Būkite su „Anykšta“ ir antrąjį 2021-ųjų metų pusmetį!

Orai

Koks Jums būtų tinkamiausias laikas (valanda) kultūriniams renginiams vasaros sezono metu?

Dienos anekdotas

Trečią kartą spiritu pravalius išmaniojo telefono ekraną, Siri programėlė paprašė užkandos.

Komentaras

M.F.:„Pakruojyje namo administratorius kiekvienam daugiabučiui padovanojo po žolės pjovimo mašiną. Išėję į pensiją namo gyventojai talkina komunalininkams nupjauti žolę prie savo namo. Gal tokiią praktiką pamėginti ir Anykščiuose. Jei name vienos bobutės, tai tokia akcija netinka."

Skaityti komentarus (1)

Šypsokitės, ryt bus blogiau...  Globaliai nieko Anykščių rajone neįvyko. Iki 2015-ųjų pavasario pajėgėme išgyventi be Venetos Veršulytės, Sauliaus Rasalo, Kęstučio Indriūno ir Donaldo Vaičiūno išmintingo valdymo, tad, matyt, be jų išgyvenime ir likusius metus, mums skirtus šioje ašarų pakalnėje.

Pagal ankstesnę merų skyrimo tvarką, prieš partijos deleguotą rajono vadovą sukilus jo komandai mero dienos (poste) būtų jau suskaičiuotos. Kęstučiui Tubiui nederėtų būti naiviam - koks jis stiprus bebūtų, jei rajono Taryba turėtų teisę jam pareikšti interpeliaciją – jis iš posto dabar ristųsi kūlvirsčiais. Čia ne personalijos klausimas –  tik sava partija yra rajono vadovo (nebūtinai Anykščių) užnugaris, o visi kiti yra arba opozicija,  arba „okolo“. Šio žodžio į lietuvių kalbą išversti neįmanoma, reikėtų rasti tarpinį variantą tarp „artimųjų“ ir „prisiplakėlių“. Šitie „okolo“ visada išliks prie stipresniųjų. Tiesiogiai išrinktas meras yra praktiškai nenuverčiamas, todėl jis visada aplink save turės pakankama kiekį „okolo“. Na, tokį, kokio jam reikia...

 

K. Tubio ir liberalų konfliktas rajonui žiauriai nenaudingas. Kas dabar vykdys kokią nors programą?

Susiklosto keista situacija, jog nebelieka rajoną valdančios partijos. Formaliai ar neformaliai nepartinį, bet liberalų remtą merą palaikančioje rajono valdžios koalicijoje dabar liks konservatoriai, „darbiečiai“, „valstiečiai“, abu Arūno Liogės sąrašo nariai, pagal socdemų sąrašą išrinktas, bet šiaip jau A. Zuoko liberalas Alvydas Gervinskas ir dar nepartinis „tvarkiečių“ atstovas Raimundas Razmislavičius. Esant reikalui, merą per balsavimus Taryboje palaikys vienas kitas asmuo iš tų pačių protestantų liberalų, o kai prispirs rimtas reikalas, „vardan rajono“ ranką kilstels ir kuris nors iš socdemų. Taigi rajoną teoriškai dabar valdys visi, kas netingi,  o praktiškai – vienas meras.

Nežinau, ar tai blogai. Gal gerai. Tik keista. Premjerą, ministrą, Seimo pirmininką galima nušalinti lengvai, be motyvų. Net nebūtina vargintis galvojant argumentus, jei jėgos Seime persiskirsto - gali šluoti, ką širdis geidžia. Išskyrus Prezidentą. Nors ir Prezidentą kartą nuvertė. Jau net nebepamenam,  kuo jis buvo kaltintas... O štai merai šioje kadencijoje yra lyg šventos karvės.

Liberalai iš valdžios pasitraukė politiškai nebrandžiai kaip aštuntokių kompaniją. „Mamos ant mūsų rėkia, tai mes bėgam iš namų.“

Akivaizdu, kad valdžios komandos subyrėjimas nebuvo spontaniškas, liberalai apie pasitraukimą iš valdžios galvojo jau ne  pirmas mėnuo. Nesuprantu, kodėl nebuvo sugalvota pasitraukimo motyvų. Pvz.: medinė pilis, atliekų kainos, mineralinio vandens pirkimas, automobilių padangos ir panašiai. Negi taip jau tas mūsų meras viską darė idealiai, tik labai rėkė? Net prie stulpo galima prisikabinti. K. Tubis – ne stulpas, prie jo prisikabinti turėtų būti lengviau.

Šis moralizavimas yra ne apie patį sprendimą ir sprendimo valdininkams išeiti iš darbo, o liberalams į opoziciją, motyvus, bet apie motyvų pateikimą. Liberalų sprendimas trauktis į opoziciją yra logiškas – kai įstatymiškai negalima nušalinti partijos remto, tačiau jai nepriimtinai ar nenaudingai dirbančio mero, reikia trauktis patiems. Kitaip tariant, jei priešo negali nušauti, nusišauni pats... Bet ir šiuo atveju – pirma ratai, paskui arklys. Partijos sprendimu pirma reikėjo atšaukti savo deleguotus valdininkus,  šį sprendimą su motyvais paviešinti, o ne valdininkams įsivelti į asmeniškumus peraugusį karą. Dabar meras K. Tubis teigia, kad administracijos direktorė ir jos pavaduotojas į darbą eina, bet vengia mero, nedalyvauja jo rengiamuose rytiniuose pasitarimuose... Ne tik politiškai, bet ir žmogiškai neatrodo brandžiai.

K. Tubis ras naują direktorių, šio pavaduotoją, patarėjus ir dirbs toliau. Liberalų deleguota komanda bent jau moraliai buvo atskaitinga ir partijai. Naujas direktorius ir naujas pavaduotojas neabejotinai bus klusnesni vykdytojai, nei buvę... Pačios savivaldybės administracijos viduje merui nebus net opozicijos užuomazgų. Merui valdyti bus lengviau.

Deja, istorinė praktika rodo, jog vienose rankose koncentruota jėga retai nuveda į progresą...   

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Nepainiokit

  Nuoroda

  Tai tik pamfletas. Ne daugiau. Kur jau ten analitika. Net zurnalistika nekvepia. Kokia zurnalistika gali buti Anykstoje jeigu ten tik du zurnalistai, o ir tie giliai sovietiniai. Sovietijoje kaip zinia tikros zurnalistikos nebuvo ir niekas jos tada nemokino. Buvo tik tiesa kraipantys pagal partijos linija propogandistai. Likusieji ir tai ne visi tik kazkokius plius-minus naktinius, ar naminius rasymo kursus baige todel ir pasakoja taip kaip gilam lietuviskam kaime ismoko. GYVENANČIOJE laiudyje prisiklausau kur kas sodriau smirdinčiu vyjabonu.

  Prieš 4 metų
 • ]]]

  Nuoroda

  Tobuli straipsniai.Niekas neprilygs Vidmantui.

  Prieš 4 metų
 • Po šito...

  Nuoroda

  Manau meras bus gerokai atsargesnis ir lankstesnis. Pamoką gavo ir manyčiau jam užteks proto padaryti tam tikras išvadas ir pirmiausia su savimi. Toks partijų jovalas daugumoje, trapus kaip krištolo taurė. Tik reikia palaukti... ir.

  Prieš 4 metų
 • virgis (neziuriu jutubes)

  Nuoroda

  straipsnis tiesiai i desimtuka!

  Prieš 4 metų
 • vaziuok i anglija

  Nuoroda

  darbo dirbti ,rasineji pasakeles, nors sunys loja bet karavanas eina

  Prieš 4 metų
 • piktas

  Nuoroda

  šaunuolis Vidmantai. Nėra valdžios ir čia ne valdžia o tik palaida bala.

  Prieš 4 metų
 • Jadvyga

  Nuoroda

  Kokie čia kliedesiai? Niekam tavo lojimas neidomus.

  Prieš 4 metų
 • Jo

  Nuoroda

  Pikta, kad spektaklis nepavyko? Režisuok kaip nori, bet aktoriai nevykę.

  Prieš 4 metų
 • man tai sarmata butu ait

  Nuoroda

  ton vieton. Kaimynai užbadytu pirštais.

  Prieš 4 metų
 • Gera naujiena

  Nuoroda

  pilies valdovas tampa "kulverstuku"

  Prieš 4 metų
Įkelti daugiau