Orai

Ar esate gėręs raminamuosius vaistus?

Dienos anekdotas

Susitiko dvi artimos draugės.
- Kaip tavo vyras? - pasiteiravo viena.
- Lyg ir nieko... tačiau vakarais prisileidžia vonią vandens, pasiima meškerę, užsidaro duris ir meškerioja.
- Reikėtų tau jį vis dėlto parodyti psichiatrui, - susirūpina draugė.
- Reikėtų... - atsidūsta vyro žmona. - Bet gi taip norisi šviežios žuvies.

Komentaras

Kaimo diedas:„Kaipo čia suprast? Aną dieną politologai per TV skiedė, kad gyvenimas Lietuvoj labai pagerėjo ir dar gerėja, kad smarkiai sumažėjo skurstančių, o šitiek skirta lėšų maisto produktams dėl skurstančių įsigijimui? Tai gal Lietuva jau nebe gerovės valstybė, gal skurdžių vėl padaugėjo?"

Komentuoti
Seniai iš galiojimo išėjusi kalio vyno rūgšties druska atsidūrė Troškūnų sąvartyne.
Kol kas nenustatytas asmuo Troškūnų sąvartyne išpylė didelį kiekį cheminių medžiagų.

 

 

Troškūnų sąvartyne, miškelyje link Traupio atsirado 1989 metais Armėnijoje, Jerevano cheminių preparatų gamykloje pagaminta kalio vyno rūgšties druska, kurios galiojimo laikas – 3 metai. Ji sufasuota į stiklinius indus po 0,9 kg, o į sąvartyną atvežta šešiose didelėse plastikinėse talpyklose. Jose taip pat yra maišų, su, tikėtina, kitokiomis cheminėmis priemonėmis. Kai kurie kalio vyno rūgšties druskos indai sudužę, nuo jų į aplinką sklinda aitrus rūgštus kvapas.

Anykščių aplinkos apsaugos agentūros vedėjas Arnoldas Kazakevičius, tik iš „Anykštos“ išgirdęs apie sąvartyne išverstus chemikalus, sakė jog būtinai domėsis minėta situacija ir, reikalui esant, prašys priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pagalbos chemines medžiagas surinkti ir išvežti utilizuoti.

Bus aiškinamasi, kas kalio vyno rūgšties druską ir kitokias chemines medžiagas išvertė sąvartyne. Už tokius veiksmus yra numatyta administracinė atsakomybė su nuostolių gamtai atlyginimu.

 

Arvydas Lingaitis
arvydas.l@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta