys unt ežera bus padaryta laivų nulaidimo prieplauka už vyriausybės duodamus pinigus. Tai skaitykit, kad unt ežerą ir duosis suvažiavį iš miestų visokie matarinių vandes matociklų ir kitų vandeninių traktorių šoperiai, a svedasiškes materėlas, katras kvietkus paežerėj sadina, galas tik per fb prisimit ramybį ir gamtos grožybį.
Vat jum ir liberai ir valdiškas devintynes per Petrines ir Povilines."

Komentuoti

Anykščiuose nustatyti 35 atvejai, kai asmenys užsikrėtė dar neidentifikuota koronaviruso atmaina, BNS antradienį sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Utenos departamento direktorė Birutė Sapkauskienė.

„Balandžio 9 dieną mūsų departamentas gavo informaciją, kad Anykščių rajone yra nustatyti koronaviruso atvejai su E484 mutacija. Konkrečiai kokia viruso atmaina, mes informacijos dar neturime ir mūsų žiniomis, ši atmaina dar neturi pavadinimo, ji tokia neįprasta Lietuvoje“, – sakė NVSC padalinio vadovė.

„Šiuo metu mes turime 35 tokius atvejus, kai nustatyta ši mutacija. Turime Anykščiuose aštuonis aktyvius protrūkius, jie nėra dideli. Iš tų aštuonių keturi siejami su mutavusio viruso atvejais“, – kalbėjo ji.

Jos teigimu, kol kas nepastebima, kad žmonės, užsikrėtę šia atmaina, sirgtų sunkiau. Apie trečdalis užsikrėtusiųjų jau pasveiko. Didelė dalis užsikrėtusiųjų šia atmaina jokių simptomų nejaučia, tarp jų ir keli paskiepyti asmenys.

E484 viruso mutacija gali būti siejama su didesniu atmainos atsparumu vakcinai.

„Keletas žmonių yra hospitalizuota, kaip ir įprastai prie šios ligos. Kažkokio ypatingo, greitesnio plitimo mes kol kas nestebime“, – sakė B. Sapkauskienė.

„Mes kol kas tikrai nepastebime, kad žmonės sunkiau sirgtų ar tai pasibaigtų labai liūdnai žmonėms užsikrėtus šia atmaina. Dar ir duomenų per mažai turime, nes tų atvejų tikrai nėra daug“, – teigė NVSC atstovė.

Pirmas šios atmainos atvejis nustatytas asmeniui, teigiamą koronaviruso rezultatą gavusiam kovo 23 dieną. Iki balandžio pradžios nustatyti keturi atvejai, vėliau – dar devyni.

Pradėjo plataus masto tyrimus

Pasak jos, NVSC dėl šių atvejų pradėjo pagilintą epidemiologinį tyrimą, praėjusį pirmadienį rinkosi Anykščių savivaldybės ekstremalių situacijų komisija.

„Buvo pradėtas labai plataus masto žmonių testavimas Anykščių rajone: kolektyvuose, ypatingai ten, kur nustatyti COVID-19 ligos protrūkiai ir taip pat pavieniai atvejai“, – sakė B. Sapkauskienė.

Atliekant šiuos tyrimus, kai kuriuos žmones tiriant pakartotinai, rasta dar naujos mutavusios atmainos atvejų. Vien antradienį gauta informacijos apie penkis atvejus.

„Iki šios dienos po truputėlį pasidaugina iki 35 iš viso atvejų“, – sakė NVSC padalinio vadovė.

Šiuo metu NVSC ir savivaldybė Anykščių rajonui skiria didesnį dėmesį, aktyviai tiria kolektyvus, čia pirmiausia atliekami epidemiologiniai tyrimai. Kol kas pastebimas su šia mutacija susijusių atvejų mažėjimas.

Sekoskaitos tyrimus Lietuvoje koordinuojanti Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija BNS informavo, jog Lietuvoje randama įvairiausių atmainų, tačiau dauguma atvejų nėra pagrindo įtarti, kad jų epidemiologinė elgsena ženkliai skiriasi nuo kitų.

Lietuvoje iki šiol aptiktos dvi pavojų keliančiomis laikomos atmainos: 1646 britiškosios bei dešimt iš Pietų Afrikos kilusios atmainos atvejų.

BNS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • šiandien aleksiejūnas

  Nuoroda

  rašo,kad balandžio 9 nuststyta afrikinė viruso atmaina.

  Prieš 2 mėnesių
 • ja

  Nuoroda

  buvo šiltesnis oras, žmonės dirbo išsirengę, truputi suputė vėjas, vos vos pakilo temperatura. ankščiau tai neimtu net į galvą, o dabar matai mutacijas sapnuoja.

  Prieš 2 mėnesių
 • Ungele

  Nuoroda

  Jeigu pilvu suks reiškia Kavarcka virusus koks gali būt.Visam pasauly isgarsesma ,a turistų a turistų tada.Pinigus giminių UAB siupeliais kabins

  Prieš 2 mėnesių
 • Bitute pilkoji nevagianti

  Nuoroda

  Reikia kad Molėtai gražintų Kęstutį, tas vyrusą užanspauduotų galbūt? :)

  Prieš 2 mėnesių
 • Romas

  Nuoroda

  Sloga, mutavo

  Prieš 2 mėnesių
 • Nuoroda

  Su vienu faraonų kalbėjau, kad iš piramidžių kapaviečių arhelogai yra užsikrėtė nepagydoma liga ir ją gali platinti

  Prieš 2 mėnesių
 • Anykstenas

  Nuoroda

  Kas čia per baisybė!

  Prieš 2 mėnesių
 • Liuda

  Nuoroda

  ir ko ten vaziuot Afrikon kur gyvena daug laukiniu visokiu zveriu ir pauksciu jie ir uzkrecia zmones o paskum cia uzsikrete atvaziuoja .

  Prieš 2 mėnesių
 • Taigi aha !

  atsakymas į: Liuda Nuoroda

  Tik Ebolos viruso iš Afrikos atsivežti ir betrūko !!!

  Prieš 2 mėnesių
 • Ggg

  atsakymas į: Liuda Nuoroda

  O tu zinai kad egiptas irgi afrika ir kad zmones ten keliaja poilsiaut? Ant kiek jus asilu banda esat isplautom smegenelem????????????

  Prieš 2 mėnesių
Įkelti daugiau