
Anykščių rajono šeimos ir vaiko gerovės centro direktoriaus pavaduotoja Inga Lackuvienė pasakojo, kad kasdieniame darbe jai tenka susidurti su moterimis, kurios nemoka būti mamomis. Dažniausiai jos – be motinos šilumos užaugusios, alkoholiu piktnaudžiaujančios moterys.
Šių motinų vaikai auga Anykščių rajone veikiančiuose bendruomeniniuose vaikų globos namuose, dalis jų prieglobstį randa globotinių namuose.
Net ir taip susiklosčius gyvenimams, pasak Anykščių rajono šeimos ir vaiko gerovės centro direktoriaus pavaduotojos I. Lackuvienės, didžioji dalis globos namuose ar globotinių šeimose augančių vaikų niekada nepamiršta savo mamų, o kai kurie jų, jau užauginti visai svetimų žmonių, ir vėl sugrįžta į savo Mamų glėbius.
Šiuo metu Anykščių rajone be tėvų globos auga net 63 vaikai.
Anykščių rajone 39 vaikus globoja 34 globėjų šeimos.
Jokubavos šeimyna (Anykščių sen.) globoja 7 vaikus.
Anykščių mieste yra įkurti dveji, o Anykščių seniūnijos Ažuožerių kaime veikia vieni bendruomeniniai vaikų namai. Šiuose bendruomeniniuose vaikų globos namuose gyvena 17 be tėvų globos likusių vaikų.
Anykščių rajono šeimos ir vaiko gerovės centro direktoriaus pavaduotoja Inga Lackuvienė sakė, kad vaikų globos namuose augę vaikai dažnai sugrįžta pas savo Mamas, susikūrę savo gyvenimus stengiasi joms kaip galėdami padėti.
Anykščių rajono šeimos ir vaiko gerovės centro direktoriaus pavaduotojos I. Lackuvienės „Anykštai“ kalbėjo, kad, nors globos namuose ar šeimose globojamiems vaikams siekiama sudaryti pačias geriausias gyvenimo sąlygas, jiems niekas negali pakeisti Mamos bei atstoti jos meilės ir šilumos.
„Kiekvienas vaikas bendrauja su tam tikru socialiniu darbuotoju ar jo padėjėju. Vaiko ryšys su šiais žmonėmis tikrai yra stiprus. Socialiniai darbuotojai stengiasi atsiliepti į vaiko poreikus, bet patys suprantate, kad vaikui niekas negali atstoti Motinos“, – kalbėjo I.Lackuvienė.
Pašnekovė pasakojo, kad globos namuose ar globotinių šeimose augantys vaikai susitinka su savo Motinomis.
„Yra vaikų, kurie patys inicijuoja tokius susitikimus, yra ir tokių vaikų, kuriuos tokiems susitikimams reikia paskatinti mums, darbuotojams. Nes mamos kartais pamiršta, kad jos yra Mamos“, – sakė I.Lackuvienė.
Globojami vaikai, kurie palaiko ryšius su savo tėvais, su savo Mamomis kartais susitinka bendruomeniniuose vaikų globos namuose. Anykščių rajono šeimos ir vaiko gerovės centro direktoriaus pavaduotoja I. Lackuvienė atskleidė, kokiomis temomis su savo Mamomis kalbasi vaikai.
„Jie kalbasi apie namus, apie artimus giminaičius. Vaikams rūpi namų aplinka“, – sakė ji.
I.Lackuvienė sakė, kad pasitaiko ir skaudžių dalykų – globojamas vaikas nori susitikti su savo Mama, bet to nenori pati mama.
„Viena berniukų mama pažadėjo su jais bendrauti, bet vengia susitikimų, neatsiliepia į telefono skambučius – tiesiai nepasako, kad su jais bendrauti nenori. Žinoma, dėl to būna labai daug vaikų ašarų. Vaikai nori būti šeimos indentiteto dalimi, kažkam priklausyti – tai labai svarbu gyvenime. Jiems labai svarbu žinoti tai, kaip jų tėvai gyvena, kaip jiems sekasi. Vaikams tai yra skaudi tema“, – aiškino I.Lackuvienė.
Didžioji dalis vaikų globos namuose yra atsidūrę dėl jų tėvų piktnaudžiavimo alkoholiu. Anykščių rajono šeimos ir vaiko gerovės centro direktoriaus pavaduotoja I. Lackuvienė pasakojo, kad, kalbėdamiesi su socialiniais darbuotojais,vaikai nuolat kartoja, kad stengsis negyventi taip, kaip gyvena jų tėvai.
„Vaikai pamato, kad be alkoholio galima turėti kitus vertybinius dalykus – įsigyti namus, mokytis. Bet jie nesmerkia savo geriančios mamos. Mes visada su vaikais kalbamės, kad niekada negalima smerkti tėvų, nes negali žinoti, kas su tavim pačiu gali gyvenime atsitikti. Be to, mūsų bendruomeniniuose...
Šis turinys yra matomas tik registruotiems anyksta.lt vartotojams, įsigijus portalo naujienų prenumeratą.
Portalo anyksta.lt naujienų prenumeratą galite įsigyti čia.
Jau esate prisiregistravęs? Prisijunkite: