Orai

Džiaugiuosi - Dalinuosi „Darbas - malda mūsų žemei“

Dienos anekdotas

Vyras skundžiasi gydytojui:
- Daktare, aš pernakt nesudedu bluosto. Gal turite ta pačia liga sergančią pacientę?

Komentaras

Leonas Alesionka:„Su AstraZeneka vakcina buvau paskiepytas kovo 26 dieną. Ne todėl, kad ji man labiausiai patiko ir aš ją išsirinkau, o todėl, kad tik tokia tebuvo. Skiepytam būti vis geriau, nei neskiepytam. Antrą dozę gausiu birželio 16 dieną. Savijauta po skiepo normali. Nesiskiria nuo savijautos, kuri man būna pasiskiepijus sezononio gripo vakcina. Neužkrešėjau, nors esu "cukrinis diedukas".
Kas gi draudžia dieną ar dvi iki skiepo išgerti tą "Hertemagnyl" aspirino tabletytę, kuri skystina kraują ir neleidžia susidaryti krešuliams? Ne kas dieną po vieną gerti. Pavalgius. Kad skrandžio neerzintų. Galvas kam ant pečių nešiojate, a ?"

Skaityti komentarus (9)

Anykščių rajono rinkėjams atsisakius tvirtos Kęstučio Tubio rankos paslaugų, daugelis ramiai atsikvėpė. Viskas, pradedam kitą gyvenimą! Pasaulį naują pastatysim!

Savojo, anykštėniškojo, pasaulio atkūrimas vyks dviem etapais: 1. Liaudies ūkio atstatymas, 2.Komiteto narių reintegracija į chebrą.

 

Dėl liaudies ūkio atkūrimo - viskas paprasta : reikia iš naujo burti komandą, ieškoti idėjų ir projektų generatorių bei įgyvendintojų. Turės būti agitacija, statybininkų surinkimas, o tada jau žiūrėsim, kurioje vietoje tiesti savąjį ,,BAM“-ą.

Bijojau, kad K.Tubis pradės statyti medinę pilį. Galvojau - pastatys ant Šeimyniškėlių piliakalnio trisienį, o paskui man, naujai išrinktam merui, nei jį deginti, nei toliau statyti, nei Vyganto Šližio karvėms išnuomoti. Visi minimi sprendimai tokie geri, kad nors persiplėšk begalvodamas, kurį pasirinkti. Na, į merus nekandidatavau, bet pažindamas mūsų rinkėjus, vis tiek negali būti tikras, kad neišrinks. Gretos Kildišienė pavyzdys parodė, kad mes, anykštėnai, turime subtilų humoro jausmą.

Komiteto reintegracija į Anykščius man labiau patinka nei liaudies ūkio atstatymas. Mane, kaip žurnalistą (ir šiaip nemalonų tipą), ji džiugina.

Anykščių elito susitelkimas visuomet erzino. Mūsų elito apibūdinimui randu tik rusišką žodį ,,okolo“, kurio vertimas būtų ,,šalia; netoli” - na tokie prielipai tas mūsų elitas, bet ne pačia blogąja prasme. K.Tubis darbo pradžioje, atrodė, judina užpelkėjusį vandenį, bet staigiai paaiškėjo, kad jo tikslas ne vandens kokybės gerinimas, bet jame esančios faunos ir floros perrinkimas: geras - blogas, valgomas - nevalgomas...

Kadenciją baigiančio nušalintojo mero rinkimų komandoje atsidūrė keistų žmonių. Tiksliau - didelė dalis tų žmonių visai nėra keisti, normalūs žmonės, tipiški anykštėnai... Tačiau pats K.Tubis yra karys (ypač jeigu ištrintume STT failą) visom prasmėm. Jis ir pagal oficialų statusą karys ir pagal natūrą - kovotojas. ,,Ką jis daro? Aš visai nenoriu karo. Man ir taip supuvo kotas. O be to, esu pilvotas. Kaip aš diržą apsijuosiu? Kaip aš eisiu? Kaip dainuosiu?...“ - kažkada apie dalies komiteto narių savijautą prieš rinkimus rašė Justinas Marcinkevičius.

K.Tubis savo komiteto plyšius užpildė net ne grybais, o iššskirtinio minkštumo medūzomis. Nevardysiu pavardžių - patys jas žinote.

