• Kontaktai
  • Reklama
  • Apie mus
  • Prisijungti
  • Prenumerata
  • Privatumo politika
Ketvirtadienis, 15 gegužės, 2025
No Result
View All Result
Anyksta.lt
  • Naujienos Anykščiuose
    • Politika
    • Bendruomenės
    • Verslas
    • Sveikata
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Teisėsauga
    • Sportas
    • Gamta
    • Žmonės
  • Lietuvos ir užsienio naujienos
    • Nusikalstamų įvykių apžvalga
  • Gyvieji Anykščiai
  • Aukštaitiškas formatas
  • Vox Populi
    • Laiškai
    • Dienos sentencija
    • Komentaras
    • Balsavimo rezultatų archyvas
  • Laisvalaikis
    • Gamtos knyga
    • Konkursai
  • Anykšta TV
  • Veiklos Anykščiai
  • Ženklai ir žmonės
  • Premium Anykšta
  • Prenumerata
  • Skelbimai
  • Archyvas
    • Naujienų archyvas
    • Laikraščio archyvas
  • Naujienos Anykščiuose
    • Politika
    • Bendruomenės
    • Verslas
    • Sveikata
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Teisėsauga
    • Sportas
    • Gamta
    • Žmonės
  • Lietuvos ir užsienio naujienos
    • Nusikalstamų įvykių apžvalga
  • Gyvieji Anykščiai
  • Aukštaitiškas formatas
  • Vox Populi
    • Laiškai
    • Dienos sentencija
    • Komentaras
    • Balsavimo rezultatų archyvas
  • Laisvalaikis
    • Gamtos knyga
    • Konkursai
  • Anykšta TV
  • Veiklos Anykščiai
  • Ženklai ir žmonės
  • Premium Anykšta
  • Prenumerata
  • Skelbimai
  • Archyvas
    • Naujienų archyvas
    • Laikraščio archyvas
No Result
View All Result
Anyksta.lt
No Result
View All Result

Olandijos pedagogų stažuotė Anykščiuose (Projektas ,, Aukime kartu. Socialinė, pedagoginė ir psichologinė pagalba vaikui” )

Vida DIČIŪNAITĖ
2011-11-07
Naujienos
1
Dalintis FacebookDalintis Twitter

2011 metais paskelbus tarptautinį Mokymosi visą gyvenimą programos Comenius Regio partnerysčių projektų konkursą, Anykščių švietimo, kultūros, sporto ir turizmo skyrius kartu su Švietimo centru parengė ir pateikė konkursui projektą smurto ir patyčių prevencijos tema ,, Aukime kartu. Socialinė, pedagoginė ir psichologinė pagalba vaikams”, partneriais pakviesdami Olandijos Horsto miesto bei mūsų savivaldybės Antano Baranausko, Troškūnų Kazio Inčiūros vidurines bei Debeikių pagrindinę mokyklas. Projektas vykdomas anglų kalba.

 

                2011 metais paskelbus tarptautinį Mokymosi visą gyvenimą programos Comenius Regio partnerysčių projektų konkursą, Anykščių švietimo, kultūros, sporto ir turizmo skyrius kartu su Švietimo centru parengė ir pateikė konkursui projektą smurto ir patyčių prevencijos tema ,, Aukime kartu. Socialinė, pedagoginė ir psichologinė pagalba vaikams”, partneriais pakviesdami Olandijos Horsto miesto bei mūsų savivaldybės Antano Baranausko, Troškūnų Kazio Inčiūros vidurines bei Debeikių pagrindinę mokyklas.  Projektas vykdomas anglų kalba.

        Švietimo mainų paramos fondui atlikus projektų vertinimą, finansuoti atrinkti 6 projektai, tarp jų ir Anykščių savivaldybės, kurio vykdymui skiriama 36 tūkst.751 eurų.  Projektas paremtas dviejų šalių – Lietuvos ir Olandijos regionų švietimo institucijų poreikiu keistis patirtimi ir gauti naujų idėjų socialinės, pedagoginės, psichologinės pagalbos vaikui teikimo srityje.

          Projekto metu Anykščių partnerinės institucijos skleis savąją socialinės pagalbos vaikui teikimo patirtį, tuo tarpu Olandijos švietimo organizacijos perteiks partneriams savo įdirbį patyčių prevencijos srityje.

                      Abu regionai turi įgiję daug patirties spec. poreikių vaikų ugdymo srityje, projekto dalyviai dalinsis gerąja spec. poreikių vaikų ugdymo patirtimi ir metodais. Abu regionai ne tik taikys ir adaptuos minėtą partnerių patirtį, bet ir tikslingai bendradarbiaus socialinės pedagoginės psichologinės pagalbos vaikui stiprinimo srityje. Bus mokomasi, ieškoma ir aptariama, o vėliau ir taikomi nauji ir veiksmingi pagalbos vaikui mokyklose metodai, būdai ir priemonės (viena iš jų – Olandijos mokyklose taikomas „patyčių protokolas”, kuris bus įdiegtas ir pritaikytas Anykščių rajono partnerinėse mokyklose). 

                   Kiekvieno regiono institucijos bei jų darbuotojai turės galimybę tobulėti, ugdytis naujas pagalbos vaikui kompetencijas, stiprinti tarpusavio ir tarptautinį bendradarbiavimą. Bus organizuojamos pedagoginių ir švietimo politiką formuojančių darbuotojų  išvykos-stažuotės : lietuviams į Olandiją, o olandams į Lietuvą, tarptautiniai seminarai, jungtiniai mokymosi užsiėmimai, konferencija.  Projekte dalyvaujančių mokyklų bendruomenės aktyviai į šias veiklas, jų aptarimus įtrauks tiek tėvus, tiek moksleivius

               2011 m. lapkričio 7 -14 dienomis vyksta pirmasis projektinis susitikimas ir Olandijos pedagogų stažuotė Anykščių rajono savivaldybėje ir projekto partneriais esančiose ugdymo įstaigose. Lapkričio 8 dieną  olandai lankysis Anykščių savivaldybėje ir švietimo, kultūros, sporto ir turizmo skyriuje,  bus pristatoma Lietuvos ir rajono švietimo sistema, aptariamos projekto veiklos. Kitomis dienomis olandai lankysis mokyklose, susitiks su mokyklų bendruomenėmis, diskutuos smurto ir patyčių prevencijos tema, bus dalinamasi abiejų šalių patirtimi.  Švietimo centre dvi dienas vyks mokymai ,, Individuali pagalba vaikui”, kuriuose svečiai pristatys veiksmingą Olandijos patirtį teikiant pagalbą vaikui.  Taip pat mūsų projekto partneriams numatyta kultūrinė programa, kurios metu galės susipažinti su Lietuvos ir Anykščių istorija ir kultūra,  kultūriniu ir kulinariniu paveldu.

              Projekto rezultatai bus pateikti  projekto partnerių institucijų internetinių puslapių dalyse ir baigiamosios konferencijos leidinyje.

              Veikla pradedama 2011 metų rugpjūčio 1 dieną ir baigiama 2013 metais liepos 31 dieną. Tikimės, kad mūsų savivaldybės vykdomas projektas suteiks naujų žinių ir įgūdžių, padės įgyti gerosios patirties sprendžiant aktualias smurto ir patyčių problemas. 

 

 

 

Komentarai 1

  1. study music says:
    2 metai ago

    701430 973674camping have been the very best activity that we can have during the summer, i love to roast marshmallows on a campfire` 932739

Kitas įrašas

2011-11-07

Panašūs straipsniai

Ligonių kasa: apie sąnarių protezavimą – išsamiai

2025-05-14
0

Pernai Lietuvoje, apdraustiesiems privalomuoju sveikatos draudimu, buvo atlikta daugiau kaip 12 tūkstančių sąnarių keitimo operacijų, kurių išlaidas padengė ligonių kasos....

Naujas ar naudotas automobilis: abiejų variantų privalumai ir trūkumai

2025-05-14
0

Perkant automobilį, vienas iš pirmųjų klausimų, su kuriuo susiduria pirkėjas – rinktis visiškai naują ar naudotą transporto priemonę? Abu variantai...

Svarbiausi Vyriausybės patvirtinti mokesčių pertvarkos pakeitimai

2025-05-14
5

Vyriausybė trečiadienį patvirtino Finansų ministerijos pateiktą kai kurių mokesčių pakeitimų paketą. BNS pateikia pagrindinius pokyčius.  

Nekilnojamojo turto (NT) mokestis

Siūloma leisti savivaldybėms...

Paaiškėjo, kiek kainuos vaikų žaidimų aikštelės atnaujinimas miesto parke

2025-05-14
4

Vaikų žaidimų aikštelės atnaujinimas Anykščių miesto parke Anykščių rajono savivaldybės biudžetui kainuos beveik 95 tūkst. eurų.

Aikštelės atnaujinimo darbus atliks sostinėje...

Anykšta TV:

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

Naujienos

Ligonių kasa: apie sąnarių protezavimą – išsamiai
Naujas ar naudotas automobilis: abiejų variantų privalumai ir trūkumai
Svarbiausi Vyriausybės patvirtinti mokesčių pertvarkos pakeitimai
Paaiškėjo, kiek kainuos vaikų žaidimų aikštelės atnaujinimas miesto parke
Kavarsko bibliotekoje atidaryta rankdarbių paroda
Norintieji tapti mokytojais galės rinktis dvimetes pedagogikos profesines studijas

Apskrities nusikalstamų įvykių apžvalga

Gegužės 13 dienos apskrities įvykių apžvalga
Gegužės 12 dienos apskrities įvykių apžvalga
Gegužės 11 dienos apskrities įvykių apžvalga
Gegužės 10 dienos Utenos apskrities įvykių apžvalga
Gegužės 9 dienos apskrities įvykių apžvalga
Gegužės 8 dienos apskrities įvykių apžvalga

Lietuvos ir užsienio naujienos

Finansų ministerija: pirmojo būsto mokestį nustatytų savivaldybės
Smūgis lažybininkų prognozėms: paaiškėjo pirmieji „Eurovizijos“ finalo dalyviai
Ministrė svarsto vaiką auginantiems ir dirbantiems tėvams nemažinti išmokos
Partijų reitinge pirmauja socialdemokratai, antri – konservatoriai
Premjeras: pirmo būsto apmokestinimo vertės nebus ribojamos, savivalda nustatytų tarifus
Prie Seimo nario Lino Urmanavičiaus namų remontuojant gatvę naujai tiesiamas kelio asfaltas

Laikraštis

Svarsto, kaip padėkoti dėkotojams (Nr. 33, 2022-04-30)
Saulės jėgainių parką savivaldybė statys aerodromo teritorijoje (Nr.31, 2022-04-23)
Anykščių kultūra išpopuliarėjo Indonezijoje (Nr.30, 2022-04-16)
Kario paminklas Kurkliuose nudažytas Ukrainos vėliavos spalvomis (Nr.29, 2022-04-12)
Jei ne švietimas – Anykščių rajonas muštų indekso dugną (Nr.28, 2022-04-09)
Iš Tarybos darbotvarkės išbrauktas 21 klausimas (Nr.26, 2022-04-02)
Restoraną ant Šventosios kranto numatyta nuomoti už kuklią kainą (Nr.25. 2022-03-29)
Anykščiuose ukrainiečius šokiravo atlyginimo dydis (Nr. 24, 2022-03-26)

Vietovės ir žmonės

Mačionių kaimas patrauklus verslui ir poilsiui
Mikieriai ir nuostabusis Leika
Skiemonyse tuščių sodybų beveik nelikę
Nuo melioracijos išsigelbėjo pakišdamas revoliucionierių
„Nebėr Jurgiškio…“
Žiogų kaime Žiogai negyvena
Levaniškiuose užpuolė šunys
Vaikystės pievose prezidentas gano aubrakus

skelbimas žiūrėk

skelbimas žiūrėk

Apklausa

Ar turite vairuotojo pažymėjimą?

Rezultatai

  • Balsavimų archyvas

PRENUMERATA

PRENUMERATA

Jaros prekyba

Jaros prekyba

Anyksciu baldai

Anyksciu baldai

Anyksciu kredito unija 300×250@2x

Anyksciu kredito unija 300×250@2x

Husquarna atsinaujinkite

Husquarna atsinaujinkite

800x800_AGROBITE_LT

800x800_AGROBITE_LT

AKC BANERIS

AKC BANERIS

AMC baneris

AMC baneris

Anyksciu vandenys_ logotipas

Anyksciu vandenys_ logotipas

baseino bangenis stovykla

baseino bangenis stovykla

Anyksciu siluma 300×250@2x

Anyksciu siluma 300×250@2x

Anyksciu kvarcas 300×250@2x

Anyksciu kvarcas 300×250@2x

Anyksciu komunalinis ukis 300×250@2x

Anyksciu komunalinis ukis 300×250@2x

akksc.lt

akksc.lt

Anyksciu ismanioji tv 300×250@2x

Anyksciu ismanioji tv 300×250@2x

Projektą „Legenda: gyvieji Anykščiai – 2025“

10 000 Eur iš dalies finansuoja

Medijų rėmimo fondas.

anykta.lt logo
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Apie mus
  • Prisijungti
  • Prenumerata
  • Privatumo politika

© Anykšta, tel/faksas (8 381) 5 94 58, reklamos skyrius +370 686 33036, el. paštas anyksta@anyksta.lt
Portalas www.anyksta.lt talpinamas UAB „Interneto vizija“ serveryje

No Result
View All Result
  • Naujienos Anykščiuose
    • Politika
    • Bendruomenės
    • Verslas
    • Sveikata
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Teisėsauga
    • Sportas
    • Gamta
    • Žmonės
  • Lietuvos ir užsienio naujienos
    • Nusikalstamų įvykių apžvalga
  • Gyvieji Anykščiai
  • Aukštaitiškas formatas
  • Vox Populi
    • Laiškai
    • Dienos sentencija
    • Komentaras
    • Balsavimo rezultatų archyvas
  • Laisvalaikis
    • Gamtos knyga
    • Konkursai
  • Anykšta TV
  • Veiklos Anykščiai
  • Ženklai ir žmonės
  • Premium Anykšta
  • Prenumerata
  • Skelbimai
  • Archyvas
    • Naujienų archyvas
    • Laikraščio archyvas

© Anykšta, tel/faksas (8 381) 5 94 58, reklamos skyrius +370 686 33036, el. paštas anyksta@anyksta.lt
Portalas www.anyksta.lt talpinamas UAB „Interneto vizija“ serveryje

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In