,,Tubiečius“ skirstyčiau į dvi rūšis: ,,nu kažkaip reikia gyventi“ ir ,,aš prie chebros“. Gal ten vieną kitą idėjinį galėjai rasti, bet tik vieną kitą... Tiems, kurie buvo ,,prie chebros“, taikyčiau visišką amnestiją. Draugas paskui kaimyną, kaimynas - paskui giminę... Žmogiška. Kas čia iš mūsų po penkto bokalo alaus nėra nuėjęs ten, kur nereikėjo eiti.

Baisesnė kategorija ,,nu kažkaip reikia gyventi“. Čia jau ne bajeris. Čia biški pokariu dvelkia. Šitie blogesni ir už idėjinius durnius, nes pastarieji bent prognozuotini dėl to, ko jie tikrai nedarys. ,,Nu kažkaip reikia gyventi“ pasiruošę viskam...

Apsaugok Viešpatie, nesu nei už fizinius, nei už dvasinius pogromus. Lai integruojasi komiteto žmonės atgal į Anykščių chebrą ir gyvena toliau. Tik būtų gerai, kad kuris viešai neužgiedotų, kad ėjo iš vidaus griauti komiteto, o širdyje visuomet buvo su Sigučiu.

Tekste kartoju žodį chebra, už kurį bars ir kalbos redaktorė ir vyriausioji redaktorė. O ką daryti? Ar aš kaltas? Mūsų santykiai grįsti ne gražiais lietuviškais žodžiais - bičiulyste, draugyste ar ištikimybe, o chebravimusi...

Po rinkimų rojaus nebus, nebus ir visiško skaidrumo bei tyrumo. Bus ir lobizmo, ir interesų, ir savųjų protegavimo. Bet man mielesnė Vyganto Šližio, Luko Pakelčio chebra nei Alfrydo Savicko, Algirdo Gansiniausko ir Arvydo Pajuodžio dominavimas. Pirmieji, tikiu, turi potencijos ir kažką sukurti, antrieji - tik integruotis...

Palingavo galvas pušys: štai ir baigės grybų mūšis....

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Juistinas M.

  Nuoroda

  Į pagalbą Šmigelskui...:) : https://www.youtube.com/watch?v=sHQM8SiI15Y

  Prieš 2 metų
 • Oj

  atsakymas į: Juistinas M. Nuoroda

  Juistinai, kad ir tu visai suvaikejai !

  Prieš 2 metų
 • Ar teisingai supratau - grybų grybas susapnavo grybų mūšį ir aplaistęs rinkimus, sukurpė rašinėlį apie laistyme nedalyvavusią chebrą ? :)

  Prieš 2 metų
 • Kovas

  Nuoroda

  Kokia ta chebra. Daugiau kaip puse chebros is vis nesuprato su kuo susidejo,ka daro ir ka kalba, mazesne puse atsidekojo uz gerus darbus, dar kiti lauke keletos siltu vieteliu ir t.t.
  Nerimta chebra.

  Prieš 2 metų
 • Va

  Nuoroda

  Va dabar stipri taryba , stiprus meras , stiprus patarejai , stipri direktore,stipri pavaduotoja direktores - visi stiprus , ot tai dabar stiprus suolis bus , vient tik zodis STIPRUS ka reiskia,

  Prieš 2 metų
 • Antanas

  Nuoroda

  Kai meras išrinktas ne tikrų rinkėjų, bet bėgant nuo bėdos, tai nieko gero nesitikiu. Jau dabar, pagal tai iš ko "košė" lipdoma matau, kad gero nelauk.

  Prieš 2 metų
 • Taigi

  Nuoroda

  Lietuvoje tik giminės, savos chebros, todėl nieko gero ir nėra, nes nėra teisingumo.

  Prieš 2 metų
 • BGK

  Nuoroda

  Jūsų numylėtinius valstiečius irgi kažkaip praskirstyt galima- tikri bachūrai, na gerai, ir merginos, antra grupė- nuskriaustieji.Pakibo klausimas- kodėl taip grynai valstietiškai mužikiškai atrodantis vyriokas linksta prie nuskriaustųjų

  Prieš 2 metų
 • to BKG

  atsakymas į: BGK Nuoroda

  Nuskriaustieji -tai Tubis? Vargšelė nuskriaudė teisėsauga, prokurorai ir rinkėjai, dar komiteto išdavikai, kurie atsisako idėjinio vado?

  Prieš 2 metų
 • BGK

  atsakymas į: to BKG Nuoroda

  Gusto kliente, nori pasakyt, kad valstiečiai, negavę postų, plakasi prie Tubio, ar jums su teksto suvokimu ne kas

  Prieš 2 metų
Įkelti daugiau